Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранитогрес върху дюшеме

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Горе писах за DITRA -25 -но е скъпо удоволствие. С него става.
    Но тука решенията са 2

    - ламинат
    - балатум - за мен най хигиеничното. Родихме се като сложихме в офиса балатум 4 мм на Таркет. Цената му не ниска.

    Ако на някой му трябва DITRA-25 имам остатък може да пише.
    only 4 x 4,sim AWD

    Коментар


    • #47
      Майкъл, за здравето - доколкото си спомням бяха сърдечни проблеми. Не ти е праха от старата къща виновен, нито пък ти си виновен с нещо. Просто така стоят нещата. Живей си живота и спри да го мислиш. Не можеш да се опазиш от всичко, а ако се задълбаеш ще намериш безброй хипотетични причини "защо на мен се случва".
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Пенчо
        Пенчо коментира
        Редактиране на коментар
        И при мен задуха и прескачането го отдаваха на сърцето, докато не се установи проблем с белия дроб.
        Прахоляка е гадно нещо.
        Особено сегашния Сахарски.

    • #48
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Майкъл, за здравето - доколкото си спомням бяха сърдечни проблеми. Не ти е праха от старата къща виновен, нито пък ти си виновен с нещо. Просто така стоят нещата. Живей си живота и спри да го мислиш. Не можеш да се опазиш от всичко, а ако се задълбаеш ще намериш безброй хипотетични причини "защо на мен се случва".
      Точно така! Сърдечни са проблемите, плюс малко белодробни, обаче сега се чувствам чудесно.
      Може би ме хвана мания, да си пазя здравето и да махам някой причинители, които считам за вредни.

      Мислех си, че реденето на гранитогрес върху дюшеме е проста работа, и дори купих плочките,
      и добре че реших да пусна темата тук да питам. Щях да се прецакам ако бях започнал ремонта.

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Съвсем нормално е да се стремиш да не си причиняваш нови вредности, но и душевното здраве е здраве - важно е да се чувстваш добре и "между ушите", дори с цената на някои компромиси от време на време. Изпадането в крайности носи големите беди.

    • #49
      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение

      Точно така! Сърдечни са проблемите, плюс малко белодробни, обаче сега се чувствам чудесно.
      Може би ме хвана мания, да си пазя здравето и да махам някой причинители, които считам за вредни.

      Мислех си, че реденето на гранитогрес върху дюшеме е проста работа, и дори купих плочките,
      и добре че реших да пусна темата тук да питам. Щях да се прецакам ако бях започнал ремонта.
      Майкъл, батко си ми, ма ако позволиш съвет - не си прецаквай здравето с ремонти.
      Баба ми е живяла с черги върху пръстта или сгурия и откара до 103. Най се ядосваше че в новата къща ще вкараме "клозета в стаята". Чудо невиждано според нея.

      Коментар


      • #50
        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

        Майкъл, батко си ми, ма ако позволиш съвет - не си прецаквай здравето с ремонти.
        Баба ми е живяла с черги върху пръстта или сгурия и откара до 103. Най се ядосваше че в новата къща ще вкараме "клозета в стаята". Чудо невиждано според нея.
        Ами от седене качих килограми и гледам да се пораздвижа малко

        Коментар


        • #51
          Относно причината да се слага нещо върху дюшеме - дъските са зле.

          Най евтиното решение е ламинат върху тях. Особено ако се нареди напречно на посоката на дъските върху малко по-дебела подложка. Тогава самия ламинат изравнява пода. Може и по дължината на дъските - ако е равен пода няма да има проблеми. Наистина е по-добре ако ламината се купи от специализирана фирма, като хората го и монтират. Стая 12 квадрата става за няколко часа. Ако дъските са съвсем неравни, може да се наложи грубо циклене, за да се оправи равнината. Ако ламината е реден с херметик (хидро гел или уплътнение - наричат го по много начини, но не е лепило, а служи за уплътняване на фугите) няма проблеми с миенето с вода. Това съм го правил в две стаи и един широк коридор. Минаха 12 години и нямаме оплаквания. А ламината не беше от скъпите и е от вида "клик". Сам си го сглобих. Да се внимава, ламината е с много крехки ъгълчета и много лесно се чупят.

          Сега, след като гранитогреса е купен - може да се залепи директно върху дъските. Това ако дъските не мърдат особено, равнината им е що годе добра и не поддават при ходене. С полиуретаново лепило директно за дъските и след това да се фугира със силикон или нещо друго еластично. Фугата да е някъде около 3-5 милиметра, защото плочите ще мърдат, макар и незабележимо. Това е варианта за помещение в което няма особено много вода. Недостатък - пода е студен и неприятен при ходене бос. Проблема се решава с черга или килим. Няма драми.

          Как може да се провери дали става номера - ми изпразвате стаята и редите гранитогреса без лепене. Ако плочките не мърдат и няма сърчащи или потъващи ъгълчета - става. За да хване лепилото не трябва да има никакъв прах по дъските или по самите плочи. Също и влага, ако лепилото е полиуретаново. Не знам как ще стане с поливинилацетатните (Ц200 е едно от тях). Може също да става.

          Редил съм и теракота върху гредоред. Не на цялата площ, а само покрай вътрешната стена ивица метър и двадесет, за да наредя кухненската мебел и да оформя там кът за готвене. Само, че при мен поради промени в помещението под стаята, в която редихме теракота, гредите бяха укрепени отдолу с една доста здрава стена. Като се добави и че къщата е с бетонни пояси върху които стъпват гредите, то те не мърдаха. Дъбови греди със сечение поне 15 на 15 сантиметра, по скоро 18 на 18, сложени 1939-та година. Подредени са през няма две педи. Дължината между опорите на които стъпва всяка греда е метър и половина. В този под, запълнихме пространството между гредите с перлит-бетон. Отгоре отляхме тънка плоча, колкото да изравниме нивото. Някъде 4 сантиметра дебела, с тънка арматура от готова мрежа. Отгоре залепихме теракота. Ами 12 години не е мръднало нищо. Останалата част от стаята е дюшеме - изциклено и лакирано.
          Последно редактирано от Alexr; 29-05-20, 20:06. Причина: допълване

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X