Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проточен бойлер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Аз не съм фен, ами ми е мерак от поне 20 години. Последните 7 съм с газово котле, което си е проточен бойлер на газ, много си е благо да пуснеш крана и тръгва топла вода. Въпроса е между свата модела, серията TR5000 има регулиране н атемпературата в няколко режима, TR4000 нямат. Ето ги https://technika.bg/product/26155/pr...-21-24-eb.html и https://technika.bg/product/26156/pr...000-18-eb.html
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Имам малък, за аварийни нужди, Умника си има измерител на потока - под 1.5 л/мин спира. За да тръгне трябва дебит за 15сек над 1.5 л/мин. При 39 градуса, мазното по-трудно се мие в кухнята...
      В този дух виж в паспорта на бъдещия ти бойлер какво пише..

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      На село съм с един Краун 3 кв. от Кауфланд, върши работа, зимата вижда малко зор, но става за чинии. Вкъщи газовото котле е на 43 градуса зимата, лятото 38. Никой не е плакал, че не може да измие мазна тава. Сега ме накара да се зачета подробно, този без регулиране, TR4000 фабрично е на 55 градуса. На TR5000 режим душ е на 40 градуса. И двата са с електронно управление. Май 18 кв TR4000 ще върши работа.

    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Моят е 6.5/9 кW с ШИМ на нагревателя за поддържане на температура и всичките му там защити по изискванията на немско.

  • #77
    Аз не бих взел Бош. Имам един малък, монофазен, май 4 квт, като го бях купил с идеята да го сложа на мивката в тоалетна. Да, ама не. Загрява водата от примерно 5 гр до към 7-8, и то ако е пуснат да църцори. Още не мога да реша за какво е проектирано и изработено това изделие, но от 2+ години си живее в един кашон...
    На нашия пазар Стибел Елтрон е вариант.

    Коментар


    • #78
      Преди повече от 6 години на село в кухнята инсталирах този проточен бойлер . Мислех че бързо ще се прецака , но все още работи. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170708_165008.jpg
Прегледи:395
Размер:319.5 КБ
ID:6910150
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • Asen Kushlev
        Asen Kushlev коментира
        Редактиране на коментар
        Моя даже е още по-прост, без дисплей. На село водата е яко варовита, нагревателя чак свири, но не се дава вече 3 години.

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Бе то работи това , ама работа не върши. Ако искаш повечко вода , става студена , ако искаш да намалиш пък е вряла. За вила нещо дето го ползваш 2-3 пъти в годината ок , ама за постоянно определено не става .

    • #79
      Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
      Аз не бих взел Бош. Имам един малък, монофазен, май 4 квт, като го бях купил с идеята да го сложа на мивката в тоалетна. Да, ама не. Загрява водата от примерно 5 гр до към 7-8, и то ако е пуснат да църцори. Още не мога да реша за какво е проектирано и изработено това изделие, но от 2+ години си живее в един кашон...
      На нашия пазар Стибел Елтрон е вариант.
      Разгледах ги и тези, 18 кВ-вия е с две степени, а Бош-а е твърдо на 55 градуса в този вариант. Като цена е малко по-скъп, 50 лв. някъде, но се оказа че имат сервиз при нас, което много накланя везните. Но това на сайта на вносителя, трябва да проверя на място тук. Замислям между Бош и Стибел Елтрон вече.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #80
        Ползвам проточен бойлер вече 14 години в къща на която бойлера ми идва малко далечко за измиване на ръце (примерно).
        Това Теси вече го няма на пазара -7kw. е трета степен ,другите са 3 kw/5kw нещо такова.
        Ползвам го само на 7kw много съм доволен за кухня.За къпане си мисля,че няма да го бива.
        Лятото за бърз душ може би,но до там.

        Коментар


        • Asen Kushlev
          Asen Kushlev коментира
          Редактиране на коментар
          За лятото ще стане, но зимата никакъв шанс за къпане.

      • #81
        Случайно попаднах на тази тема и реших да питам нещо, което последно време ми се върти в главата:
        В кухнята топлата вода идва от бойлера в банята. Общо взето идва за времето, за което си измивам ръцете. И зимата, ако я пусна половин час по-късно вече не е топла, минава от вътрешната страна на външна стена и тръбата има изолация (стената няма). Чудя се дали може да се сложи нещо като поточен бойлер, който да подгрява, докато дойде топлата вода? Тук виждам, че се коментират и газови поточни - под мивката имам газова бутилка за печката.

        Коментар


        • #82
          Имам проточено, не става.
          Имам и 10л. Под мивката обемно, става.

          Коментар


          • orela
            orela коментира
            Редактиране на коментар
            Ясно, благодаря!

        • #83
          По добре 15 л . Натиснете снимката за да я уголемите  Име:кухня.jpg Прегледи:0 Размер:123.0 КБ ID:6910928
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • orela
            orela коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря за снимката!
            Монтиран така смесителя клати ли се, когато го използваш?
            Питам защото ще поръчвам плот за кухнята и фирмата, с която говорих коментира този вариант. Но като се загледах по магазините смесителя се клати, когато е монтиран в ламарината на мивката. Т.ч. си мисля да ги накарам да пробият гърба (няма да съм с плочки, а с гръбче) и смесителя да си остане на стената. Обаче се чудя и за друг вариант, при който трябва да се кърти и ВиК-то в кухнята да се преработва основно, за да се премести мивката (за този случай ми беше и горното питане). И ако се мести ще е на външна стена, т.ч. ще е по-добре да е на меки връзки, а не в стената и тогава единствения вариант е смесител захванат на мивката.

        • #84
          Не се клати....стегнал съм го добре
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • orela
            orela коментира
            Редактиране на коментар
            На тези, които гледах ламарината поддаваше. Е не се клатеха, кой знае колко, но имаше изместване спрямо смесител в стената.

        • #85
          Клати се ако мивката е по евтина, от тънка ламарина, при мен едната се клати, но другата е хубава мивка от дебела ламарина и не мърда.

          Коментар


          • orela
            orela коментира
            Редактиране на коментар
            Имаш ми идея като дебелина колко е? Какво да търся при покупка/поръчка.

          • stefsab
            stefsab коментира
            Редактиране на коментар
            Брат ми си направи чертеж за подложка от неръждавейка. Бай Лазо му я изряза и сега залепена, ламарината е с двойна дебелина при смесителя.
            Мен ме домързя да го направя.....

        • #86
          Освен това някои модели на мивката позволяват да се изреже плота така, че там където минава отвора за фиксиране на смесителя да се остави и плота, без да е изрязан, а само да се пробие необходимия отвор за закрепването на смесителя. Единствено трябва да се внимава с това, колко см. е дебел плота /4;5/ и колко позволява резбата на смесителя, ако е с цилиндрична основа и гайка, а не с шпилка.
          Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
          First impression is not always true. Get inspired.
          Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
          Reading is sooo boring, unlike writing!

          Коментар


          • #87
            Някой има ли преки впечатления от теси/елдом 3,5 киловата за кухня? С механично управление са каквото и да значи това.
            Вилата е в планината, водата е ледена зимата и това ме притеснява малко. Или да скачам директно на 5киловата.

            Коментар


            • Точка
              Точка коментира
              Редактиране на коментар
              Вземи си обемен 3 киловата.
              Проточното не топли нито зимата нито лете

          • #88
            Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
            Някой има ли преки впечатления от теси/елдом 3,5 киловата за кухня? С механично управление са каквото и да значи това.
            Вилата е в планината, водата е ледена зимата и това ме притеснява малко. Или да скачам директно на 5киловата.
            Имам Crown от Кауфланд, 3 киловата. Ползвам го на село. Зимата вижда зор, топли но на слаба струя, но и водата е много варовита. Ако ще ползваш ежедневно и е в планината по-добре 5 киловата.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #89
              Старите български ЮНГА, 3.5кВт не топлеха добре зимата. Входяща вода около 8 градуса.

              Коментар


              • #90
                Работата е ясна, благодаря за информацията.
                Взех елдом 5киловата, на две степени - 3,5 плюс 1,5 с две ключета на панела. Би трябвало да върши работа и в студа. Като го монтирам ще пиша.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X