Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дюбели за бетонни блокчета?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Пълниш с химически анкер. Има и дюбели за химически анкер. После се сваля само с къртача.

    Но не е хич евтино.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • kbot
      kbot коментира
      Редактиране на коментар
      Гледам судал е 24лв. Не е като да е 240.
      Подозирам, че тухлата е гръцка четворка и кухините са доста големи. Дали ще запълни кухината 280мл ще разбера чак като го изстискам вътре.

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Е да де, ама 24лв за един дюбел не е като да е евтинджос.

      Нормален картуш със сигурност ще запълни. Има и нарочни дюбели, дето се ползват в комбинация с химически анкер. Виж в ИТТ какво имат по въпроса.

    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Има пластмасови дюбели "за кухини" - слагаш го и ще държи на плочката. Отзад се "разперва" в кухината от стягането на винта.

      Другия начин е с монтажна пяна запълваш кухината и слагаш дюбела да го стегна пяната.

  • #47
    Тия са на промоция в момента, около 1.50 лв. парчето. Само трябва да се убедя, че кухината е достатъчно голяма

    https://youtu.be/hhVNyS34bKA
    Последно редактирано от kbot; 16-09-22, 13:51.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Това вероятно не са твоите дюбели

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      От един склад за крепежни елементи съм купувал дюбели за тухла, 10х100, или 10х120, може и 8х100 или 8х120мм.
      Разтварят се доста добре. Пробиването на отвора се извършва без удар, само с въртене. Обикновено влизат доста плътно в отвора. Навиването на винта се прави със някаква смазка/машинно масло/понякога и вода върши работа, на ниски обороти с едно движение.
      По този начин съм монтирал много захранващи табла мерлин жерин, и други за стенен монтаж. Шкафове даже и в кирпич държат доста здраво. В тухла чевторка + 2-3 см. мазилка, този начин на монтаж много рядко ме е подвеждал. Понякога все пак ми се е налагало да правя и експресионизми, някои стари тухли се ронят прекалено много, при пробиването, или пък колегата пробива на удар, и съм навивал тиксо, или набивал клечки отвора, но тва е сравнително рядко 5-6 пъти за 100-120 табла.

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Снимай да ги видя тея дюбели.Във кирпич директно навит винт със импакта се къса ....дюбел в кирпич държи в повечето случаи по здраво от тухла.А тиксо на дюбел никакъв ефект...даже и по лошо,особенно ако е електричарското

  • #48
    Подобен казус със същите блокчета, реших, като пробих изцяло стената и хванах нещата с 8мм шпилки, широкополи шайби и гайки. Опитите със всякакви дюбели, вкл химически, свършваха с раздробяване на блокчетата.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • Emilppp
      Emilppp коментира
      Редактиране на коментар
      +1

  • #49

    Roninn Това вероятно не са твоите дюбели
    Тхлата трябва да е това на картинката. Всеки достатъчно дълъг дюбел за тухла би трябвало да свърши работа.
    Проблемът е, че пред тухлата има празно пространство и плочка, а отгоре се монтира камбанка.
    т.е. след тухлата има още около 5 см винт в нищото. Дори и да опитам да запълня с нещо, не е ясно колко ще е здраво.
    Ще ми трябва 6x150 винт, достатъчно тънък да влезе в камбанката и достатъчно дълъг да държи в тухлата и неръждаем


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tuhla4.jpg
Прегледи:335
Размер:34.3 КБ
ID:6890787

    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #50
      Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение


      Тхлата трябва да е това на картинката. Всеки достатъчно дълъг дюбел за тухла би трябвало да свърши работа.
      Проблемът е, че пред тухлата има празно пространство и плочка, а отгоре се монтира камбанка.
      т.е. след тухлата има още около 5 см винт в нищото. Дори и да опитам да запълня с нещо, не е ясно колко ще е здраво.
      Ще ми трябва 6x150 винт, достатъчно тънък да влезе в камбанката и достатъчно дълъг да държи в тухлата и неръждаем


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tuhla4.jpg
Прегледи:335
Размер:34.3 КБ
ID:6890787
      На тази тухла би трябвало да стане всеки стандартен дюбел с необходимата дължина както каза.

      А химическия също е екстра за тая тухла.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Слагай химията навсякъде,не виждам причина да се съмняваш или експериментираш .Тя просто работи.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Ако мине поне през една кухина (две стенички), би трябвало да държи. Колко тежи това, което ще се закрепва с дюбел? и колко дюбела ще трябват?

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Крепя държач за душ-слушалка. Крепи се на един винт. Не тежи, обаче имам хора със сръчни ръчички и го изскубаха веднъж.
        За химията - гледам че се прави в чорапче, обаче не искам да правя голяма дупка. "Майстора" е дупчил предната дупка между две плочки и може да ги счупя.
        Не знам от коя страна на тухлата съм попаднал, но кухината е голяма. 15см бургия не стига до следваща стеничка. Та притесненията са, че няма да запълня кухината с химията.

    • #51
      .....Снимай да ги видя тея дюбели.Във кирпич директно навит винт със импакта се къса ....дюбел в кирпич държи в повечето случаи по здраво от тухла.А тиксо на дюбел никакъв ефект...даже и по лошо,особенно ако е електричарското ....
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221204_123450.jpg
Прегледи:238
Размер:708.0 КБ
ID:6903483

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221204_123508.jpg
Прегледи:238
Размер:673.2 КБ
ID:6903484

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20221204_123534.jpg
Прегледи:231
Размер:613.1 КБ
ID:6903485
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Това много ми прилича на "дюбел пирон". На срязване държи плоскости добре. За кухини не знам колко е подходящ.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Не е пирон, навива се с торкс. Набиване с чук не става по никакъв начин.
        В тухла предпочитам да пробивам без удар, за да е по-плътна дупката. Навиването трябва да става бавно, с ниски обороти с едно движение почти докрай, и след това прилепване.

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X