Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Ако е извън темта - предварително се извинявам.
    Какъв е варианта, да се сдобия със собствено жилище, без да бъде упоменато името ми и други данни в нот. акт?
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
      Ако е извън темта - предварително се извинявам.
      Какъв е варианта, да се сдобия със собствено жилище, без да бъде упоменато името ми и други данни в нот. акт?
      Не е по темата! Регистрирай си юридическо дружество и ще пише неговите данни.
      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

      Коментар


      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        Да, ама търговския регистър е публичен.
        Отделно че по поддръжката на кухата фирма ще имаш едни малки, но досадни ангажименти.
        Георги Тонев

        Коментар


        • От: До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Ако е извън темта - предварително се извинявам.
          Какъв е варианта, да се сдобия със собствено жилище, без да бъде упоменато името ми и други данни в нот. акт?
          Ами купи го на жена си и се моли да ти е вярна до гроб!!!
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Колеги, търси се консултация с конструктор в София.
            Моля да се обадите на този телефон:
            0875/10-42-16
            Става въпрос за възстановяване на стара компрометирана къща в центъра.

            Коментар


            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Колеги, търси се консултация с конструктор в София.
              Моля да се обадите на този телефон:
              0875/10-42-16
              Става въпрос за възстановяване на стара компрометирана къща в центъра.
              Колега, провери си пак ситуацията около задачата.На посочения телефон, моята колежка конструкторка разбра само "не,не,не съм аз за това,грешка е".

              Коментар


              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                Здравейте, имам нов казус за разрешаване. Със старуия не съм се занимавал, но ви благодаря за съветите. Та баща ми има леля (на дядо ми сестра) и двамата са починали преди 10-тина години. Тя наяма деца. Баща ми има една сестра. Та казуса е следния има една нива от 20 дка на лелята на баща ми и една на дядо ми. Тази въпросната нива не е разделяна повече и по право половината се полага на мъжа и, а другата половина на баща ми и сестра му. Обаче мъжа и почина преди няколко месеца. Баща ми не е наследник на този си свако, а е друг, но след като е починал, а не е разделена нивата, този другия пряк племенник има ли право на нивата.
                Извинявам се ако не се разбира какво искам да кажа, но този човек не го знаем къде се намира и като отидем в общината за уверение за наследници не знаем как да го издирим. Даже и имената му не ги знаем как са. Ако няма право на тази нива ще е много лесно, но ако има право стават едни главоболия.

                Коментар


                • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Колега, твоите казуси са си направо за един друг форум, но нали нямаме право да даваме линкове. Темата е малко за други неща, то не че по неволя не ставаме и юристи, но за всяка работа си има хора. По принцип всяко едно лице, което има собственост на територията на дадена община, може по един или друг начин да се издири. Друг е въпроса дали съответните общински служители ще са "мотивирани" да го направят.
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Издирването не би трябвало да ти е проблем.............има си служби в общините /сграон/ доколкото помня,с подходяща мотивация ще ти свършат работа.Малко объркано си написал казуса си...........като цяло сега е време за данъци,проверете какво и как е плащано,дали въобще се плаща.............това ще отговори на част от въпросите ти.
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                      Колега, провери си пак ситуацията около задачата.На посочения телефон, моята колежка конструкторка разбра само "не,не,не съм аз за това,грешка е".
                      Няма грешка. Това е телефона на човека. (голяма грешка - сбъркал съм телефона)
                      Вчера ми се обадиха от този номер (написан е по долу) с молба за консултация с конструктор. Видели са моя телефон от форума ме помолиха за съдействие.
                      Нямат регистрация във форума и т.н. Та това е ситуацията.
                      Единствено може да е говорил другият брат, а не този който се е обадил днес на този номер.
                      Ситуацията е такава - къща в центъра на София. Идват от ВиК и казват, че може да се срути всеки момент. Опасно било положението.
                      Собствениците се шашкат и търсят конструктор и как да стабилизират къщата. Тя е гредоред с някакво укрепване с метални греди.
                      Трябва да се види на място. Да се уточнят нещата и т.н.
                      Това е положението.
                      Ако колегата, помолил ме за помощ се е оказал "балон" - извинявайте !
                      Пиша отново телефона: 0879/42-30-59 (е..ати балъка ..... сгрешил съм телефона ...... срам....)
                      Извинявайте!
                      Последно редактирано от bgbul; 24-04-12, 22:02.

                      Коментар


                      • От: До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Здравейте, искам да попитам относно нашите пристройки в границите на строителен полигон.
                        В нотариалния акт пише следното : Поземлен имот с площ от 725кв.м., находящ се ....................., попадащ в границите на околовръстен строителен полигон на мах.Преслап, одобрен с решение N:8/09,02,1982г. на ИК на ОНС-София, заедно с построената в имота през 1977г. масивна жилищна сграда, на етаж и тавански полуетаж, със застроена площ от 45кв.м. и заедно с всички трайни подобрения, приращения, и насаждения в имота.

                        Към така описаното, на гърба на къщата залепихме още 40кв. на два етажа, две бани+две стаички и стълби между тях.
                        Въпроса ми е достроеното законно ли е или не?
                        Четох много за строителния полигон и неможах да стигна до истината.

                        Благодаря !

                        Коментар


                        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Здравейте, сега около земетресенията започна да се говори за паспортизация на жилищата. Нямам идея кое как ще се прави, но до колото чето се иска по 3-4лв/кв.м. за изготвяне на документите. Това задължително ли е за всички згради или малките вили и къщи няма да влизат в това число? Питам защото баща ми има по селата 3 вилички, майка ми има една, в града където живеем сме в къща в околията пак не много голяма и баба ми живее близо до нас в подобна къща. Също така имаме 4 гаража. Сметната на куп всичко това има около 300-400кв.м застроена площ за което ако се искат паспорти, ще избягат поредните 1500-2000лв. Вече ми писна да живея в такава държава и се питам за какво ми е да имаме всичко това. Нашата мила родина ми е много мила и заради страната си се върнах да направя нещо значимо тука. От ден на ден управниците искат от някъде да цицат, а народа не го пита имали да извади толкова пари за необходимите документи. Ако искат и това да се прави, ще замина от страната и няма да правя глупоста да се върна.

                          Коментар


                          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            Мисля че имаше отделна тема по този въпрос, но като лице, което се занимава с подобни или същите задачи, ще трябва да кажа, че това е задължително. Иначе за вашия конкретен случай - сградата е 5-та категория, което означава, че крайният срок за паспортизация е 2016 година. Гаражите и допълващото застрояване, т.е. всичко, с по-ниска от 5-та категория строежи не подлежи на задължителна паспортизация.
                            За повече информация по въпроса - ето наредбата , за приемането на която , не трябва да се сърдим на сегашните управляващи, нито пък на земетресението.

                            В същата тази наредба е описано и кои строежи не подлежат на паспортизация :


                            (3) Не се съставя технически паспорт настроеж, който е:
                            1. допълващо застрояване или временен строеж съгласно глава трета, раздели VII и VIII от ЗУТ;
                            2. незаконен по смисъла на чл. 225, ал. 2 ЗУТ;
                            3. без траен устройствен статут, установен с действащ подробен устройствен план.
                            (4) За строежите по ал. 3, т. 3 техническипаспорт може да се състави по желание на собствениците.

                            За цената горе-долу такава е, но тя зависи от много фактори - например ако сградата е стара и няма чертежи, трябва да се направи и заснемане (да се измери и изчертае). Също така трябва да се направи и енергиен паспорт. Ако искате да получите повече информация, трябва да споделите такава - година на построяване, статут на земята, има ли действащ ПУП, има ли налични чертежи на сградата и т.н.

                            П.П. И мен ме дразни постоянното въвеждане на такси и повишаване на цените на консумативите, а тенденцията е това да продължава по експоненциална крива. Единственото спасение е или да се преместим в страна с по-висок жизнен стандарт или да намерим начин да повишим своя, като за последното аз поне не съм намерил начин как се прави.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Здравейте
                              Дойде време за тежките преговори по изготвянето на проекта за пристройката ми и възникват няколко въпроса на които се надявам да получа компетентен отговор!
                              Първото питане се отнася за това , че аз искам да направя надзид на плочата и да вдигна покрива със около 120см за да стане използваемо подпокривното пространство, а конструктора ми обяснява че не може да бъде повече от 30см по закон. Ако съм го правел повече трябвало да го разглежда като втори етаж и съответно да ми дере кожата със двойна цена за проекта. Нещо ми се струва че ме качват на черешата!
                              И другото питане е че същите специалисти твърдят че мога да си спестя проекта по част " Геодезия и Вертикална планировка" защото правя пристройка на съществуваща сграда и дефакто имам налични коти и самата сграда е ситуирана на парцела, а новото строителство се прихваща към нея. Това е супер защото ще ми икономиса едни пари ама дали наистина се случват чудеса????
                              Дано съм успял да обясня разбираемо проблемите си и се надявам да получа отговори!
                              Поздрави!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар


                              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                                Здравейте
                                Дойде време за тежките преговори по изготвянето на проекта за пристройката ми и възникват няколко въпроса на които се надявам да получа компетентен отговор!
                                Първото питане се отнася за това , че аз искам да направя надзид на плочата и да вдигна покрива със около 120см за да стане използваемо подпокривното пространство, а конструктора ми обяснява че не може да бъде повече от 30см по закон. Ако съм го правел повече трябвало да го разглежда като втори етаж и съответно да ми дере кожата със двойна цена за проекта. Нещо ми се струва че ме качват на черешата!
                                И другото питане е че същите специалисти твърдят че мога да си спестя проекта по част " Геодезия и Вертикална планировка" защото правя пристройка на съществуваща сграда и дефакто имам налични коти и самата сграда е ситуирана на парцела, а новото строителство се прихваща към нея. Това е супер защото ще ми икономиса едни пари ама дали наистина се случват чудеса????
                                Дано съм успял да обясня разбираемо проблемите си и се надявам да получа отговори!
                                Поздрави!
                                За съжяление нямам време в момента да проверя точно и да цитирам наредба,но ми се върти из главата надзид до 150 см.Е естественно има значение и съседната къща,наклон на покрива и т.н.Това което правите е ремонт и преустроиство.В случая не излизате от рамките на сградата и не се нуждаете от вертикална планировка.Колкото до геодезия......все пак ви трябва репер за да поределите котата,най вече кота корниз и кота било/то това в зависимост от населеното място и от типа постройка е с различно /
                                Това с 30 те см..............ми звучи меко казано несериозно,само пояса на които ляга покривната конструкция в общия случай е 25/25см...........а и не е работа на конструктора да ви обяснява параметри на застрояване.Колкото до хонорара за цял етаж-е има някакъв смисъл.По скоро сте ограничен от билото и кота корниз.Има едни дефиниции за използваемо и неизползваемо подпокривно пространство но те по скоро се отнасят за строежи на границата на разрешените за застрояване параметри.
                                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                                GSM +359 895 236 182

                                А Rhf +

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X