Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Гавра няма, то с това се почва.

    Коментар


    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
      Гавра няма, то с това се почва.
      Да вероятно е така, но на мен ми е някък тъжно че за да стигна до първата копка на това дето искам да направя(а то е пристройка от две стаи с коридор на площ около 48кв.м към сегашната ми къщичка) само за документи и разрешителни ще трябва да се ръсна както се очертава към 3000лв.
      За мен това си е страшно много като го съпоставя към цената на материалите за същата постройка.
      Но няма как де, като съм тръгнал по закона!
      Поздрави!!!
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        Да, това вече си е кофти, че и ПуП чак да правиш... За съжаление както ти казах, дали строиш МОЛ или Бунгало, изискванията за съдържанието са почти едни и същи ... Успех!
        Александър

        Коментар


        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          Здравейте колеги,
          Има раздвижване по моят въпрос със ПУПа и проектите. От Общината казаха ,че ще ми дадат документите на 09.04.2012г и може и да ми се размине визата а да ми направят направо заверка на копието на ПУПа.
          Нооо получих първата си оферта за проект и меко казано си глътнах граматиката като видях обявената цена. На мене ми се струва че обявената цена е от времето на строителният бум и при всички положения ми е скъпа. Прикачам извадка от офертата.
          Има и нещо дето ми е чудно защо при положение че чистата нова постройка достройка е 50кв.м във офертата включват и съществуващата квадратура на къщата от 30кв.м.
          Аз бях останал със впечатление че цените са около 15-20лв на кв.м. Не по 16 евра.Та ако има някой от Варна дето смята че може да ми предложи оферта на стойност по ниска моля да заповяда за преговори!Нов Документ на M.docx
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
            Здравейте колеги,
            Има раздвижване по моят въпрос със ПУПа и проектите. От Общината казаха ,че ще ми дадат документите на 09.04.2012г и може и да ми се размине визата а да ми направят направо заверка на копието на ПУПа.
            Нооо получих първата си оферта за проект и меко казано си глътнах граматиката като видях обявената цена. На мене ми се струва че обявената цена е от времето на строителният бум и при всички положения ми е скъпа. Прикачам извадка от офертата.
            Има и нещо дето ми е чудно защо при положение че чистата нова постройка достройка е 50кв.м във офертата включват и съществуващата квадратура на къщата от 30кв.м.
            Аз бях останал със впечатление че цените са около 15-20лв на кв.м. Не по 16 евра.Та ако има някой от Варна дето смята че може да ми предложи оферта на стойност по ниска моля да заповяда за преговори![ATTACH]430838[/ATTACH]
            Принципно тези пристройки,достройки и т.н. са си беля на главата колега.Работата по тях е доста.............не знам до колко може да оптимизираш цената.Не съм изчел и целият казус де,така че нямам право много на мнение.За мен ако всичко е изпълнено кадърно,не пет за четири............цената не е кой знае колко висока.Е сега като девиза ми/личният/ е Винаги може и малко по ефтино.............ако намериш нещо около 12-13 евро не е зле.
            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
            GSM +359 895 236 182

            А Rhf +

            Коментар


            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Колега, според мен цената не е никак висока за всичките тези неща, цитирани в офертата. Нещо повече - изглежда съмнително ниска, а не особено прегледният начин по който е представена офертата също не говори за висок професионализъм. Но нека не правим заключения на базата на толкова малко информация. Събери няколко оферти, срещни се с проектантите и си избери този, който ти се струва най-сериозен и който най-много се интересува и иска да вземе поръчката. Аз например съм забелязал, че ако дам някаква цена по телефона и не се интересувам много и не ходя да видя обекта и да разговарям на място, винаги губя поръчката. Нека да ти обяснят защо е такава цената и какво включва всеки проект по всяка част и тогава си прецени. Изискванията се промениха много за последните 2-3 години и е нормално цените да се вдигнат, защото дали правиш 80 квадрата барака или 800 квадрата палат, двора си е двор и трасиране, геодезия, геология са си почти същите като работа.
              Александър

              Коментар


              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                Здравейте,
                Родителите ми гледат зеленчукова градина. 4 декара са под наем и имаме още 2 които ги обработваме. Тези 2 декара бяха на един много възрастен човек който почина, няма деца и наследниците му са много. Бяхме разпитали но така и не ги намерихме за да плащаме наем или да го купим. Земята се води земеделска и я обработваме от 12-13 години. Казаха ми на скоро че след като сме я ползвали толкова дълго време можело да я придобием по нещо като давност със свидетели. Има ли такава клалза в закона и ако има към коя институция трябва да се обърнем. Земята е в Русе.

                Коментар


                • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Обърнете се към адвокат! По възможност проверен и специализиран в закон за собствеността и/или Зут. Мисля, че се водите нещо като "добросъвестни собственици". С една дума - трябва Ви юрист!
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                    Здравейте,
                    Родителите ми гледат зеленчукова градина. 4 декара са под наем и имаме още 2 които ги обработваме. Тези 2 декара бяха на един много възрастен човек който почина, няма деца и наследниците му са много. Бяхме разпитали но така и не ги намерихме за да плащаме наем или да го купим. Земята се води земеделска и я обработваме от 12-13 години. Казаха ми на скоро че след като сме я ползвали толкова дълго време можело да я придобием по нещо като давност със свидетели. Има ли такава клалза в закона и ако има към коя институция трябва да се обърнем. Земята е в Русе.
                    Ключът към този казус е "кой плаща данъците за земята и дали въобще са плащани?" За държавата това означава "грижа на добър стопанин или друг подобен термин"....иначе става с трима свидетели и т.н. Намерете си адвокат ,не какъв да е а вещ по тези въпроси/най добре е да си намерите консултант нотариус-познат/ и действаите.А ко се присетят наследниците........и не сте си направили нещата читаво може да ви падне в съда нотариалния акт.
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Става дума за земеделска земя. Все още не се плащат данъци за нея. Наследниците до колкото знаем са много, над 15 са. Земята за която става въпрос е по-малко от 2 декара. На човек да се пада по един ар.

                      Коментар


                      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Не съм адвукатин, но съвета ми е да започнеш да изкупуваш дяловете на наследниците, тези които намериш, постепенно ще стигнеш до всички. Давност тече на имоти, които не са собственост на никой, а ти казваш, че се води, колкото и да го владееш...
                        Ако искаш прочети го в "Закона за собствеността".
                        Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                        Коментар


                        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Аз не ги знам кои са. Пък и не вярвам да са го разделили този парцел помежду си. За да закупя имот, то трябва да е разделен. Преди 3-4 години майка ми проверява и се водеше собственост на дядото.

                          Коментар


                          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                            Аз не ги знам кои са. Пък и не вярвам да са го разделили този парцел помежду си. За да закупя имот, то трябва да е разделен. Преди 3-4 години майка ми проверява и се водеше собственост на дядото.
                            при 15 собственника не е задължително да е разделен.Могат да имат идеални части.Цялата история която описвате ми се струва като наследство за което никой не се е погрижил,но не е ясно дали е забравил или дали няма да се присети за него.............Може би е по добре да си закупите друг парцел и всичко да ви е чисто,или да се свържете с някой от собственниците и да закупите парцела легално.Сега отделен е въпроса,че цената му вероятно е символична,а разходите по такава зделка ще я превишават в пъти.
                            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                            GSM +359 895 236 182

                            А Rhf +

                            Коментар


                            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Не съм съгласен с последния пост. Първо ако ще се купува, то трябва да присъстват всички наследници като имат удостоверение за такива. Не знам дали би било възможно изобщо имота да се раздели с доброволна делба защото май става маломерен.. Така или иначе въпросът на колегата е друг, и наистина си е за юрист. Има такъв термин, " с грижата на добър стопанин" или нещо подобно беше /моля юристите за извинение/, както и нормативи които регламентират подобни казуси. Успех
                              Николай
                              VITARA 1.6, 93 къса кабр
                              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                              Коментар


                              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Като за начало си насрочете среща с юрист с опит в областта на ЗУТ и Закон за собствеността. Може да прочетете закона за собствеността за собствена информация, но едва ли ще успеете да го разтълкувате правилно. Аз поне имам тенденцията да си тълкувам всичко какво ми е изгодно, поради което е необходима и помощта на човек, който е прекарал 10-15 години от живота си занимавайки се с тази материя.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X