Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв латекс ще препоръчате?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Какъв латекс ще препоръчате?

    Първоначално публикуван от BlueSpirit Преглед на мнение
    Подновявам темата, даже се регистрирах, за да мога да задам въпрос. Понеже си боядисвам сама стените с готов тониран латекс в два цвята на стая, колкото и да се старая да отсичам в ъглите, винаги разделянето между двата цвята (които обикновено избирам по-контрастни) не е перфектно. Има ли нещо подходящо, като напр. лайсни, които мога да сложа в ъгъла, или друг декоративен елемент?
    Може да е перфектно, но си зависи от твоята ръка.Иначе по въпроса за лайстните, стиропорените интериорни вършат много добра работа.Преди да се вземе такова решение,задължително се проверява равнинноста на ъглите.В противен случай,рискуваш да си отвориш още работа да силиконираш фуги между лайстна и стена/таван.

    Коментар


    • #77
      От: Какъв латекс ще препоръчате?

      Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
      Има. Ъгли с всякакъв профил в бриколаж. От стериопор са май... доста приятно изглежна. Има завършеност.
      Аз преди три години отсичах тавана и стените на ръка с четчица. Малко бавно става, ама по-внимателно така ....

      Коментар


      • #78
        От: Какъв латекс ще препоръчате?

        Здравейте, ще правя ремонт и искам и аз да се включа в темата. Мисля да ползвам латекс Леко на Оргахим. Някой ползвал ли го е, доволен ли е? Какъв бихте ми препоръчали

        Коментар


        • #79
          От: Какъв латекс ще препоръчате?

          Бих ти препоръчал гръцки латекс. Това,което продават по магазините е пълен ташак.. никаква покривност нищо... пробвах с български и се преебах.Сега боядисах всичко на ново с гръцки латекс.. супер покривен е и икономичен. Грунда за преди латекса също.. с една бака минах всички стени,преди шпакловката и преди боядисването. Само,че не си написал от къде си... но ако си от София,го има в студентски град,така че щети пратя Л.С ако имаш интерес...

          Коментар


          • #80
            От: Какъв латекс ще препоръчате?

            Използвах латекс на Левис. Уникални цветови възможности имаш, благодарение на безцветната им основа. Имаш и възможност да избираш от мат, лъскаво или ултра мат в зависимост от това какъв ефект ти се постига............
            И да кажа, с 3.5 литра боядисах стандартен панелен хол с размери на пода 4 на 5.5, а с под 2 литра кухня с под 3 на 4 метра. Бояджията каза, че е абсурд да да покрие цвят бордо върху старата жълта основа с по-малко от 7 ръце, но след втората дойде и каза че ще си скъса тапията.
            Същият разговор се повтори после с оранжевият хол и резеда основата.
            Два литра най-високо качество боя и с плътен и наситен цвят са към 90-100 лева, но стигат заедна стая и няма нищо общо с другите, които съм пробвал преди това.
            Горещо го препоръчвам, защото ако направиш сметка колко литра от другите бои ти трябват и ще видиш, че разликата на стая е по-малко от 10-20 лева, а качеството е различно. В крайна сметка не пребоядисваме всеки ден.

            Коментар


            • #81
              От: Какъв латекс ще препоръчате?

              Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
              Използвах латекс на Левис. ....
              Аз това откога съм го написал, НО......засега Левис нямат аналог в България.

              Коментар


              • #82
                От: Какъв латекс ще препоръчате?

                Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                Аз това откога съм го написал, НО......засега Левис нямат аналог в България.
                Боро нямаха наситени цветове, от Леко ми предложиха за хола към 30 литра да си купя и да си го оцветя вкъщи.......................Левис ми връчиха петстотин страници цветове и общо 3.5 литра за хола...............ай сравнявай са кое колко струва

                Знаеш ли каква е първата реакция, че са много скъпи. Аз понеже съм търговец и седнах да сметна и ако го разхвърляш не на помещение, а на квадрат...........та ние не боядисваме блокове

                Коментар


                • #83
                  Аз съм много доволен от Крафт! Покрива добре , не променя цвят и не мирише след като изсъхне.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Какъв латекс ще препоръчате?

                    Колеги, ще боядисваме панелен апартамент в София. Имам нужда от актуална информация за качествени марки латекс и грунд. Благодаря предварително за информацията.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Какъв латекс ще препоръчате?

                      Dulux vinil matt

                      Коментар


                      • #86
                        От: Какъв латекс ще препоръчате?

                        Flugger, Dulux Vinyl Matt, Левис - в този ред като качество (лично мнение)

                        Коментар


                        • #87
                          От: Какъв латекс ще препоръчате?

                          Какво ще кажете за силно рекламирания латекс Spirit ? Как е в сравнение с гръцкия латекс ? И много хора си патят от грундовете ! Вместо грунд не може ли да се направи основа от дадения латекс примерно ?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Какъв латекс ще препоръчате?

                            Първоначално публикуван от snap Преглед на мнение
                            ... Вместо грунд не може ли да се направи основа от дадения латекс примерно ?
                            Може.
                            Преди да се появят "модерните латекси" и всякакви грундиращи "разтвори", грундирането се правеше с разреден с вода латекс. Разбира се, това се отнасяше за повърхност, която впоследствие се боядисваше с латекс.
                            Става въпрос за годините преди 1990, когато нямаше специални грундове.
                            Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Какъв латекс ще препоръчате?

                              Аз препоръчвам най евтиния на Йотун/Jotun.

                              Добра покривност, трайност, почти без пари и качествено

                              А и мисля че марката е добра - чувал съм я извън родината.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #90
                                От: Какъв латекс ще препоръчате?

                                И за какво ви е да разреждате латекс за грундиране?
                                Като с един литър грунд се грундира половин апартамент като се разреди 5 към 1 И струва около 5 лв
                                Основната функция на грунда е да уеднакви основата за да попива равномерно
                                Това разредения латекс не го може.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X