Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщи от бали слама!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Къщи от бали слама!

    Ето още един интересен строителен материал. В такава къща няма причина да не си щастлив!

    http://promena.org/%D0%A1%D1%82%D1%8...%BF/#more-1032

    Коментар


    • #62
      До: Къщи от бали слама!

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Ето още един интересен строителен материал. В такава къща няма причина да не си щастлив!

      http://promena.org/%D0%A1%D1%82%D1%8...%BF/#more-1032
      Луда хава....
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #63
        До: Къщи от бали слама!

        От мак, дали не става?
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #64
          До: Къщи от бали слама!

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          От мак, дали не става?
          Размечтахме се ...... в розово!
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #65
            До: Къщи от бали слама!

            колеге , на север-Литва,Латвия,Швеция въобще в Прибалтика и сега ги строят такива сламени че и покривите подобни-нещо като тръстика-е не тече вътре а и уютнорвиждал съм покриви от бреэове дъсчици-10-15 на 30-40 см,дебелина 1 см,на по повече от 50 год,функциониращи,едва ли биха го правили ако не е удачно,не мисля,че откриваме колелото и топлата вода
            това е моят джип,засега...:lol:

            Коментар


            • #66
              До: Къщи от бали слама!

              Относно трайноста на този вид технологи ще добавя нещо, което гледах по Дискавери.
              Части от Великата Китайската стена са строени със снопове трева и кал. Липсвали са камъни в този район и са използвали налични материали.
              Има до момента останали части от стената....
              Толкова по въпроса за времето на живот. Земетресения, пожари и наводнения не знам колко е имало за периода

              Коментар


              • #67
                До: Къщи от бали слама!

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Ето още един интересен строителен материал. В такава къща няма причина да не си щастлив!

                http://promena.org/%D0%A1%D1%82%D1%8...%BF/#more-1032
                Само да не те набарат местните наркомани, че ще я запалят като едното нищо
                Р.П.(RFF) 0898677590
                Пътна помощ
                ДЕНОНОЩНО

                Коментар


                • #68
                  От: До: Къщи от бали слама!

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Основното свойство на всички строителни материали е, че са инертни.
                  Сламата е точно обратното - пълна с енергия! Тя ще се стреми да се окислява, дали чрез гниене или чрез огън. Към тази енергия ще се стремят всякакви живи организми - от бактерии до плъхове. Това не е материал, който може да стои и да ти върши работа с години, от самото стоене в сеновалите даже се самозапалваше. Просто така - да наредиш балите, да ги обмажеш и да живееш... Е, няма да стане за повече от един наш сезон. В пустинята, където са постоянни условията може и повече. Ако се подложи на необходимата обработка, че стане безумно скъпа. То бива екологичност, ама това е вече смешно. Става за куриоз, които да се покаже по Дискавъри и до там. Това си ми е личното мнение на див селянин, които си е играл достатъчно в сеновалите на някогашните ТКЗС-та
                  Занимавал съм се с проблемите на този вид строителство повече от година, говорил съм със един от най-големите специалисти в тази област и бих могъл да отговоря на всички съмнения и притеснения относно материала, но няма да ми стигне времето. Ти може и да си бил див, но не си селянин! Сеновала няма нищо общо със сламата, а тя пък с балата слама. За да изгориш една бала слама ще ти трябва една бутилка голяма газ, а гризачите и насекомите не могат без въздух, а такъв в балата няма.

                  Коментар


                  • #69
                    От: До: Къщи от бали слама!

                    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                    Е колега , тези охлювчета на мен не ми звучат сериозно /не че съм ги изпробвал де/. Просто защото захващат само за гипскартона , който на свой ред е кекав. А пък аз като знам колко тежат празните ми шкафове и като знам че и детето ще рови в тях предпочетох по-сериозен крепеж.
                    Ще напиша няколко думи за това как по-принцип се прави :
                    Когато се налага окачване на тежки предмети , като кухненски шкафове , редно е предстенната обшивка да се направи двупластова . След това във всяка точка по наше желание можем да закрепим шкафа с метални дюбели тип "Molly" . натоварването на срез , каквото е при монтаж на шкафове , може да надхвърли 80кг. на точка , а на опън (за полилеи) - 35кг. на точка .
                    много е подходящ също за монтаж на стойки за радиатори .
                    Важно е да се подбере и подходящия дюбел , защото има за еднопластова обшивка - 12мм. работна част , за двупластова обшивка - 24мм. , както и за двупластова обшивка с фаянсова плочка(за бани) - 38мм. Прикачени файлове:

                    molly.jpg [ 4.05 KiB | Прегледано 585 пъти ]
                    Боби - 0887771064
                    Който иска да свърши нещо намира начин , които не - намира причина.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X