Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подово покритие в гаража?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Подово покритие в гаража?

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    А, не е така! Шлайфания бетон не се пързаля! А е гладичък!
    Шлайфания бетон става само ако е направен кадърно с достатъчно фибри и точно на време. Иначе попива. От маслото остават петна ако е от дизел. Не знам цената как идва. Аз не намерих кадърна бригада в Пловдив и сложих ефтина теракота. За сега е добре. Ако локвата масли не е голяма не е страшно.
    Ето така изглежда
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #17
      От: Подово покритие в гаража?

      По едно време имаше плочи от някакъв странен материал - по-скоро гума, но може и някаква изчекната пластмаса да беше, не знам точно. Нашенско производство. Баща ми беше взел няколко за проба - доста добре се държат. Не се пързаля, мие се лесно, на гладка замазка се лепи направо с "Прома". Единствен недостатък - не е добра идея да се заварява често с по-дебели електроди наоколо.
      Самите плочи бяха 30х30, с релефни кръгчета.
      Някой да е виждал да се продава подобен материал сега? Май съм склонен да си купя такива или подобни за единия гараж.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        От: Подово покритие в гаража?

        Mоя гараж е с мозаечни плочки .Почти не попиват и са достатъчно твърди .

        Коментар


        • #19
          От: Подово покритие в гаража?

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          По едно време имаше плочи от някакъв странен материал - по-скоро гума, но може и някаква изчекната пластмаса да беше, не знам точно. Нашенско производство. Баща ми беше взел няколко за проба - доста добре се държат. Не се пързаля, мие се лесно, на гладка замазка се лепи направо с "Прома". Единствен недостатък - не е добра идея да се заварява често с по-дебели електроди наоколо.
          Самите плочи бяха 30х30, с релефни кръгчета.
          Някой да е виждал да се продава подобен материал сега? Май съм склонен да си купя такива или подобни за единия гараж.
          За Пловдивчани - на Пешеходният мост има такива плочи. Зимата като имаш лед по подметките пак си се пързаля. Е, може би е по-добре от теракот, но при наличието на хлъзгав агент пак не напълно безопасно

          drukman, а няма ли да е по-добре да се покрие с гранитогрес. Защото на плочките като им се износи покритието и стават грозни. Има евтини гранитогреси по 13-15 лв. Само не знам с какво лепило а се лепят, щото теракола не държи много добре гранитогреса.

          Иначе гаражния сервиз срещу нас е правен с най-евтин теракот. За 5-6 години вече е взел да се изтърква на места. Но там все пак ежедневно влизат доста коли.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            От: Подово покритие в гаража?

            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
            Шлайфания бетон става само ако е направен кадърно с достатъчно фибри и точно на време. Иначе попива. От маслото остават петна ако е от дизел. Не знам цената как идва. Аз не намерих кадърна бригада в Пловдив и сложих ефтина теракота. За сега е добре. Ако локвата масли не е голяма не е страшно.
            Ето така изглежда
            То това си е като от реклама бе!

            Много хубаво , ама ако "майстора" остави кухини под плочките , както обикновенно се случва около ъгълчетата ...... Аз си оставам на мнението , че най-доброто и здраво си е директно бетоновата плоча. Само и трябва някакво свястно импрегниращо вещество. Купувал съм една чисто прозрачна течност с някакви силикони вътре - английска. Като се намаже ошлайфания бетон водата остава на капки отгоре и така цели 6 месеца. После пак си се промокря. И не съм го пробвал с нефтопродукти. Доста мислене падна , дали да не "боядисам" цимента с някаква много разредена епоксидна смола. Би трябвало да попие в повърхностния слой и след това да си се втвърди. Ама пусто все не остават време и средства за експериментиране..... Ако някой е правил подобни опити - моля да сподели.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #21
              От: Подово покритие в гаража?

              Аз съм за гранитогрес. Кухини по ъглите няма как да останат, защото оттогава технологията по монтаж на плочки се промени революционно. Преди седмица някъде видях един гараж с гумено покритие от това, което слагат по ЖП прелезите и стоеше много добре и според мен няма да плъзга.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #22
                От: Подово покритие в гаража?

                Моя мисля да го правя с мозайка. Най-здравото покритие на най-ниска цена-най-добър компромис.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Подово покритие в гаража?

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Аз съм за гранитогрес. Кухини по ъглите няма как да останат, защото оттогава технологията по монтаж на плочки се промени революционно. Преди седмица някъде видях един гараж с гумено покритие от това, което слагат по ЖП прелезите и стоеше много добре и според мен няма да плъзга.
                  То има и някакво течно. По моловете паркингите са с такова. Макр да съм се ровичкал преди време, така и не открих информация що е то, и колко струва. Иначе изглежда страхотно, и хлъзгането е изключено. Виждал съм и тенис кортове, пак с някакво равно гумено покритие. Не е лепено, а явно е течно, и стяга на място.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Подово покритие в гаража?

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Моя мисля да го правя с мозайка. Най-здравото покритие на най-ниска цена-най-добър компромис.
                    Бе и аз понеже съм на тази тема смятам мозайката за най-практично като цена и поддръжка решение, ама майсторите и машините за мозайка нещо кът напоследък по нашенско
                    Николай Папазов

                    Коментар


                    • #25
                      От: Подово покритие в гаража?

                      Аз си открих мозаечна машина под наем срещу 30тина лв/ден и ..... газзззз . За два деня с 4 комплекта камъни опуках 100 м2.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #26
                        От: Подово покритие в гаража?

                        За моя гараж, още когато строиха блокчето, им дадох един плик (1 кг) с някакъв "пластификатор", купен у нас, прилича на цимент и се бърка с бетона. Стана суреп яко, не се рони и не пропуска и вода, но се лекясва от масла.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #27
                          От: Подово покритие в гаража?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          То има и някакво течно. По моловете паркингите са с такова. Макр да съм се ровичкал преди време, така и не открих информация що е то, и колко струва. Иначе изглежда страхотно, и хлъзгането е изключено. Виждал съм и тенис кортове, пак с някакво равно гумено покритие. Не е лепено, а явно е течно, и стяга на място.
                          Така е. Едни мои приятели са вносители и е на епоксидна основа и е адски добро. Виждал съм също перфектно решение и с полиуретаново течно покритие.
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Подово покритие в гаража?

                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            А, не е така! Шлайфания бетон не се пързаля! А е гладичък!
                            Отиди на първата бензиностанция хвърли две кила вода и пробвай...ще се разчекнеш, и масло попива, но малко. Аз съм с български гранитогрес за 9-10лв. от Практикер на промоция супер съм доволен.
                            --------------------------------------------------
                            [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                            Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                            [/FONT]

                            Коментар


                            • #29
                              От: Подово покритие в гаража?

                              Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
                              Mоя гараж е с мозаечни плочки .Почти не попиват и са достатъчно твърди .
                              Мозайката,може би е най-добрия компромис,но как се пързаля като капне масло или вода не е истина.
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • #30
                                От: Подово покритие в гаража?

                                Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                                Отиди на първата бензиностанция хвърли две кила вода и пробвай...ще се разчекнеш, и масло попива, но малко. Аз съм с български гранитогрес за 9-10лв. от Практикер на промоция супер съм доволен.
                                Ама защо да ходя някъде? При мен в гаража си е шлайфан бетон - писах по-горе в темата! И вервай - мия го с водоструйката, мокро, ходя отгоре и грам не се пързаля!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X