Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    И задължително върху стълбове улично осветление се слагат.

    Коментар


    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      Да, не може върху стълбове на енергопреносната мрежа. Всъщност на един клиент го сложихме на стълб, по който вървят жиците на тролея, но имаше и лампа за ул. осветление. Сега ще видим дали ще му разрешат. На въпроса, може ли да се направи индивидуален проект за такава табелка, от ДАГ ми заявиха, че не може. С една дума не може да сложите да речем табелка 35 см висока и 70 см широка, липсва номенклатура от типови проекти, което е малко кофти - определят минимална рекламна площ и съответно минимална цена, която трябва да се заплаща на месец.
      Александър

      Коментар


      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        От общините умишлено бавят издаването на визи, строителни разрешения и съгласувания. Не знам каква е заповедта "отгоре", но това заедно с икономическата несигурност отказва хората да строят.
        Един пресен случай с мои клиенти - имат ипотека върху земята, а в договора им с банката пише, че ако искат да строят трябва да направят ипотека на сградата на базата на одобрен проект и строително разрешение. Юристите на общината не искат да им дадат строително разрешение, защото има тежест върху имота и нещата се завъртат в омагьосан кръг. В същото време хората трябва да плащат квартира и ипотека на земята и не могат да си построят къщата. Нещата стават много лоши.

        Всеки, който има подобни проблеми моля пишете в тази тема, ще помоля и юристите ако има такива във форума да дават идеи за борба с държавната машина, защото тя е тежка. За горепосочения случай съм препоръчал на клиентите консултация с адвокат, а аз самият ще ходя на среща директно с кмета на общината. Изобщо ако ви отказват нещо искайте писмен отказ обоснован с конкретен закон, алинея, член. С него бягате при адвокат и след това обжалване. Като падне тяхната забрана ги глобяват, така че има лек.
        Александър

        Коментар


        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          Здравейте. Някой да може да препоръча инженер-конструктор за София, който има опит в получаване на разрешително за остъкляване на балкон (тип лоджия), съгласно чл. 147 и чл.148 по ЗУТ? Предварително благодаря!

          Коментар


          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Във форума има доста конструктори. Ако никой не се отзове ми се обади, ще ти дам телефон.
            Александър

            Коментар


            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Първоначално публикуван от blue_pearl Преглед на мнение
              Здравейте. Някой да може да препоръча инженер-конструктор за София, който има опит в получаване на разрешително за остъкляване на балкон (тип лоджия), съгласно чл. 147 и чл.148 по ЗУТ? Предварително благодаря!
              И моля те споделяй какво се случва и как като започнеш процедурите.

              Коментар


              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                До колкото разбрах първата идея е да се отиде до главния архитект на общината, но поради обясними (най вече БГ действителност) причини предпочитах/м, да е с помоща на човек, който е минал по този път. След като (ако успея по законен начин) приключа, ще се опитам да дам сведение колко нерви и средства са необходими.
                Не че съм голям привърженик на спазване на всички изисквания, в предвид множеството коментирани нарушения относно точно този тип дострояване, но предпочитам всичко да е наред и аз да не съм в нарушение. Другото е, че всеки (повечето) си мисли, че има добри взаимоотношения със съседите, но не бих искал след 10 г., ядосания комшия, че примерно не съм му върнал пакета със солта, да тръгне да ми подлива вода

                Благодаря предварително, Алекс. В случай, че няма отзовали се, ще се възползвам от любезното ти предложение.

                Коментар


                • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Здравейте имам един такъв въпрос и ще съм благодарен ако можете да помогнете със съвет а и съм готов и да си платя.
                  Съсобственик съм на 740 кв.м парцел в регулация на главна улица с масивна двуетажна сграда,лятна кухня и масивен гараж,за него имаме нотариален акт в който фигорират всичките постройки,разговарях с архитекта на общината и ми отговориха че има възможност имота да се раздели,тоест имота е делим ,но разделянето финансово изглежда в вид на такси ,планове и др. около една шеста от търговската цена на имота . В предвид че аз финансирам всичко вкл. и узаконяването на постройките и ваденето на нотариалното общата сума до тук е около цената на един подготвен джип,понеже не съм сигорен дали си струва да плащам по нататък съм се ориентирал към договор за доброволно разпределение на ползването,нямаме никакви проблеми със съсобственика и се разбираме отлично по всички въпроси.Питането ми е каква стойност има подобен договор (естествено заверен пред нотариус) и какви опастности крие примерно ако един ден влезе в владение наследник на някой от двамата и има притенции към другата част.....
                  И двамата искаме да строим на местата които сме си разпределили като местата в парцела са разделени вече с масивна ограда,отделни входове на отделни улици .

                  п.п Моя адвокат ми отговори но не успях да схвана до колко има тежест подобен договор в правно отношение !
                  Последно редактирано от Roninn; 28-04-11, 20:58.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Здравейте имам един такъв въпрос ....
                    На тебе вече мога да помогна в региона си ми. Разделянето изобщо не е толкова скъпо, дори и делба за реално ползуване да си направите при всяка строителна дейност ще ти искат нотариално заверено съгласие от съсобственика с който засега сте в добри взаимоотношения. Винаги съм препоръчвал на клиентите си да си изчистят всички несъответствия между кадастър и регулация и да се разделят без съсобственост ако е възможно.
                    Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                    Коментар


                    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Направете си доброволна делба пред нотариус!

                      Коментар


                      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Здравейте. Аз имам доста въпроси и моля за извинение, но в общината служителката така и нищо не ми обясни.
                        За поставяне на външна изолация на жилище пак ли се изисква разрешение от общината?
                        Какви документи се изискват за да се направи законно остъкляване на балкон и какво означава първостепенна улична мрежа(пред нас има зелена площ и тогава има улица, не голям булевард)?
                        Изисква ли се съгласие от съседите за да се получи разрешително?
                        Някой знае ли координати на инж. конструктор във Варна?

                        Коментар


                        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Която и да е фасада се води обща част. В тази връзка каквато и да било намеса не може да стане без писменото съгласие на всички собственици на входа/блока, записано в протокол от общо събрание. В закона за етажната собственост вероятно пише нещо повече - мнозинства и т.н.
                          Задължително ти трябват становище от конструктор и архитект.
                          Моят съвет е да се срещнеш директно с главния архитект в общината и да го попиташ дали би разрешил едно таково преустройство, при полежение че имаш налице всички тези неща:
                          1. писмено съгласие на съседите
                          2. авторизирано конструктивно становище и предписания за изпълнение на преустройството
                          3. авторизирано становище от архитект
                          Ако той каже "да" никой под него не може да те спре, най-много да те върнат за допопълване на документация. Ако той каже "не" (мотивация в това винаги може да се намери) никой отдолу не може да ти помегне.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            Благодаря за бързия отговор.

                            Коментар


                            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Здравейте ,
                              Ще купувам парцел към които има одобрен проект с разрешение за стоеж .
                              От разрешението са минали 3 години и 3 месеца и според ЗУТ мога само да си презаверя разрешението .
                              Моля ако някой е наясно нека сподели дали ще имам голями ядове в общината при презаверяването
                              и дали като е вече друг собственика трябва да се минава цялата наново процедура по одобрение и съгласуване на проекта .
                              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                              Коментар


                              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Въпросът Ви определено е интересен, но поне аз не мога да отговоря достатъчно компетентно. Всъщност не е зле да го зададете във форума на лекс.бг. , а още по-добре - директно на адвокат. Също така може да пробвате да се обадите в някоя агенция за недвижими имоти от големите, или направо да отидете, и да се направите, че искате да купите имот с изготвен проект и РС - те ще Ви обяснят.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X