Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик на остъклен балкон за исушаване на дрехите през студените дни и месеци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Климатик на остъклен балкон за исушаване на дрехите през студените дни и месеци

    Привет колеги, в хола ползваме отлично работещ инверторен климатик (пу-пу) на Дайкин 9-ка, вече 11 години, мислим в скоро време да сложим в хола нов климатик пак на Дайкин, а стария да го монтираме на остъкления ни балкон с плъзгаща алуминиева дограма и да го използваме при отопление за да изсушава дрехите ни от прането през студените и влажни дни, като за тази цел вътрешното тяло ще е монтирано под перваза на прозореца, така ще обдухва директно към подвижния ни простор за дрехи, ще се получи ли работата, климатика и без това изсушава при отопление доста, та би трябвало да върши работа за тази ни цел?

    П.С. Говорим само за варианта с климатика при изсушаването на дрехите.

    Ето къде искам да бъде монтирано вътрешното тяло, оградил съм го в синьо, ето снимка на балкона ни и простора с дрехите който да обдухва:

    P.S. Моля, модератор да добави буквичката "з" при "изсушаване" на заглавието на темата че не мога да редактирам там!


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20210620-113248_Gallery.jpg Прегледи:0 Размер:220.5 КБ ID:6749978
    Последно редактирано от Еделвайс; 20-06-21, 10:42.

  • #2
    По-добре помисли за сушилня , върши страхотна работа не само зимата..
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Единствената пералня която може да влезе при нас е само от моделите с горно зареждане, по-тясна и висока е от стандартните, лошото е че никъде не съм виждал комбинирана пералня със сушилня с горно зареждане, има ги само в Русия, Бразилия...

    • cnc82
      cnc82 коментира
      Редактиране на коментар
      На тая тераса не може ли да се събере сушилня ?

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Много място ще заема, ползваме го и като детски и кафе кът, затова мислех за климатика, компромис е евентуално по идея на колегата Чарли, да сложа обезвлажнител, сега чета за тях как биха се справили при температура около 5 градуса да изсушава дрехите.

      Климатика ще може да се използва и за отопление за балкона освен за сушенето на дрехите.

  • #3
    Трябва да го ползвате в режим изстудяване, за да суши най-добре.

    Коментар


    • #4
      Хубаво си го решил, ама помисли ли за това къде ще отиде водата от дрехите!? Във въздуха. Което в това затворено помещение ще доведе до конденз и мухъл.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • rosen_offroad
        rosen_offroad коментира
        Редактиране на коментар
        Затова се ползва в режим охлаждане - водата си отива през питата на вътрешното тяло в канала

        Някои по така клими си имат режим обезвлажняване - редуват охлаждане с отопление за да не изстива стаята.

      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        На теория може да е така, ама на практика дали би се получило!? При температура в помещението около и под нулата, както и да е включен климатика, все ще топли. В тоя случай къде ще отиде конденза? Пък и като гледам снимката, балкона едва ли ще се ползва само за сушилня. Може би за кафенце, цигарка... та явно ще трябва да е отоплен.

      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Относно конденза, дограмата на балкона е алуминиева с плъзгане, а както знаем има си достатъчно луфтове между релсите и уплътненията тип четки откъдето влиза по малко въздух, така и иначе ако навън е много студено, то няма никакъв проблем да е отворена вратата на хола, където също ще има работещ климатик и проблема с конденза ще е решен, така си мисля...

    • #5
      Добре де, ама вече май се продават перални с инверторни сушилни, което обезсмисля идеята с климатика.

      P.S. И при мен слагам простор пред климатик и нещата се случват, но само когато навън е много студено, щото си имам 8 метров южен балкон.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        В кухненския ни кът, единствената пералня която може да влезе е само от моделите с горно зареждане, по-тясна и висока е от стандартните, лошото е че никъде не съм виждал комбинирана пералня със сушилня с горно зареждане.

    • #6
      Вземи си обикновено изсушител на въздуха и ще си решиш въпроса. Ползвам такъв на Делонги за сушене на дрехи вече 13 години и върши идеална работа.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Delonghi-Dehumidifier.jpg
Прегледи:583
Размер:29.7 КБ
ID:6750034
      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Кажи повече подробности, при какви условия работи, има ли някаква обдухване, ще може ли да работи при температура до 5 градуса, колко ток харчи?

      • NovemberCharlie
        NovemberCharlie коментира
        Редактиране на коментар
        Конкретният уред има функции отопление (с реотан) и изсушаване ( с термопомпа) . Има вентилатор и може да се ползва и с комбинирана функция. Не знам дали работи на 5 градуса. Аз го ползвам при 15-20 градуса.

      • garnet
        garnet коментира
        Редактиране на коментар
        Това е решението! И аз така.

    • #7
      На сушилнята не й трябва канализация, та може да се сложи навсякъде, килер коридор..

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Няма никъде свободно място, две стаи и балкон имаме, търся пералня със сушилня с горно зареждане, но няма.

    • #8
      Дааа, това с пералните е голям филм.
      И аз съм с пералня с горно зареждане, източногерманско производство, която си бачка перфектно, но е за смяна на опорни лагери, и щото леко е тръгнала да ръждясва покрай пода, прецених, че вече и е време да заминава при Създателя, но колкото повече перални гледам, толкова съм по-объркан за това което може да се намери към момента, че едва ли вече има техника която ще работи 30+ години без проблем.

      ... е, за около два бона и отгоре има страхотни произведения на изкуството, но не съм дорасъл за Бошове и Миелета.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        В момента в който се наложи да сменя сегашната пералня, следващата ще е пак с горно зареждане от висок клас за марката си - AEG LTX6G271E 7.0 kg, 1200 об/min

      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Интересно !
        Ще погледна този модел.

    • #9
      Колегата NovemberCharlie, ми даде много добра идея да взема обезвлажнител, изобщо не се сетих че има такива уреди, след кратко проучване из нета, разбрах че е хубаво да е компресорен, достатъчно мощ в запас и да е компактно, при нужда ще мога да го използвам в спалнята или хола, засега това ми хвана окото, отзиви за него:

      ОБЕЗВЛАЖНИТЕЛ ROWENTA DH4236F0 ОБЕЗВЛАЖНЯВАНЕ ЗА ДЕНОНОЩИЕ 16 L, КАПАЦИТЕТ НА РЕЗЕРВОАР 2.4 L, ДИСПЛЕЙ - ДА


      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:14002520686622.jpg Прегледи:0 Размер:31.3 КБ ID:6750048Натиснете снимката за да я уголемите  Име:12.jpg Прегледи:0 Размер:80.6 КБ ID:6750049




      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Нищо,вземи това ,и после си вземи сушилня.Има едни сушилни дето топлия въздух от сушилнята излиза в комина или навън,тежи 10-15 кила и е на колелца...може на всеки час да си я местиш в който ъгъл искаш.Не съм им фен,но сушилнята си е сушилня и с нищо няма да се доближиш към нея.Истинските са със компресор.Има компромисни
        перални със сушилня ,комбинирани, но не и с горно зареждане.И рано или късно ще го разбереш.Не си представям семейство със дете и без сушилня.Погледни календара коя година сме.Да сушиш дрехи зимата в жилището е изтезание ,ако имаш ТЕЦ бива....

    • #10
      Монтирай си климатика.Сложи вътрешното тяло горе.Ефекта ще е същия,долу.ще ти се пречка.Високия клас дайкин,също има функция обезвлажняване.
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #11
        "Еделвайс коментира
        Днес, 15:18
        Няма никъде свободно място, две стаи и балкон имаме, търся пералня със сушилня с горно зареждане, но няма."

        To и по добре че не си намерил.

        Комбинираните уреди по принцип па и конкретно са си пълен пълнен ТАШАК

        За прането перат ОК за сушенето даже и сушат ама 1/2 капацитет на прането, нямат термо помпа абе пълен КЕНЕФ.....
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #12
          При нас с тия перални е интересно, защото е тясно. И се налага да се купуват модели, които позволяват сушилнята да е върху пералнята- пералнята е с предно пълнене /или там както му е купешкото име/ и сушилнята е отгоре на пералнята. Много модели го позволяват това.
          Какво имаш над пералнята си? И имаш ли отдушни, че сушилнята за да работи като хората си иска 3-4 инча диаметър тръба /комин, отдушник.../?
          Ако не можеш да си го представиш как са една върху друга, търси на Гугъл stackable washer and dryer
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • rosen_offroad
            rosen_offroad коментира
            Редактиране на коментар
            Kaквото и да има над пералнята тя е с горно зареждане

            А ваште американски стакабъл са пълни боклуци

            Нито пералнята като хората а като някаква Роса ли имаше едно време тука, нито сушилнята е сушилня и е от най харчещите. За термопомпа па дори и обикновена кондензна в 2021 не са и чували......

        • #13
          Всъщност колегите са прави за сушилнята. Спокойно можеш да си я боднеш на балкона. Хем по-малко място ще заема от сушилника, хем ще е по-пригледно, хем по-добра работа ще върши.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #14
            На пералня кумин не и трябва ма само на нея,сушилня и обезвлажнител / баси думата / за да работят като хората им трябва кумин,нещо да вади влагата вън,а не да си играеш с тенджерите под уреда.
            Направи кефа на жена си,спести и мъки,нерви и време и си вземи сушилня,няма как да няма някой който да продава сушилня която се монтира над пералнята,просто няма как,21 век е вече даже и в България.

            Горно пълнене е майтап,ако имаш място си вземи нормално предно пълнене уреди.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • Джоу (x3mrjoe)
              Джоу (x3mrjoe) коментира
              Редактиране на коментар
              Да бе, що трябва да се навеждам, ако мога да не го правя ?!

              Работата е същата, ако можеш да си сложиш фурна за вграждане на високо, защо трябва да ползваш обикновена ?

            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Тежка тава с агне от висока фурна вадил ли си?

              Прани гащи ги местиш от долната пералня в сушилнята над нея,после сухи прани гащи не са като вряло тежко агне.

          • #15
            При родителите ми има монтиран климатик, като външното тяло е в остъкления балкон.
            Перфектно изсушава дрехите, докато топли вътре. Е, на балкона става още по-студено, ама...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X