Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв латекс ще препоръчате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какъв латекс ще препоръчате?

    Тъй като и на мен скоро ще ми предстои пребоядисване на кухня искам да попитам от българските марки латекс кой има най-добра износоустойчивост на миене и триене тъй като като пръсне нещо из кухнята и става мазало (или дали реално има въобще), засега съм се насочил към "Леко Интерин" поне на теория от написаното на него звучи добре но реално не знам дали е така, но ако има и друга марка латекс която да отговаря на тези изисквания ще е супер. Иначе съм съгласен че сигурно има и такива качествени вносни латекси но цената им за мен е висока затова търся някаква по-евтина алтернатива.

    Коментар


    • #32
      До: Какъв латекс ще препоръчате?

      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
      Тъй като и на мен скоро ще ми предстои пребоядисване на кухня искам да попитам от българските марки латекс кой има най-добра износоустойчивост на миене и триене тъй като като пръсне нещо из кухнята и става мазало (или дали реално има въобще), засега съм се насочил към "Леко Интерин" поне на теория от написаното на него звучи добре но реално не знам дали е така, но ако има и друга марка латекс която да отговаря на тези изисквания ще е супер. Иначе съм съгласен че сигурно има и такива качествени вносни латекси но цената им за мен е висока затова търся някаква по-евтина алтернатива.
      Там където пръска лепиш плочки. На другите места- какъвто има в магазина. Не вярвам кухнята да е над 20 квадрата.

      Коментар


      • #33
        До: Какъв латекс ще препоръчате?

        Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
        Абе в областа зная доста ,но ти май не търсиш съвет а да поспориш с някого...
        успех с реставрацията ,слагай варова и да не ти пука , а че камъка топли зимата не е истина щото не е тухла но...
        Аз съм сигурен, че знаеш даже повече от мен в областта, защото аз не съм строител, но ти беше написал "Смолян, влага, слагай изолация" или нещо от сорта. Няма как да сложим изолация, защото камъка трябва да се вижда. Тва не е тухлена кутийка, а стара къща, която наполовина се ремонтира, наполовина реставрира и се търси някакъв ефект. Не виждам спор. Колкото до изолационните свойства на камъка няма да споря, но това което мога да ти кажа от собствен опит е, че къщата, в която живея в Смолян е правена около 1970 година и приземния етаж е камък, а следващите 2 са тухла. Нашето семейство сме на приземния и първия, отопляваме се с парно, е вярвай ми на приземния етаж, като се затопли веднъж е много по-топло и остава топло, в сравнение с първия тухлен. Може и случайно да е?! Иначе съм уреждал реставрация на доста къщи /впрочем тая, за която питам е също на клиент/ на клиенти и съм имал контакт с много майстори, които казват, че каменен зид от 50-70 см си е доста добра изолация. Затоплят ли се веднъж стените, държат доста време. Лятото пък пак в същия етаж е приятно прохладно, но всеки е бил предполагам в каменна механа и това му е ясно. Сега ако сравняваме с новите изолации вече е съвсем друга бира, ама с тухла...

        Същината на въпроса ми беше, че аз исках да взема скъп латекс не на варова основа /забравих каква/, за който в магазина казах, че с една ръка гарантират идеално покритие. След като говорих обаче с познати строители, казаха "Да, така е. Покрива добре, но запечатва, а за стара къща е добре да диша, така че вземи на варова основа". С него обаче може би ще трябват 2 ръце, а и можело леко да цапа след това. За това питах има ли такова нещо и какво препоръчвате, но пак тръгна дискусията в друга посока.
        Последно редактирано от marin199; 15-09-09, 19:30.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • #34
          До: Какъв латекс ще препоръчате?

          Всеки "латекс на варова основа" цапа след изсъхване.

          Коментар


          • #35
            До: Какъв латекс ще препоръчате?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Всеки "латекс на варова основа" цапа след изсъхване.
            Имаше ли няква хватка със слагане нещо вътре /по спомен Ц 200/ или нещо друго, за да се намали ефекта с цапането? И все пак някой може ли да каже "дишат" ли въобще стените, щото ако не е така, може и да се действа с друг по-добър латекс, което беше и същината на въпроса от самото начало?
            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

            Коментар


            • #36
              До: Какъв латекс ще препоръчате?

              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
              Имаше ли няква хватка със слагане нещо вътре /по спомен Ц 200/ или нещо друго, за да се намали ефекта с цапането? И все пак някой може ли да каже "дишат" ли въобще стените, щото ако не е така, може и да се действа с друг по-добър латекс, което беше и същината на въпроса от самото начало?
              Със Ц 200 става абсолютно недишащо и нецапащо.

              Коментар


              • #37
                До: Какъв латекс ще препоръчате?

                [QUOTE=marin199;850163]Аз съм сигурен....QUOTE]
                Имах в предвд ,че ти си го написал а търсиш мнение...
                Дренаж,хидроизолация в основите,ако е отопляем нямаш ядове с влагата и да ,камъка акумулира топлината до мамента в който ти гори печката/парното после става чудо и купчина от родопски одеала
                ....слагай вар от вътре и си свиркай а ако се решиш има декоративни камъни за отвън,които се лепят в/у стиропора и ти изолира камъка от външни температури ,тогава веднъж нагрят камака ще изтива по бавно..тогава може да мслиш за други латекси
                Око за око и светът ще ослепее

                Коментар


                • #38
                  До: Какъв латекс ще препоръчате?

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Със Ц 200 става абсолютно недишащо и нецапащо.
                  Тва е като с гумите. Няма пълно щастие. Благодаря ти за съветите. Сега виждам и мнението на другия колега. Също благодаря. Това с каменни плочи върху изолация също е добра идея /даже съм виждал някъде/, но все пак в тая криза, проекта има и някакъв бюджет. За камъка се съгласявам. Явно истината е някъде по средата, но все пак добре фугиран камък отвън, добра мазилка или картон вътре и добра дограма гарантират добра изолация или хайде доста по-добра от тухла с мазилка вън и вътре /пак проверено/.
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                  http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какъв латекс ще препоръчате?

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Със Ц 200 става абсолютно недишащо и нецапащо.
                    Ц200 прави леко жълт отенък и стените не дишат,+ е че не цапа стената като се опреш на нея и като я изцапаш можеш да я почистиш с влажна кърпа (пачавра)
                    Око за око и светът ще ослепее

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какъв латекс ще препоръчате?

                      Към колегата марин199 - наистина на подобна къща най-добре е да варосаш стените, а не да ползваш латекс на варова основа (той освен, че цапа, ако има някъде влага, започва и да се рони на фин прах и е доста неприятно, а стената става на петна).
                      Едно време имахме и живях в подобна къща, описана от тебе, само че кирпичена, с дървени ферми и каменни основи, пак с 50 см зид - ефектът, който описваш беше същият - зиме-топло, лете-прохладно Спомням си, че баба мажеше с вар, в която слагаха боза (да, правилно четеш-боза), именно за да не цапа. За съжаление не помня пропорцията, бях много малка.
                      Успех!
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Какъв латекс ще препоръчате?

                        Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                        Към колегата марин199 - наистина на подобна къща най-добре е да варосаш стените, а не да ползваш латекс на варова основа (той освен, че цапа, ако има някъде влага, започва и да се рони на фин прах и е доста неприятно, а стената става на петна).
                        Едно време имахме и живях в подобна къща, описана от тебе, само че кирпичена, с дървени ферми и каменни основи, пак с 50 см зид - ефектът, който описваш беше същият - зиме-топло, лете-прохладно Спомням си, че баба мажеше с вар, в която слагаха боза (да, правилно четеш-боза), именно за да не цапа. За съжаление не помня пропорцията, бях много малка.
                        Успех!
                        1 към 20 е бозата.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какъв латекс ще препоръчате?

                          Темата е малко стара и реших да я съживя.Предстои ми боядисване върху варова мазилка.Има ли значение дали ще е с обикновен латекс или трябва да е с латекс на варова основа.Не търся дишащ ефект ,защото е вътрешна стая в блок.
                          Благодаря предварително.
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какъв латекс ще препоръчате?

                            За варова мазилка ли говориш, или за боядисвано с вар (т. нар. постно)? В първият случай няма никакво значение какъв е латекса, във вторият, всъщност, латекса също не е от решаващо значение, но трябва да се вземат мерки за основата. Тя трябва да се заздрави - механично почистване и старателно грундиране.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какъв латекс ще препоръчате?

                              Не съм сигурен каква точно е .Аз мисля че не е постната мазилка , а е някаква варова мазилка , на брат ми мнеинието е ,че е постна.Като се опра в нея остава бяло което не е като постните мазилки които аз помня.Какъв е начина да се разбере точно каква е , и ако излезе постна с какво да се грундира.
                              RAV 4
                              F650GS

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какъв латекс ще препоръчате?

                                Аз ползвам Борогрунд. Дълбокопроникващ.
                                Латекса на Боро, също не е лош.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X