Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Климатик на остъклен балкон за исушаване на дрехите през студените дни и месеци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Дълбоко непознаване на материалната част струи от тази тема. Кога изсушава климатикът, кога топли влагоабсорбаторът... Такива неща. Затова и резултатите ще са мижави

    Коментар


    • Паджеровод
      Паджеровод коментира
      Редактиране на коментар
      Те вършат някаква, но в подходящи за тях условия. Ако терасата е хладна през зимата абсорбаторът спира работа често от защита против обледеняване на изпарителя.
      Отделно относителната влажност защо е относителна?😜

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      За тая Пена говорим.
      А по-конкретно-кое ще върши работа през зимата, за да се изсуши прането.
      Иначе теории и теоретици много, ама прането трябва да съхне...

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Ъмммм

      Климатикът изсушава и зиме, и лете.

      През лятото намалява абсолютната влажност, през зимата - относителната.


      Влагоуловителят топли винаги... ама малко.

  • #32
    Наздраве от балкона за който става дума, сега съм на биричка, благодаря на всички за съветите ви


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210622_192939.jpg
Прегледи:360
Размер:464.6 КБ
ID:6750640

    Коментар


    • Паджеровод
      Паджеровод коментира
      Редактиране на коментар
      Като гледам цветята и бирата се сещам за оная приказка за напиканото мушкато😄

  • #33
    Погледни го от към физика и колко грама влага може да носи въздух при температура Х. Студен въздух на 0 градуса при 80% влажност е около 3г/м3. На 25 градуса при 100% влажност е около 15г/м3. Тая тераса да кажем, че е 15м3. Реално с едно проветряне ще събереш под 200г вода във въздуха. Отделно, че по студените прозорци винаги ще има конденз при такава влажност. А една пералня с чаршафи и кърпи прекарани през сушилнята са към литър вода.

    Теоретично с обдухването и затоплянето ще стигнеш до никъде заради малкият обем на помещението. Насищането на въздуха с влага ще спре процеса на съхненен на дрехите. Теоретично ако се добави постоянна вентилация този вариант ще работи.

    Сега погледни от към физика влагоабсорбатора. Електрически такъв винаги харчи някаква енергия. По законите на физиката тази енергия няма къде да иде освен да стигне накрая до въздуха и да го затопли. А докато отделя тази енергия ще намаля и влагата в помещението. С него на теория нещата ще работят. Без да е нужна вентилация, без да е ясно колко ще топли и без конденз по прозорците.

    Та ако не ми беше наличен климатика нямаше да го мисля и щях да мина на влагоабсорбатор. Но при наличен такъв се пита как да се направи вентилация която да държи относителната влажност в помещението достатъчно ниска за да няма конденз по прозорците и да се оптимизира разхода на енергия.

    И като алтернативно решение - намерете място и монтирайте сушилня с термопомпа. Страшна благина е. Няма мъкнене на дрехи и простиране. От пералнята в сушилнята и после директно се нагъват по гардеробите.

    Коментар


    • #34
      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
      Отделно, че по студените прозорци винаги ще има конденз при такава влажност
      Точно така ще работи сушенето със затопляне. Кондензът ще е със значителен принос в сушенето. Ще тече. Технически правилното решение е като има стичане на вода, то да се улови с друга студена повърхност, изпарител на климатик или пък с влагоуловител.

      Коментар


      • #35
        Тъй де, ама тая влага може ли да се отведе навън? Или ще се разчита, че това е тераса и има сифон?

        Коментар


        • Паджеровод
          Паджеровод коментира
          Редактиране на коментар
          Като отведеш влагата, кой ще храни мухъла?😅

        • brum
          brum коментира
          Редактиране на коментар
          Ако мухала е с декоративна цел да го храниш и подстригваш. Ама бих предпочел някакъв зелен мъх вместо него .

      • #36
        На остъклена тераса сушилня се е отрепала и дори да нямаш сифон има варианти с чекмедже.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #37
          Покрай дъждовете и по-студеното време, компресорния обезвлажнител успява да изушава дрехите ни за 6 часа работа, тогава събира 2 литра и малко в резервоара, това при температура на остъкления ни балкон 15 градуса преди пускането на обезвлажнителя, след като поработи час, става 20 градуса, вече 3-ти ден изсушаваме пълен простор с дрехи, да видим как ще се справи при по-ниски температури, като при нужда просто ще отворя балконската врата откъм хола да стопля там и без това покрай работещия ни климатик на отопление.

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Работи, но мен ме притеснява при големите студове как ще е, не че не мога да оставя вратата на балкона откъм хола да влиза топло, но със сигурност и климатика ще почне да работи повече време интензивно за да стопля и там, та ще видим как ще е като ни дойдат и сметките за тока...

            Както казват хората, няма пълно щастие

          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Това последното важи със страшна сила във всеки един аспект от живота ни в днешно време .

            А по въпроса със сушенето , ще видиш как ще е на по-ниски температури и ще намериш оптималното решение ( колко да отваряш вратата , при каква температура и т.н.) въпрос на опити .

          • piron45
            piron45 коментира
            Редактиране на коментар
            Абсорбатора при температури под 15 градуса е умряла работа, само бръмчи.

        • #38
          В крайна сметка, семейния ни съвет реши и ще си вземем сушилня висок клас с термопомпа , с инверторен мотор, клас А***, 9 кг. максимална консумирана мощност 700 вата.

          Ще се лишим от единствения ни долен шкаф за тенджери, тигани и т.н. за да сложим сушилнята, а съдовете ще се наложи чрез домакинска стълбичка всеки път да се качваме и сваляме наредени върху горните кухненски шкафове, няма да е удобно но все нещо трябва да се жертва.

          п.с. Понеже сушилнята която си харесахме от Технополис е скъпа 2369 лв, има ли някой от вас колеги карта с отстъпка, или който да работи там за да го купим по-евтино, пишете ми на ЛС, почерпката се подразбира

          Коментар


          • ikristiqn
            ikristiqn коментира
            Редактиране на коментар
            Две от съседските хлапета работят там. Ако искаш на лични да продължим и ще ви свържа...

          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            В малките жилища винаги трябват компромиси и винаги се жертва нещо за сметка на друго. В момента правя ремонт на жилището и го изпитвам на гърба си това постоянно.

            П. П. Аз лично с термопомпа не бих взел. Сегашната ми е с нагревател и е супер зимата. Понякога само тя е достатъчна за отоплението на стаята (По 4-5 пъти като работи на ден 😉).

          • Паджеровод
            Паджеровод коментира
            Редактиране на коментар
            Сушилня с нагревател е връщане към пещерите. Но поне пък тока е евтин...

        • #39
          Няколко човека ми казват да изчакам "Черен петък" дали ще има според вас реална отстъпка, спрямо човек който има карта за отстъпка обикновено е 10%

          Колега, cnc82, в никакъв случай няма да е с нагревател, тока е и ще става все по-скъп, освен това точно с нагревател най-се износват дрехите, при сестра ми е с такова Беко, та знам за какво иде реч, с термопомпа е съвсем друга работа, а и печката ще е върху сушилнята, хладилника ще е също до сушилнята, та в никой случай не ми трябва излишна топлина и разход на ток, не случайно са и толкова скъпи с термопомпи.
          Последно редактирано от Еделвайс; 11-10-21, 10:25.

          Коментар


          • Паджеровод
            Паджеровод коментира
            Редактиране на коментар
            Да, но и 2400 е насиране от страна на търговеца.

          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Затова ще изчакам да има промоция, с карта за отстъпка от приятел или "Черен петък", ако успея да намеря на цена с до 200-300 лв по-евтино ще е в по-поносими граници, ще видим

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Няма разлика за износването на дрехите как е произведена топлината. Разликата е само в консумацията на ел. енергия.
            Формата на барабана, преградите в него и въртенето са тези, които унищожават дрехите.

        • #40
          Вземи си една качествена сушилня кеф ти с термопомпа кеф ти без втора ръка. Миеле БОШ Сименс, нещо такова, първо ще е под 1000 лв, ще е топ клас машина и ще изкара повече от тази за 2400.

          Коментар


          • #41
            И аз така бих направил. Намират се и с 3 години гаранция!

            Коментар


            • #42
              Въпросната сушилня която сме си харесали е с 5 годишна гаранция, ако успеем да я намерим по-евтина през карта с отстъпки ще е добре, до нас има магазин за бяла техника с транспортни дефекти, минах от там и имаше една на Бош, като всички надписи по панела и бяха на немски, ударена и с вдлъбната ламарина странично, но е 7 кг, по-нисък клас при разход на ток и на цена 1750 лв, което ми се видя много за такава с транспортен дефект, имаше и една на Миеле втора употреба, с непрозрачен капак но не е с термопомпа за цена 1350 лв., тези цени не ми се видяха толкова атрактивни за уреди с транспортни дефекти и за втора употреба, и не са с голям клас А***, та засега клоня към чисто новата с 5 год гаранция.

              Коментар


              • #43
                Имаме втора употреба Бош, която работи перфектно. За тъщата купихме чисто нова, висок клас преди две години, но и до момента мирише лошо на нещо метално. Бих те посъветвал да провериш из нета за лоша миризма от сушилня преди да набуташ толкова пари.

                Коментар


                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  Чичко Гугъл ме препрати към бг мамите, този проблем касае всички марки, просто след всяко сушене е хубаво капака за сушилнята и контейнера за водата да стоят леко извадени, филтрите да се чисти редовно, и веднъж на няколко цикъла се сипвал специален препарат за дезинфекция, така че това се подразбира.

                  Ето пример от лично наблюдение, при сестра ми пералнята им, гумата около гривната на барабана е черна плесен и мирише ужасно,това е поради 2 причини, никога не оставя леко отворена вратата на пералнята и никога не пере на повече от 30 градуса за да е кратка програмата, аз напротив, на 60 градуса цветно пране, при бяло на 95 градуса, така и дезинфекцирам пералнята и винаги стои отворена, за 15 години няма и петънце мухъл и няма никаква миризма, освен на перилния препарат, та всичко е въпрос на правилно обслужване, брей че роман написах

                  П.С. Това е пералнята която харесах: Сушилня AEG T9DBB89B КОНДЕНЗАЦИОННА С ТЕРМОПОМПА, А+++, 9.0 kg
                  Последно редактирано от Еделвайс; 11-10-21, 14:06.

                • Балканджи
                  Балканджи коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тц. Не е от обслужването или препаратите. От кондензаторите на сушилнята е. С нищо не може да се премахне тази миризма. Един път успях с няколко разрязани лимона в барабана, но и това беше за кратко.

                • Еделвайс
                  Еделвайс коментира
                  Редактиране на коментар
                  ...............
                  Последно редактирано от Еделвайс; 12-10-21, 07:36.

              • #44
                Като си решил да даваш една шапка пари, погледни и в сайта на Миле. Има 1-2 модела около 2 к и със сигурност са по-качествени от AЕГ и Бош (днешните).
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #45
                  Понеже темата започна с това че поради липса на място в кухненския ни кът, няма как да сложа сушилня, признавам че по трудния начин се убедихме че не става много ефективно със обезвлажнителя, ето снимка на единствения ни долен шкаф пълен със съдове за готвене, където е и печката, за да сложим сушилнята, ще махнем този шкаф, като съм поръчал шкаф за пералня/сушилня със термоплот, за да мога да сложа печката от снимката над сушилнята, голям компромис правим но с две деца и едното е бебе, няма как, ето и снимките:

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20211011_161842.jpg Прегледи:0 Размер:224.9 КБ ID:6778773

                  А това е шкафа за пералнята с термоплот само че плота е цвят титаник:

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Alisb-B53-dolen-kuhnenski-shkaf-za-peralnq-800x800.jpg Прегледи:0 Размер:25.7 КБ ID:6778774
                  Последно редактирано от Еделвайс; 11-10-21, 15:33.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X