Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик на остъклен балкон за исушаване на дрехите през студените дни и месеци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Сушилните имат ли транспортни планки, както е при пералните, колко тежат, колкото при пералните ли е?

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      С термопомпа са по-тежки от тези без, около 50 кг са средно. Тези които са с нагревател са 20-30 кг.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси, значи ще успея сам да го докарам със джипа, имам и транспортна количка и достъпа до асансьора на блока ни е на кота нула, без никакво стъпало, щом успях с голям хладилник със фризер, ще се справя.

    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Някъде в ТТ данните на твоя модел има тегло - нето/бруто - виж в интернет за него.

  • #47
    Първоначално публикуван от Балканджи Преглед на мнение
    Днес, 07:41
    Тц. Не е от обслужването или препаратите. От кондензаторите на сушилнята е. С нищо не може да се премахне тази миризма. Един път успях с няколко разрязани лимона в барабана, но и това беше за кратко.


    Специално за AEG, има лесен достъп за чистене на кондензатора, филтъра за мъховете като се извади, под мястото за филтъра има бутон с който се отваря долната решетка, като се отвори решетката се свалят още две предпазни решетки и се показват кондензатотора като се чисти внимателно без да се наранят механично, виж на снимките:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211012_083156.jpg
Прегледи:348
Размер:432.2 КБ
ID:6779016Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211012_083227.jpg
Прегледи:339
Размер:443.8 КБ
ID:6779017Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211012_083251.jpg
Прегледи:344
Размер:481.3 КБ
ID:6779018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211012_083436.jpg
Прегледи:344
Размер:313.1 КБ
ID:6779019

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Моята е АЕГ и се почиства точно както е дадено на картинките. Лоша миризма категорично няма.

    • viperr
      viperr коментира
      Редактиране на коментар
      Ти си го решил за това АЕГ, направо го вземай. После ще кажеш от личен опит добре ли е не е ли.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Решил съм го ще е AEG 9-тата серия, само ще изчакам ако колегата успее да ми издейства отстъпка от цената и го отнасям.

  • #48
    Преди около 2г купихме сушилня АЕГ с термопомпа в замяна на 25 годишното Миле (кондензационно, с нагревател, купено на старо от жената и си дойде с нея) което спря да грее.

    Имаше вариант да ремонтираме Милето ама се реши че да харчи ток тройно на пералнята при положение че върши по-простата работа, а аз не съм съсобственик на АЕЦ - не е правилно.

    Само че го взехме от някой от калпазанските магазини за наполовина тази цена. 1200 или 1400 - не помня. Съдейки по външния вид е някакъв предишен вариант на тия които сега са в технополиса ама пак моделът започва с Т9. Ако това е 9-та серия.

    Жената първо го одума че не изсушавало докрай ама после му разучи настройките и то почна да изсушава.


    Така че, от мене имаш потвърждение че предишния модел става.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Мерси за инфото, разчитам на възможно най-високия им клас, не че това винаги е гаранция, но все пак е една идея по-добре в дългосрочен план.

  • #49
    + 1000 лв за 1 кг повече пране (сравнено с по-евтината 8 серия ). Ако капацитетът на пералнята е 7-8 кг какъв е смисълът от сушилня за 9 кг ( кой ли пък тегли дали е 8 или 9 кг прането ) ? Енергийна ефективност +++ , която ще се изплати за близо 80 години сравнено с 8-ма серия ?

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Желателно е при пълен капацитет на пералнята 7 кг, и за да има по-добра ефикасност при сушене, сушилнята да е 9 кг, и не на последно място, 9-та серия е по-висок клас от 8-та, по отношение на техника, винаги взимам възможно най-високия им клас, ето например електрическата ми самобръсначка на филипс е 9000 серия и струва 800 лв, та за сушилня ли да правя компромис.

      П.С. Не ме разбирай погрешно, не съм богат, работя обикновена работа, обслужващ персонал и получавам средностатическа заплата, просто стискам зъби и като взимам техника, гледам да е от високия клас.
      Последно редактирано от Еделвайс; 13-10-21, 07:07.

    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      Пералнята си го тегли и показва го на дисплея с точност 0,5кг., ние сме с комбиниран АЕГ 8 серия, пере до 10кг., но суши до 5.

  • #50
    Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
    + 1000 лв за 1 кг повече пране (сравнено с по-евтината 8 серия ). Ако капацитетът на пералнята е 7-8 кг какъв е смисълът от сушилня за 9 кг ( кой ли пък тегли дали е 8 или 9 кг прането ) ? Енергийна ефективност +++ , която ще се изплати за близо 80 години сравнено с 8-ма серия ?
    Ха ха. Ти си първия който виждам да осъзнава разликата между А++++, А и Щ. Ама мноооооого хора кълват на тия +++++
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      И аз съм на мнение, че за уред като пералня, сушилня, миялна е кощунство да се дават над 1200-1300 лв. Просто всичко над тази цена е изкуствено надуто от производителя или търговеца, реално няма кой знае какво отгоре да вложат за да се оправдае високата цена.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Окончателно ме убедихте, при толкова мнения че не си струва да дам толкова пари за 9-та серия, реших да ви послушам, ще купя 8-та серия и ще пиша тук като взема новата придобивка, благодаря ви че бяхте търпеливи и упорити с мен

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      Пералнята ми е 6 кг , сушилнята 8 кг . Пере се и се суши всеки ден във вкъщи , минимум 2 перални на ден . Като се разделят дрехите на цветно и бяло , съмнявам се , че килограмите достигат и до 5 . Така , че 8 кг за сушилня не са никак малко .

  • #51
    Драстичната разлика в икономията е между термопомпа и нагревател. Не ги знам в букви как са ама когато го смятах 1000 лева бяха за 2 или 3 години. Ама това при нашето пране.

    За който си няма малки деца сметката е друга.

    Коментар


    • gabocvet
      gabocvet коментира
      Редактиране на коментар
      Ясене според жената е, Вервай ми! В къщи се въртят 3 7кг. перални всяка седмица, понякога може и повече!

  • #52
    Сушилнята е вече в нас, в крайна сметка ви послушах и купих 8-та серия, сега ще чакам тия дни да получа доставка за поръчан и да ми изработят, долен шкаф за сушилнята с дебел здрав термоплот, това е заради печката, както сте видели на снимката по-назад в темата, която ще е над сушилнята и чак тогава ще мога да я разопаковам и пусна за първи път, тогава ще напиша първи впечатления.

    Благодаря ви, колеги за съветите!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211014_100049.jpg
Прегледи:222
Размер:318.0 КБ
ID:6779779

    Коментар


    • #53
      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Драстичната разлика в икономията е между термопомпа и нагревател. Не ги знам в букви как са ама когато го смятах 1000 лева бяха за 2 или 3 години. Ама това при нашето пране.

      За който си няма малки деца сметката е друга.
      При мен пере всеки ден по 1 пералня,а понякога и по две.Зимата се и суши по толкова всеки ден.
      Майка ми и купих същата сушилня като моята и там е подобна схемата.
      Който си е взел такъв уред се чуди как до сега се е мъчил.
      С миялната е същата работата,но за там друга тема.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #54
        Вчера най-после ни пристигна поръчания ни долен шкаф за сушилнята, първи тестове, пуснахме голямо спално бельо, за час и половина излязоха сухи и меки, ако съм знаел колко е удобно това, щях още от много повече време да съм го купил, както стана и със съдомиялната машина, пести много време и облекчение за домакинството, и аз вече ще препоръчвам на всеки който има проблем със съхненето на дрехите, да си купи сушилня с термопомпа.

        Благодаря още веднъж колеги за съветите ви!

        п.с. Обезвлажнителя скоро ще го пусна пак за продажба, свалих го от продажба че до вчера се налагаше да го ползвахме да ни суши дрехите на балкона.

        Коментар


        • #55
          Браво!!!!!!!
          Ти се оказа един от малкото, дето се вкл....чват в този форум, и наистна търсят някакво съдействие, а не да се оплакват, че някой друг им виновен!
          Ще се радвам ако се видим на живо.
          Аз съм в кв. Борово. София.

          Поздрави!

          п.с.не мога да си намеря пропусната буква. А и кое време ли е?

          п.п.с. И аз имам проблеми със слуха.

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Важното е взаимно да си помагаме, много съвети съм получавал тук и обратното, само да сме живи и здрави, това е най-важното!

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X