Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проточен бойлер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Да докладвам ефекта от бойлера - на първа степен 3,5 киловата определено няма никаква файда - електромерът върти, а водата е студена. На 5 киловата е удоволствие да се миеш. Ако намалиш струята даже има опасност да се изгориш.
    В общи линии съм доволен, очакванията са оправдани. Е, можеше и на вид да го докарат малко повече, ама какво да се прави. Какъв да бъде един проточен бойлер освен грозен и ръбест?

    Коментар


    • #92
      Я и аз да кажа какви ги свърших. Енергото ми метнаха 80А предпазител в таблото и аз смело пристъпих към последни проучвания. Много надежден човек ми препоръча Стибел елтрон, както споменах оказа се и сервиз и магазин в наше село. Влизам в магазина - човека освен че знае какво е проточен бойлер, ми каза разликите между трите НАЛИЧНИ модела . Успя да ме зариби за средния модел, 100 кинта повече, но има мерене на температура на вход и изход, както и избор на температура от 30 до 60 градуса чрез врътка. Има и готина част, бойлера има три мощности - 18, 21 и 24 кВ. Готиното е избора на мощност, сваляш капака и там местиш един, да го наречем мост, на желаната мощност, има си три надписани гнезда. Не всеки да ръчка да си сменя каквото му скимне, само за просветени. Изключително компактен, заспа в банята. Веднага топли водата и няма абсолютно никакъв шум. Не съм се къпал, но доволен.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        А защо сайта им е само на чужд език ?
        Нямат ли официален представител тука ?
        Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 16-02-23, 16:21.

      • коко келеша
        коко келеша коментира
        Редактиране на коментар
        Блажени са тия, които могат да си поискат от енергото 80А предпазител ))))))))))))

        П.П. С колко квадрата си го захранил? 16???

      • m_markovski
        m_markovski коментира
        Редактиране на коментар
        Много добър приятел ползва Стибел елтрон с електронно управление и ШИМ за къпане в ново жилище. Страшно е доволен от болера вече година, твърди, че няма никакъв дискомфорт.
        Аз бях мераклия за подобен, но цената ме отказа. Все пак за гаража/работилницата на село ставаше въпрос.

    • #93
      Отговарям по ред. Иване, има си на БГ https://www.stiebel-eltron.com/en/co.../bulgaria.html , там цъкаш https://balmax.com/ и гледаш Е малко е сделан сайта, но става.Коко, блаженствието струва 1700 кинта при съществуващо трифазно захранване. А защо 80, ми защото в енергото стъпките са до 15 кВ, след това е 15-50. Аз поисках 40 кВ, те ми сложиха 80А предпазител. Не мога да ги ползвам, защото от таблото до апартамента са 6 мм2, май 8 нямало, а определено не е 10, каквото е външното захранване. Както и да е, пиково няма да минавам 30 кВ, стига ми. Марковски, на мен ми го препоръча човек, който го ползва 9 години на триетажна къща на село с ниско налягане. За гаража дебнеш промоция в Кауфланд, бяха по 30 кинта, в ИТТ също има на добри цени, а и не само.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


    • #94
      Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
      Да докладвам ефекта от бойлера - на първа степен 3,5 киловата определено няма никаква файда - електромерът върти, а водата е студена. На 5 киловата е удоволствие да се миеш. Ако намалиш струята даже има опасност да се изгориш.
      В общи линии съм доволен, очакванията са оправдани. Е, можеше и на вид да го докарат малко повече, ама какво да се прави. Какъв да бъде един проточен бойлер освен грозен и ръбест?
      Докато бях в къща се къпехме целогодишно на такъв бойлер, но 6 киловата. Справяше се почти добре. Все пак нЕкои сме ходили и в казармата
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Е то и мен Студентски град 2002 г. ме посрещна с мащабна смяна на тръбите на ТЕЦ-а за месец, ама айде няма нужда, вече съм на години.

      • m_markovski
        m_markovski коментира
        Редактиране на коментар
        В казармата и аз се къпах всеки ден без бойлер, ама двайсет и кусур години по-късно искам удобства

        Отделно в Студентски град през месечната профилактика на ТЕЦа, къпането беше с канче и 15л кофа топла вода от бързовар.
        Но както казах, сега искам удобства.
        Последно редактирано от m_markovski; 17-02-23, 18:16.

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X