Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщи от бали слама!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Къщи от бали слама!

    Колко често сте чували за спукана тръба на отходни води!И ако сте чували,докато се разбере в бетона,къде по-точно е теча,в сламата ще е много по-лесно и майстора ще ви иска толкова пари,колкото за нова стена(от бали слама) с ламперия.
    Защо всички се хващат за някакви инциденти,които се случват незнам си колко процента в ежедневието и всеки пита какво ще се прави тогава.Ами,ще се прави това,което се прави и във всички останали домове - изваждаш парички и плащаш на чичко майстор,ако не можеш да си оправиш проблема сам.
    Всички проблеми,които ги има в сламената къща ги има и в другите,както и обратно.И най вероятно,ако някой направи статистика,неудобствата в единия вид ще са право пропорционални на тези от другия вид.
    http://drumadooncottage.co.uk/d03ce

    Коментар


    • #47
      До: Къщи от бали слама!

      Първоначално публикуван от val80 Преглед на мнение
      Защо всички се хващат за някакви инциденти,които се случват незнам си колко процента в ежедневието и всеки пита какво ще се прави тогава.
      Защото "в спора се ражда истината". Нали трябва да се опитаме да предвидим всички въможни възникващи проблеми , както и методите и средствата за решаването им. И когато се окаже , че баланса е в наша полза , да наливаме средства в начинанието. Пък и да си почешем пръстите в клавиатурата.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #48
        До: Къщи от бали слама!

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        За да закача за стената кухненските шкафове си измислих и изработих дюбели минаващи през стената. И като искам да закачам нещо по-тежичко и не уцеля армировката ми е гадноооо. Не можеш да предвидиш всичко. Булката ходи една седмица след мен с едни гоблени в дебели рамки дето се наместват по усмотрение на стената .... е закачих ги но.... с колебания. За колоните на адиоуредбата да не пиша направо.
        Ееееее, колега, недей така. Крепежи за гипсокартон има отдавна на пазара. Всички мои вътрешни стени са с еднослоен гипсокартон. Няма проблем с кухненските шкафове и всичко останало. Има едни дюбелчета тип "охлювче" по 30ст - взимаш и пееш. Където ти е кеф-там закачаш...
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #49
          До: Къщи от бали слама!

          Необичайните къщи и въобще всичко необичайно в живота, е дело на експериментатори-романтици, които са винаги позитивно настроени спрямо новото и неизвестното.
          Те никога не мислят дали ще се спука канал или водопровод, защото знаят, че живота е относително понятие и всички сме продукт на сбор от случайности.
          Водени от случайността, може да се окаже, че точно този тип къщи от слама са идеалната среда за живот. Това обаче ще да го каже само този, който е живял при такива условия и има база за сравняване.
          Останалите които нямаме представа от крайния резултат, трябва да поощряваме пионерите в това начинание.
          Ако някой е решил да прави такава къща смело да започва и да слуша само инстинкта си и никакви други майстори и експерти, защото ясно си личи, че няма база данни от вече реализирани проекти и последствията при експлоатация.

          Коментар


          • #50
            До: Къщи от бали слама!

            Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
            Тук не коментираме архитектурата нали? Май бъркате понятията....
            Абсолютно сте прав , че архитектурата няма нищо общо. Не се изразих правилно. Къщата от слама си е зелена идея и веднага се намира някой, който да я бетонира на бърза ръка. Че няма да масово явление то си е ясно, но явно хората са се нарадвали на класиката бетонец с повечко желязо и заради това търсят алтернативни варианти. По въпроса с подръжката то коя сграда няма нужда от такава?
            Лек ден Ви желая!

            Коментар


            • #51
              До: Къщи от бали слама!

              понятието "зелена идея" придобива напоследък много бизнес звучене (поне според мен).

              Един приятел (според мене не е у ред с главата )искаше да прави такава къща - сега е на вълна - къща от гуми - ще се свържа с него и ще пиша тук какъв е резултата.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #52
                До: Къщи от бали слама!

                Първоначално публикуван от val80 Преглед на мнение
                Колко често сте чували за спукана тръба на отходни води!........
                Eжедневно, част от работата ми е. Освем с подръжка на общественни сгради което ни е втростепенно основно се занимаваме с реконструкции и преустройства на такива, текне ли един път водата няма сприне па сламата ако ще да я пресоват във вакуумна среда за няколко дена докато се разбере ще подгизне от всякъде. Ремонтирали сме и една камара клиники и болници нямаш си и на идея за 20-30 години във мазилката кви гадини виреят камо ли за останалите материали. Във старата инфекциозна болница към ВМА за 70 години ползване се наложи асолютно всички зидове да се бутнат и остави на скелет зградата, даже тухлата беше заразена ако може така да се каже. Некой ако има излишни пари за харчене може и да експерементира, при сега създадените удобства във съвременните сгради бъди сигурен че в крайния тотал(себестойност) разлика няма да има кой знае каква, просто зидовете не отметат кой знае какви пари сравнение с останалото. Авантюристи винаги е имало, но и процента на успешните авантюри спрямо неуспешните сигурно е внушителен.
                Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                Коментар


                • #53
                  До: Къщи от бали слама!

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Ееееее, колега, недей така. Крепежи за гипсокартон има отдавна на пазара. Всички мои вътрешни стени са с еднослоен гипсокартон. Няма проблем с кухненските шкафове и всичко останало. Има едни дюбелчета тип "охлювче" по 30ст - взимаш и пееш. Където ти е кеф-там закачаш...

                  Е колега , тези охлювчета на мен не ми звучат сериозно /не че съм ги изпробвал де/. Просто защото захващат само за гипскартона , който на свой ред е кекав. А пък аз като знам колко тежат празните ми шкафове и като знам че и детето ще рови в тях предпочетох по-сериозен крепеж.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #54
                    До: Къщи от бали слама!

                    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                    Е колега , тези охлювчета на мен не ми звучат сериозно /не че съм ги изпробвал де/. Просто защото захващат само за гипскартона , който на свой ред е кекав. А пък аз като знам колко тежат празните ми шкафове и като знам че и детето ще рови в тях предпочетох по-сериозен крепеж.
                    Пробвай с нещо настрани. Ще се учудиш колко и как носи охлювчето...
                    Те го те - http://www.online-furnish.com/produc...idarticles=321
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #55
                      До: Къщи от бали слама!

                      При всички такива крепежни елементи за гипсокартон е много важно да не се пренатегнат, че започват да си се въртят свободно и трябва всичко отначало. Иначе и аз не бих закачил кухненски шкафове на гипсокартон.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Къщи от бали слама!

                        По принцип еднопластов ГК си е някакъв наш стандарт както и дебелината на листа, също и лепенето му без конструкция всичко с цел икономия от което некой Австриец ще се изприщи, относно окачването на по тежки неща по стените ако се предвиди предварително няма никакви ядове, има подсилени профили мисля че наименованието им беше УА(профил за каса) и между тях да сложиш парче от хидрофорен шперплат, ако е предстен зависи от стената отзад но със шпилки се лекува, охлювите също вършат работа има даже и метални такива за по серт неща, а относно икономията за едничен ГК не си заслужава, двойния ГК оскъпява 3-4лв. за м2 материяла зависи от вида му, така се избягват и пукнатините в последствие по снадките, вземете си един каталог примерно на Кнауф там има всички ситеми както и крепежните елементи, повечето скъпи елементи имат алтернатива в пъти по евтини.
                        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Къщи от бали слама!

                          Доста рових до сега в нета, но не можах да намеря това, което търсех.... А именно къща от стиропор. Става въпрос за готови, цехово заготвени панели от супер плътен стиропор. Имаха решение за всичко: колони, носещи стени, обикновенни преградни стени и т.н. Интересното е, че детайлите за колони и носещи стени бяха кухи и имаха възможност за армиране и запълване с бетон. Заради високата плътност на материала, теглото на отделните елементи не беше малко. Това беше чешко производство, но каталога не е в офиса вече. Гледах го преди няколко години. Беше също интересно.
                          А иначе (лично мое мнение), тази сламена къща е крайно "неуместна". Американците отдавна са доказали, че са пионери в областа на глупостта. Да си направиш нещо като склад в двора - да. Ама да чакаш първата по сериозна буря или дъжд.... Да са живи и здрави. Много от техните такива "концептуални" разработки са еволюирали и излезли доста сполучливи и конкурентни, но къща от слама ....

                          http://www.youtube.com/watch?v=85UR5wKI4oQ намерих нещо подобно
                          Последно редактирано от Адриан; 27-01-10, 10:16.
                          Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

                          Коментар


                          • #58
                            До: Къщи от бали слама!

                            Тези къщи не са от стиропор, а стиропора е "оставащ кофраж" и по тази тема има писано много. И стиропора не е свръхплътен, защото самата технология не го позволява. А тези къщи са си обикновени бетонени къщи, строено по технологията на оставащия кофраж и освен скоростното строителство други преимущества няма - само недостатъци. Тази технология става горе-долу за малко индустриално строителство, напр. склад, ама къща ....
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #59
                              До: Къщи от бали слама!

                              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                              Тези къщи не са от стиропор, а стиропора е "оставащ кофраж" и по тази тема има писано много. И стиропора не е свръхплътен, защото самата технология не го позволява. А тези къщи са си обикновени бетонени къщи, строено по технологията на оставащия кофраж и освен скоростното строителство други преимущества няма - само недостатъци. Тази технология става горе-долу за малко индустриално строителство, напр. склад, ама къща ....
                              За това написах, че е подобно. Не ставаше въпос за оставащ кофраж
                              Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

                              Коментар


                              • #60
                                До: Къщи от бали слама!

                                Абе хора какво дискутирате тези глупости - това НЕ Е никаква нова технология и не е нищо иновативно. Да сте чували думата "кирпич"? Това са тухли направени от смесица от пясък, глина, оборска тор и СЛАМА. Смесвате в пропорции (не ги знам точно, но сламата си личи, че е доста, защото се вижда в готовите тухли), добавяте вода, оформяте тухлички и оставяте да изсъхне на слънце. После строите къща.

                                Така хората са строили от преди 7000 години. Така се строи на места и до днес. Моята къща на село е кирпичена. За тези, които се притесняваха в първите постове - достатъчно огнеупорна е! Екологична е! Много евтина е!

                                Нещо друго трябва ли? А, да... ако тръгне да пропада - все пак направете някоя железобетонна колона, която да я предпази от крах То бива бива ЕКО, но понякога си трябва и сила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X