Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв латекс ще препоръчате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв латекс ще препоръчате?

    Предстои ми боядисване с латекс на 3-стаен апартамент.
    Може ли някой да препоръча марка латекс. За момента съм се спрял на МЕГАХИМ - "Декоратор".
    Някой има ли впечатлния от марки латекс, покривност, отговаря ли нормата на покривност от етикета с реалността, цени на марки и т.н.?

  • #2
    До: Какъв латекс ще препоръчате?

    Последно преди година като правих ремонт ползвах Pastelo.Има гама от готови цветове,покрива добре и е траен.
    Скоро бях изцапал стената и имах малко останал латекс /от 1г./ в една кофичка.Извадих,разбърках,боядисах и няма проблем.

    Коментар


    • #3
      До: Какъв латекс ще препоръчате?

      колега ,от българските бои ,с които съм работил най-доволен съм останал от серията CASA BELLA на ОРГАХИМ РУСЕ.върху добре подготвена повърхност бялото излиза от две ръце перфектно,освен в бяло тази боя я има и готова тонирана в няколко други цветове,но бялата позволява тониране така че и ти можеш да си я оцветиш ,но със оцветител пак на оргахим.от вносните бои за предпочитане е DULUX,CROWN-английски са и качеството им е на 100 процента.доста са скъпи обаче.има една марка боя на фирмата PROFFI,произвеждат я в Румъния по холандски лиценз.има я в БЪЛГАРИЯ.НАКРАТКО -първо място за dulux,следва proffi и накрая боята на оргахим.която и да вземеш няма да сгрешиш.радвам се ако съм помогнал

      Коментар


      • #4
        До: Какъв латекс ще препоръчате?

        Аз препоръчвам ДИСПОВИТ на Лакпром. Има си и грунд към него. И двете неща се продават в Метро на най - тънката цена за 25 л бака. Навапцал съм цяла къща с него.
        Ако повърнохстите не са били боядисвани се грундират с грунда (гипскартона - два пъти) и после с неразредената боя два ката или три в зависимост от това дали се боядисва бяло или цветно. Цветното се го бъркам с бормашината, има и доста цветове тониращи пасти (може да се ползват пасти и от други производители).
        Не бързай ако искаш да стигнеш
        __________________________________
        Discovery II TD5 10P

        Коментар


        • #5
          До: Какъв латекс ще препоръчате?

          който и да избереш,след като го разбъркаш, вземи един чорап от женати и го прецеди!
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            До: Какъв латекс ще препоръчате?

            Леко интерин ,по скъп но покрива това което си пише на кофата че и повече . предлага се и в цвят
            емил златков
            паджеро 2.5тд
            ве стром 650

            Коментар


            • #7
              До: Какъв латекс ще препоръчате?

              Колега преди няколко дни правих това упражнение.Латекса който взех се оказа повече от хубав беше /сатен с тифлон/ марка AQUIS.Покрива повече от колкото му дават.Например-на 10л.опаковка дават 55кв.м. 2 ръце при мен на същата квадратура отидоха 6.5л.
              Забележка-финна шпакловка и грунд преди нанасяне на латекса.
              Успех.Дано съм бил полезен.
              Mitsubishi Outlander

              Коментар


              • #8
                До: Какъв латекс ще препоръчате?

                В пловдив има магазин "Щтром ". Продават Гръцки латекс .
                Малко е по-скъп , но си струва парите .
                Щом е за у вас - вземи си гръцки . Покривност - перфектна .
                Разнася се мазно и леко . Съхне равномерно и бързо .
                Една ръка разреден ( грунд ) и една ръка за довършване . После САМО ако се наложи някъде поправки( да прозира ) - още една ръка.
                Забравил съм марката - но в Щтрома си я знаят .Има сигурно и в София .
                Задължително условие - предишната ръка трябва да е идеално изсъхнал латекса . Иначе двете ръце се преливат и не покрива.
                Това е за всеки латекс - без значение какъв е .
                Ако ще боядисваш сам - вземи си дебело мече ( валяк ) за боядисване . Има няколко вида .
                За първа ръка - по грубо , с дебели власинки . Латекса стои с малък релеф - едва забележим
                И за фино боядисване - мече с фини тънки власинки .С него латекса става като лакитан - еднородна и гладка повърхност .
                И това за мечетата е за всеки латекс .
                С дебело мече - с едно топкане в латекса покриваш над един квадрат повърхност . Много е спорна боядисването .
                Успех . Ако искаш марката - мога да проверя ?

                Коментар


                • #9
                  До: Какъв латекс ще препоръчате?

                  Аз съм най-доволен от Боро, първо - белият е бял, а не сивкав, второ - мирише приятно, а не на латекс, трето - покрива много добре и на 1 ръка. Е, малко е по-скъп от светоераченския и русенския, но има защо.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какъв латекс ще препоръчате?

                    Благодарско за всички съвети.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какъв латекс ще препоръчате?

                      Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                      Благодарско за всички съвети.
                      Моля, вземай левис ,практиката ми го показва:
                      покрива до 95% от това което пише на кутията
                      мие се със студена вода ако се изцапа ,след нарушаване на цялоста на стената след 2 години ,новата боя не се раличава от старата ФАКТ
                      Не робувам на марки ,но определено тази си заслужава парите
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какъв латекс ще препоръчате?

                        Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                        Моля, вземай левис ,практиката ми го показва:
                        покрива до 95% от това което пише на кутията
                        мие се със студена вода ако се изцапа ,след нарушаване на цялоста на стената след 2 години ,новата боя не се раличава от старата ФАКТ
                        Не робувам на марки ,но определено тази си заслужава парите
                        Тъкмо четях темата и никъде не видях тази марка ЛЕВИС и хоп в последното мнение.
                        Щом става въпрос за жилище това е марката, друга няма.
                        Аз го ползвам от около 10 години и преди 3 месеца пак си преобядисвах апартамента, няма такава боя и такова качество.
                        Нека цената не те плаши, вярно е много скъп, но пък за сметка на това се купува много по-малко от другите бои.
                        Само който го е ползвал може да ме разбере.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какъв латекс ще препоръчате?

                          A бе намерих го тоя LEVIS и аз, но цената кърти мивки:
                          10 л бял - 148.50 лв
                          10 л оцветен ~ 220 лв.

                          И с 10 литра се покриват 60 м2 -2 ръце.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какъв латекс ще препоръчате?

                            Първоначално публикуван от petrof Преглед на мнение
                            A бе намерих го тоя LEVIS и аз, но цената кърти мивки:
                            10 л бял - 148.50 лв
                            10 л оцветен ~ 220 лв.

                            И с 10 литра се покриват 60 м2 -2 ръце.
                            А ти колко м2 имаш да покриваш?
                            Няма да те убеждавам,аз се занимавам професионално и моето мнение е това.
                            Око за око и светът ще ослепее

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какъв латекс ще препоръчате?

                              Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                              А ти колко м2 имаш да покриваш?
                              Няма да те убеждавам,аз се занимавам професионално и моето мнение е това.
                              Ами на 90 м2 апартамент: тавани, после за 3 стаи по 3-4 стени + коридор 2 стени.
                              Събира се доста - около 300 м2 мисля.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X