Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв латекс ще препоръчате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какъв латекс ще препоръчате?

    Мазилката няма отношение. След като остава бяло, значи става въпрос за постно боядисване, или изветрял, некачествен латекс. Метеш, минаваш с прахосмукачка (има и практика, многото слоеве постна боя да се свалят с тесто) и грундираш с дълбокопроникващ грунд. Грунда се нанася внимателно, без да се повтаря и наслоява, защото ако направи филм, латекса не го омокря, ако се стигне до този проблем (много е лесно за човек без практика) - минаваш и със контактен грунд, като той трябва да е безцветен (Боро примерно е ярко розов), защото ще имаш проблем с покриването и оцветяването.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: Какъв латекс ще препоръчате?

      Не се чуди много. Взимай латекс и каквато и да е "посната" боя - ти грундирай една ръка с латекс силно разреден с вода. Примерно на 5 л латекс слагаш 1 - 1.5 литра вода. Ако ти се играе - добави 1/2 литър лепило ц-200.
      Ако искаш - продава се готов грунд , но ефекта е същия.
      Като боядисваш след минута-две ще ти се струва, че боята е изчезнала - това да не те притеснява. Тя просто попива и почти не се забелязва. Ефекта обаче е постигнат - създаваш основа за същинското боядисване.
      Ако направо боядисаш с гъст латекс - - възможно е още на втората ръка да започне латекса да се бели на кожици(люспи), или ако ти се размине - скоро ще започне ..... след няколко месеца.
      Задължително оставяш грунда да изсъхне добре - поне 4 часа.
      Успех !

      Коментар


      • #48
        От: Какъв латекс ще препоръчате?

        Твърдо за Левис.
        Вярно скъп е, но има много добро покритие, мие се, не променя цвета си с времето. В къщи съм с такъв от 7-8 години, няма забележки и ако трябва да пребоядисвам, пак ще избера същата марка. Две ръце са напълно достатъчни.
        Лично мнение - по-добре светъл цвят, от колкото бяло, включително за таваните. Според мен стои по-добре.

        Коментар


        • #49
          От: Какъв латекс ще препоръчате?

          Малко стара тема,но да я съживя.Даите идея за латекс?Чета за Левис,на мен ми трабва за приблизително 180 кв/м.Някакви бъджетни предложения освен нея?

          Поздрави

          Коментар


          • #50
            От: Какъв латекс ще препоръчате?

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Малко стара тема,но да я съживя.Даите идея за латекс?Чета за Левис,на мен ми трабва за приблизително 180 кв/м.Някакви бъджетни предложения освен нея?

            Поздрави
            Е, нали ти обяснявах вече че Левис и бюджетно решение нямат допирни точки.

            Коментар


            • #51
              От: Какъв латекс ще препоръчате?

              А и не е пък чак толкова качествен този Левис. Дисповит, Леко и Боро (така ги подреждам лично аз по качество) са едни много добри латекси.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #52
                От: Какъв латекс ще препоръчате?

                Всъщност преди да бързаме със съветите, за бяло или цветно боядисване искаш съвет?

                Коментар


                • #53
                  От: Какъв латекс ще препоръчате?

                  Бяло+Цветно.Като Цветното ще е макс три цвята.

                  поздрави

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какъв латекс ще препоръчате?

                    Левис, Ойкос имат много добра покривност, има смисъл при по-тъмни тонове.
                    Ако ще използваш светли тонове, Боро е добър вариант. Най-светлите им цветове са на цената на белият.
                    Пазарувай от някой от фирмените им магазини. От там си вземи и дълбоко проникващ грунд(бял е на цвят). Като вземеш всичко наведнъж, ще ти дадат и отстъпка.
                    Аз лично съм противник на оцветяването на латекс с оцветители на обекта. По-добре е да се купи готов цветен латекс с конкретен каталожен номер. Неоценимо е при последващ наложителен частичен ремонт.
                    Успех!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какъв латекс ще препоръчате?

                      И на латекса му гледай срока на годност............Малко хора гледат срок на годност на стройтелни материали.Напоследък съм доволен от продуктите на стром 21/бяха безобразни.но нещо са си подобрили качеството/ забъркаха ми едно сиво/почти черно/ и покри много добре.Не забравяй,че по силните цветове имат и грунд в цвят/или подцвят/ за да излязат по каталог.Ако стените ти са в различен от бял цвят имай предвид,че може да промени тона на боята.Латексите на Ликата също не са лоши/ползвам ги за апартамента си и съм доволен/Ако цвета е тъмен купи качествен латекс за да не променя цвета си по дълго време..........А и още нещо...бялото като цвят има много разновидности.
                      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                      GSM +359 895 236 182

                      А Rhf +

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какъв латекс ще препоръчате?

                        Крафт!
                        Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                        Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                        "Mud Angels" Stara Zagora

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какъв латекс ще препоръчате?

                          С грунд дълбокопроникващ съм минал всичко,още когато майстора мина с грубата шкурка.После шпаклова,финна шкурака.В момента съм на етап преди боя.Ще мина пак с грунда и после боядисвам.Затова търся варианти за латекс.Основният цвят ще е капучино,и тук там светъл нюанс на лилавото.На Левис от представителя ми казаха 1л на около 12 квадрата на една ръка.

                          поздрави

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какъв латекс ще препоръчате?

                            Моят фаворит е Боро, а и мирише приятно. А за съвета на Миро относно оцветяването - за с две ръце.
                            Само си запиши някъде номера на цветА, не на Цвета.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какъв латекс ще препоръчате?

                              А още нещо-когато ти тонират латекса гледай и срока на годност на базата/базовия цвят/.Отиди някъде където тонират латекс и мисля ще си решиш проблема.
                              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                              GSM +359 895 236 182

                              А Rhf +

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какъв латекс ще препоръчате?

                                В съседният апартамент са боядисвали с Боро,стои на портоколва кора.Тонирали са и го в магазин.На Мегахим или Оргахим латекса е бил с люспи,не са се сетили да го минат през чорапогашник,и сега е мазало.Затова търся нещо добро,за да не пребоядисвам пак.Къде сте тонирали в София бои,и сте останали доволни?

                                поздарви

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X