Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подово покритие в гаража?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подово покритие в гаража?

    Първо и най-важно, пробвах търсачката, но не можах да открия нещо по този въпрос!

    А сега към самия въпрос: какво подово покритие да направя на гаража? В момента е гол бетон. Гаражът е основно за съхранение на автомобил, ще се правят и дребни ремонти естествено, но нищо сериозно, няма изискване за някаква индустриална здравина и износоустойчивост. По-скоро искам да е сравнително гладко, чисто, ако може и капнало масло или вода да се трият лесно, да не попива много. Какво ще ме посъветвате?
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Подово покритие в гаража?

    Ами аз си направих шлайфан бетон - гладко е, мие се лесно, не попива!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #3
      От: Подово покритие в гаража?

      Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
      Първо и най-важно, пробвах търсачката, но не можах да открия нещо по този въпрос!

      А сега към самия въпрос: какво подово покритие да направя на гаража? В момента е гол бетон. Гаражът е основно за съхранение на автомобил, ще се правят и дребни ремонти естествено, но нищо сериозно, няма изискване за някаква индустриална здравина и износоустойчивост. По-скоро искам да е сравнително гладко, чисто, ако може и капнало масло или вода да се трият лесно, да не попива много. Какво ще ме посъветвате?
      Саморазливна замазка, ако си го правил водоравен. Иначе фина циментова замазка или дори плочки. Имаше и разни специализирани покрития, но последно като гледах ми се сториха скъпи.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Подово покритие в гаража?

        Благодаря! Саморазливна няма да стане, защото има леки наклони. Значи май ще се ориентирам към циментова замазка! И за плочки ми мина през акъла, но... много ми е пипкаво поставянето
        Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

        Коментар


        • #5
          От: Подово покритие в гаража?

          Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
          много ми е пипкаво поставянето
          Ами, ако отдолу е равно, редят се много лесно, а вече има и с доволно голями размери.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Подово покритие в гаража?

            След дълги "размисли и страсти" аз стигнах до извода , че ми е най-добре да мина бетоновата плоча с мозаечна машина за да изглади бетона. Отгоре го залях с циментово мляко от бял цимент. Масло попива по малко но не е фрапиращо. За сметка на това не се пързаля и не се кърти по никакъв повод.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Подово покритие в гаража?

              Много ви благодаря за отговорите! Ще помисля отново за плочките. Ще се обадя и на един приятел, да видим има ли още шлайфачка - макар че старата част на гаража е изливана преди 30 години, а имам спомени, че шлайфането се правеше до дни след изливане, поне при мозайката? Ще му помисля, пък ще видим! Още веднъж, благодаря!
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #8
                От: Подово покритие в гаража?

                Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                Много ви благодаря за отговорите! Ще помисля отново за плочките. Ще се обадя и на един приятел, да видим има ли още шлайфачка - макар че старата част на гаража е изливана преди 30 години, а имам спомени, че шлайфането се правеше до дни след изливане, поне при мозайката? Ще му помисля, пък ще видим! Още веднъж, благодаря!
                Под "фина замазка" имах в предвид цимент+пясък само. И се прави по рецептата за мозайка, която не знам точно, но и да не го минаваш после с шлайфачка, пак седи гладко и не попива много, а и не се люпи.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Подово покритие в гаража?

                  Това предстои и при мен и още не съм решил окончателно вида на покритието, но клоня към шлайфан бетон. Достатъчно гладко, устойчиво на доста неща, лесно почистване и евтино. Все пак гаражчето ми е има няма 50кв./м.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подово покритие в гаража?

                    Аз съм против плочки и подобни в гаража. Малко масълце или антифриз, и пързалката става страшна.
                    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                    -----------------------------------------------
                    Питието определя съзнанието....
                    -----------------------------------------------
                    0887770735

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подово покритие в гаража?

                      Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                      Аз съм против плочки и подобни в гаража. Малко масълце или антифриз, и пързалката става страшна.
                      Зависи от плочките, все пак.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подово покритие в гаража?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Зависи от плочките, все пак.
                        Да, ама все пак трябва да се съобразяваш изпускайки някое тежко жеуезо, заварявайки и режейки на пода Иначе е джиджано
                        Освен това грапавите (непързалящи се) плочки се чистят доста трудно, като в грапавините влезе някаква гняс.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подово покритие в гаража?

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          Да, ама все пак трябва да се съобразяваш изпускайки някое тежко жеуезо, заварявайки и режейки на пода Иначе е джиджано
                          Освен това грапавите (непързалящи се) плочки се чистят доста трудно, като в грапавините влезе някаква гняс.
                          Има го и тоз момент. Абе, гараж е все пак. Не е аптека.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подово покритие в гаража?

                            Значи: Или е по-грубо и мръсно и не се пързаля. Или е гладко и чисто, и се пързаля.
                            Въпросд на избор.
                            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                            -----------------------------------------------
                            Питието определя съзнанието....
                            -----------------------------------------------
                            0887770735

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подово покритие в гаража?

                              Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                              Значи: Или е по-грубо и мръсно и не се пързаля. Или е гладко и чисто, и се пързаля.
                              Въпросд на избор.
                              А, не е така! Шлайфания бетон не се пързаля! А е гладичък!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X