Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дюбели за бетонни блокчета?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дюбели за бетонни блокчета?

    Тъй като скоро ми предстои монтаж на немалко неща по стени от бетонни блокчета предполагам, че топлата вода е открита.
    Няколко човека ме предупредиха, че в бетонни блокчета не всеки дюбел или анкер държи търся мнения кое е най-доброто решение.
    Предполагам, че решението е нещо подобно на това:Натиснете снимката за да я уголемите  Име:10773152759838.jpg Прегледи:0 Размер:51.7 КБ ID:6683449
    Проблема е, че най-дългите от този тип които намирам са около 70мм., а стената на блокчето вероятно е около 50мм. и ми се струва, че ще дойдат къси. Всякакви съвети са полезни. Имам няколко къси анкера и дюбела и за по-дребни неща ще пробвам с тях, но им нямам доверие за по-сериозни неща.

    П.П. Шпилки през стената са много краен вариант и не мисля да стигам до там.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

  • #2
    Това категорично не става , за други материали е. Купи си дюбели на Фишер , 8мм. ще ти свършат работа на повечето места , дължината си я избираш в зависимост от товара.

    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3


      Най-често ползвам това и съм доволен.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • Иван Жоров
        Иван Жоров коментира
        Редактиране на коментар
        Бетонни блокчета са. Предполагам, че стената им е около 50мм., което означава, че отвор над 40мм. е много вероятно да откърти вътре част от стената на блокчето и трябват плитки дупки. В гозобетонните е по-лесно - просто слагаш по-дълги дюбели.

      • motor_men
        motor_men коментира
        Редактиране на коментар
        Дупчиш първо с 4-5мм. , след това с 8мм. , без много натискане , без бързане.

      • Иван Жоров
        Иван Жоров коментира
        Редактиране на коментар
        В това отношение имам леко предимство - перофоратора ми е сравнително слаб и дупчи малко по-бавно. Явно това ще е решението. Ще се запася с 35-40мм. дюбели и подходящи винтове, че имам да хващам дъски по 20мм. и метали по 5мм. и ще трябват различни подходящи размери.
        Благодаря за съветите!

    • #4
      Първоначално публикуван от Иван Жоров
      Предполагам, че решението е нещо подобно на това
      Проблема е, че най-дългите от този тип които намирам са около 70мм., а стената на блокчето вероятно е около 50мм. и ми се струва, че ще дойдат къси. ...
      Това са дюбели за гипсокартон и не знам дали има размер, който да ти свърши работа.
      Нещо от този род?

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1547634279__.jpg Прегледи:0 Размер:10.5 КБ ID:6683465
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #5
        Става и зебрата на wurt 17 ст. За кутия 100 бр ,fishera са по две

        Коментар


        • #6
          Ако визираш бетонните блокчета ,незнам стените им да са по дебели от 3 см.Тези от първата снимка металните са много здрави ,изтеглят се със специални клещи ,за гипскартон са ,има ги за около 25 мм двоен картон,ако станат,по здрави от тях няма да намериш.Пък ако си прав че стената е 50 мм.всеки дюбел за тухла ще ти свърши работа,фишер са добър вариант,харесвам ги.

          В краен случай,ако се търси много здравина,химически дюбели.Ако ти се видят скъпи,става и с полиуретанова пяна за прозорци.
          Със същата пяна съм монтирал поне три бойлера ,във куха тухла нищо не държи така както пяна за прозорци пръсната през дюбела.

          Ползвал съм всички изброени варианти и държат.

          Слагал съм 150 мм дълъг дюбел в стиропор,като вместо пяна за прозорци,пълня през дюбела пяна за лепене на топло изолационни плоскости .

          Винт 150 мм дълъг ф6 го късам с импакта в стиропора ,недостатък е че става бавно да стегне пяната,ако е сухо и топло,може и два часа да чакаш да стегне

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1103110014-15-tuhla-beton.jpg Прегледи:0 Размер:92.6 КБ ID:6683582
          Последно редактирано от Roninn; 14-12-20, 22:18.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Иван Жоров
            Иван Жоров коментира
            Редактиране на коментар
            Не съм мерил дебелината, явно ще трябва да я измеря. Това на снимката в първия пост го водят метален дюбел, най-дългите които намерих са 65мм.. С химии не ми се занимава.

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Те и металните не са съвсем евтини.Премири първо,това ще даде отговор на повечето въпроси.Тези металните трябва да са максимално близки до дебелината на преградата за която са
            дадени.

            Днес дупча за дюбели,обаче стената в ъгъла не са 90 градуса а нещо като 70-80 градуса вътрешно
            Перфоратора пробива и той под ъгъл с ф6 ,колегата след мен набива дюбели ф6 и след малко грънци,дюбелите превъртат...Псувни и така оправихме нещата
            Последно редактирано от Roninn; 15-12-20, 18:44.

        • #7
          Пробвай Spit, ще останеш приятно изненадан.

          Коментар


          • #8
            Ползвай тези винтове 4.8x35 за дюбел 6х30.

            Коментар


            • #9
              Големите производители имат каталози за предназначението на дадена серия дюбели и съответно технологията за монтирането им в дадената среда. Включително пробиване с удар, без удар, с бургия за фаянс ....

              Коментар


              • #10
                Химически анкер. И се надявай блокчетата да се поне малко качествени, че има ужасни боклуци, в които нищо не държи, щото самите тухли са почти като от пясък. Огромното предимство - след 10 минути се е бетонирало. Огромния недостатък - цената, особено ако трябва да взимаш и пистолет с 2 бутала (МНОГО по-добър вариант отколкото нормален картуш, на който и двете съставки са вътре, отделени в найлонови торбички).

                Трябват ли ми крепежи към нещо различно от масивен бетон (а вече даже и в Бетон), аз поне вече друго не признавам. После като си сметнеш че вместо дюбели и анкери си купил просто шпилки на метър, понякога сметката излиза доста "интересна".

                Варианта с 2 бутала е изгоден и по друг показател - може да се ползва частично и да престоява известно време. Нормалния картуш обикновено бързо се удърва до степен да е за боклука, ако не го ползваш всичкия веднага. Но пистолет струва примерно 50-70лв, което не винаги е приемливо.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Иван Жоров
                  Иван Жоров коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако тръгна да правя всичко което искам - 20 броя ми е минимума. Блокчетата не вярвам да са особенно качествени и по-скоро се насочвам към опити с неща за гипсокартон, за това и пуснах темата, не вярвам да няма готово сравнително просто решение. Ако стената е 30мм. и химическия анкер няма да държи много.

                  Шпилките са ясни, но ако ползвам шпилки после ще трябва да мажа външните стени, а те са нови и ще стане грозно.

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ами там е работата че не си длъжен да ползваш шпилки. Можеш да ползваш каквото ти е кеф - пак ще се бетонира. Разликата е че при химически анкер усилията се разпределят върху по-голяма площ. Получава се все едно си излял крепежа заедно с тухлата.

                  Нещата за гипсокартон някак не ги виждам да сработят - гипсокартона е 10мм дебел.

              • #11
                Дюбел за кухини. По складовете им викат "пеперуда". Обаче са 20 модела, всеки в 20 размера и трябва да уточниш на място какво ще ти свърши работа.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #12
                  Къв химически анкер при тия цени бе, човек! С брат ми, дето е строител, се видяхме в чудо как да направим няколко тезгяха без разоряване на нуждаещите се(((

                  Първите, които сам си намерил. Не знам колко ти трябват, някви имам. На ти даром, поне да пробваш.
                  Последно редактирано от Стефан; 14-12-20, 23:23.

                  Коментар


                  • #13
                    не знам какво точно ще закрепваш, но може да погледнеш и винтовете за директен монтаж в бетон дето най -често ги използват дограмаджиите, неприятното е че са само на 7,5мм диаметър, но пък има различни дължини и са стотинки.

                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • kbot
                      kbot коментира
                      Редактиране на коментар
                      +1 за тези винтове

                  • #14
                    Обекта е новия ми гараж който обзавеждам малко по малко. В един гараж има много неща за монтиране към стена, а стените са от бетонни блокчета. Днес не можах да стигна до гаража, че излязоха други по-сериозни проблеми, но утре ще отида да се опитам поне ориентировъчно да измеря дебелината на стената на блокчетата. С една подгъната тел в дупка ще си покажат колко са дебели.
                    Ако са 30мм. с разните неща за гипсокартон трябва да стане. За по-дребните неща - нормални дюбели на Фишер както съветват колегите по-горе.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #15
                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      не знам какво точно ще закрепваш, но може да погледнеш и винтовете за директен монтаж в бетон дето най -често ги използват дограмаджиите, неприятното е че са само на 7,5мм диаметър, но пък има различни дължини и са стотинки.
                      Точно тоя вариант в бетонни блокчета е рецепта за провал.

                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • veskov
                        veskov коментира
                        Редактиране на коментар
                        Той варианта се посочи още в #2, а бетона в случая е почти като ЕПСа.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X