Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подово покритие в гаража?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подово покритие в гаража?

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Ама защо да ходя някъде? При мен в гаража си е шлайфан бетон - писах по-горе в темата! И вервай - мия го с водоструйката, мокро, ходя отгоре и грам не се пързаля!
    о
    Имам 3000м2 склад с такъв бетон!! Материалите с които се прави са на склад при мен, фирмата която продава импрегнатора, фибрите и тн. твърди, че предназначението на този бетон е да не задържа прах и да се почиства лесно. Практикер, Била и тн. всичкия бетон е на закрито. Такъв бетон на открито няма, защото не попива и се пързаля.
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

    Коментар


    • #32
      От: Подово покритие в гаража?

      Има шлайфан бетон - след изливане и преди съвсем да стегне се обработва с "хеликоптер". Може да се обработи и на по-късен етап, но с други машини и на друга цена... Има и щампован бетон - който може да бъде видян на открито на много места...
      Николай
      VITARA 1.6, 93 къса кабр
      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

      Коментар


      • #33
        От: Подово покритие в гаража?

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
        ...drukman, а няма ли да е по-добре да се покрие с гранитогрес. Защото на плочките като им се износи покритието .......
        Грешката е моя. Това на снимката е гранитогрес.


        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        ........Доста мислене падна , дали да не "боядисам" цимента с някаква много разредена епоксидна смола. Би трябвало да попие в повърхностния слой и след това да си се втвърди. Ама пусто все не остават време и средства за експериментиране..... Ако някой е правил подобни опити - моля да сподели.
        Шлайфания бетон съм виждал по печатниците да го мажат с разреден лак на водна основа. Хем е ефтино, хем като исъхне няма махане. С пързалянето не знам как е но след лака не попива нищо.

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Моя мисля да го правя с мозайка. Най-здравото покритие на най-ниска цена-най-добър компромис.
        И аз исках мозайка, ама нямаше читави майстори свободни а цената хич не ниска. Излиза колкото ефтин гранитогрес

        Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
        .....Такъв бетон на открито няма, защото не попива и се пързаля.
        Нали за гараж говориме не за голф игрище?
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #34
          От: Подово покритие в гаража?

          Хм .... Имам в къщи винилацетатен грунд за фасада. Полага се преди фасадната боя. Не ми беше дошло на акъля да го изплескам по гаражния под. Велика сила е форума!!!

          През почивните дни ще измия с водоструйката и сапунче. Ще омажа и с тая работа пък да става квото ще. После ще пиша.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #35
            От: Подово покритие в гаража?

            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
            Хм .... Имам в къщи винилацетатен грунд за фасада. Полага се преди фасадната боя. Не ми беше дошло на акъля да го изплескам по гаражния под. Велика сила е форума!!!

            През почивните дни ще измия с водоструйката и сапунче. Ще омажа и с тая работа пък да става квото ще. После ще пиша.
            Друг вариант е лазурен лак на водна основа, български. Има го на Мегахим и Оргахим. Попива и хваща здраво и в цимент, макар да е за дърво.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Подово покритие в гаража?

              От доста време не е коментирана темата,нека затова аз да задам един тЪп въпрос..... по скоро задача.Тряба да се направи подово покритие на едно работно помещение 16кв.м. ,като не е кой знае колко специфично от към натоварвания и агресивни агенти.Отдолу е груба циментова замазка(равна).Бюджет 100лв.....:Д.Някой ако има идея да помага.Поздрави.
              Последно редактирано от motkq; 05-04-14, 19:43. Причина: правопис

              Коментар


              • #37
                От: Подово покритие в гаража?

                С този бюджет ще си остане на бетон. Ако се отделят малко повечно пари може да се направи с мозайка. Преди няколко дена коментирахме с колега че искал да си прави подземния граж, че била много груба настилката. Около 15кв.м и сумата е 300-400лв.

                Коментар


                • #38
                  От: Подово покритие в гаража?

                  Мозайката е доста добра настилка(доказано),но ми идва много масивна настилка,за това което искам.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подово покритие в гаража?

                    Първоначално публикуван от Петър Коларов Преглед на мнение
                    Мозайката е доста добра настилка(доказано),но ми идва много масивна настилка,за това което искам.
                    Мене ми се струва че най-евтино ще излезе с мозайка, ако си я направи човек сам. Като масивна настилка се прави на 3-4см с армировка за да не се пука, но може и на 2см да се направи, но се рискува да се напука.
                    На моя познат му намерих аз машината за търкане, но няма трифазен ток в помещението. Той не иска да я търка, но при самото търкане се получава едно промазване на самата настипка и става така по-устойчива. Много е важно да се търка на 3-я максимум 4-я ден.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подово покритие в гаража?

                      Във форума на "Направиси сам" съм срещал решение за "шпакловане" със смес от цемент и фасаген. Във фасагена имало смоли разни.

                      Но пак за 100 лв едва ли ще стане.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подово покритие в гаража?

                        Хаха цената от 100лв едва ли ще остане твърдо,но за 15кв.работно помещение немога да отделя 500лв само за подово покритие.Сега за момента проучвам нещата с саморазливните епоксидни замазки.Получават се доста добре и имат добри показатали,лесно се почистват,но не съм се сблъсквал с тяхната технология.
                        нещо такова-http://trendi.snimka.bg/other/podove...7.21483504.big
                        Последно редактирано от motkq; 06-04-14, 17:02. Причина: допълнение

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подово покритие в гаража?

                          Да събудя малко темата.

                          Някой може ли да помогне с идея какво покритие да ползвам за пода на гаража. Самият под е бетон 10см и естествено има лек наклон. Според мен това превръща саморазливните продукти в неприложими. Търся нещо което да нанеса с валяк напримерно.

                          Какво искам да получа от покритието:
                          - относителна импрегнация т.е. до някаква степен да не попива вода и в инцидентни случаи масло, бензин, нафта;
                          - да предпазя бетона от бъдещо изронване в зоните където е по натоварен механично или пък от проникнала и замръзнала вода;
                          - възможно най-ниска цена;
                          - лесно почистване;
                          - лесно поставяне т.е. да не се необходими специализирани инструменти и опит (абе да си го направя сам)
                          - не ме вълнува естетческият вид;

                          Гаража няма да се ползва като автосервиз, а за лично чесане на крастата. Даже не очаквам всеки ден да вкарвам и изкарвам колата. Това го пиша, за да се добие представа за натовареността.
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подово покритие в гаража?

                            Според желанието - някой преоценен залежал гранитогрес (не теракота) с флекс фуга ще свърши идеална работа. Особено за механичното въздействие на гумите или някои ваданлъци. Всички варианти с мазане според мен не вършат работа.
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подово покритие в гаража?

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Според желанието - някой преоценен залежал гранитогрес (не теракота) с флекс фуга ще свърши идеална работа. Особено за механичното въздействие на гумите или някои ваданлъци. Всички варианти с мазане според мен не вършат работа.
                              Това изобщо не седи като вариант.
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • #45
                                От: Подово покритие в гаража?

                                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                                Това изобщо не седи като вариант.
                                Ми мажи тогава с блажна боя.....
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X