Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранитогрес върху дюшеме

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    При мене в коридора плочките са лепени направо върху мокета. Някой го е домързяло да го маха. Плочките са хубави и ги оставих.
    Над 20 години си е така и няма трагедия.
    Сега има гъвкави лепила, всичко може. Важно е най-натоварената част наистина да не поддава.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #17
      Минах през това упражнение. Гредоредът устисква, там гредите са нагъсто. Обаче подпорите умират първи. Тези на въздух в средата на мазето не толкова, а тези, които са в стените по краищата. А отгоре стават значителни товари ..

      Коментар


      • #18
        Звучи прекалено хубаво, обаче какво ще кажете, ако гранитогреса се лепи със силикон?

        Коментар


        • #19
          И друго нещо ми идва на ум:
          Махам дюшемето и го кова отдолу на гредите и става един приличен таван!
          После запълвам между гредите с перлитена замазка и тогава гранитогреса.

          Коментар


          • D.Dimitrov
            D.Dimitrov коментира
            Редактиране на коментар
            Надали с така направения "пълнеж" ще постигнеш някакъв положителен резултат. Ако махнеш дюшемето и вместо отдолу, го наредиш успоредно на гредите, за да ги усилиш, и да елиминираш огъването, вероятно ще решиш част от задачата. От тук нататък си харесваш шперплат, не водоустойчив, че ползата е просто никаква при този вариант, и лепиш отгоре с полиуретан. Не със силикон. Силиконите до които имаш достъп са уплътнители. Тях ще си ги ползваш за фугите. Полиуретановите лепила са по удачни в този вариант. Отдолу ако не ти е наложително не го затваряй. Ако ли не, то нека да е рехаво. Чети и препрочитай навсякъде където можеш.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Перлитобетона не държи плочки. Правил съм това упражнение за изравняване на 20 сантиметрова плоча вкъщи и говоря от личен опит. Виж за ламинат се е утепАло, само с една тънка замазка от цимент с C200.

            При теб гредите поддават при натоварване и това ще изпорти цялата работа.

            Колкото до силикона - има си полимерно лепило за плочки, има и полимерни гъвкави фуги. Ако докараш душемето до не-мърдащо състояние и го изциклиш, вероятно ще хване доста здраво и е достатъчно пластично за да поема мърдания до едно ниво.

        • #20
          ако смея да запитам - защо точно грес? каква е целта на упражнението?
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #21
            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            ако смея да запитам - защо точно грес? каква е целта на упражнението?
            Целта е по-добро и лесно чистене и поддържане.
            Също така махам ламперията по тавана на същата стая, защото е кована направо на покривните греди
            и от там влиза много прах и се ръси навсякъде.
            Почти съм сигурен, че си прецаках здравето точно от този прах.

            Доказателства:
            През зимата живея в стария Несебър и преди седем месеца едва изкачвах стълбите до втория етаж.
            Последните дни, никакви проблеми да стигна до третия етаж и даже до тавана, без почивки.
            През този период, колата я мих само веднъж, защото я бомбандираха гларусите,
            а сега в Пловдив за 3-4 дни цялата е покрита с прах.

            Затова мисля по въпроса как да реша праховите проблеми в къщата.

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              разбирам целта, но защо си избрал най-тежката настилка? претръскай дюшемето, укрепи го с пяна и видии да не скърца и сложи отгоре някаква лека настилка от рода на ламината например.

          • #22
            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение

            Целта е по-добро и лесно чистене и поддържане.
            Интересно?!
            Защо мислиш че ламината по трудно се поддържа? Каква ти е логиката?
            Ако се избере подходящ той е гладък без фуги мие се директно изноустойчив и не на последно място - няма да правиш опасни и скъпи експерименти с гредореда.Защото всичко може да се обърка.

            Според мен подръжката на ламинат или гранитогрес е една и съща.

            Коментар


            • #23
              Абсолютно си нямам понятие от ламинат!
              Никога не съм ползвам този материал преди, но чувам противоречиви мнения и за него!

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                OK си е ламината, само да не го киснеш с вода че се подува. Имаме и грес и ламинат вкъщи, на всичкото отгоре ламината не държи студено на краката като плочките

            • #24
              Как бих процедирал аз:

              -- Чистене на всичко до голи греди.
              Oценка на състоянието им (загниване, дървояди и т.н) и ако е нужно - обработка.
              Обработка с битумна хидроизолация (Дървото никак не обича пряк контакт с цимент/хоросан).
              -- Отдолу се кове някакъв оставащ кофраж (''черен таван'' от ''кофражен'' шперплат).
              -- Кухината между гредите се запълва с някакъв лек бетон (керамзито-бетон, перлито-бетон, полистирол-бетон или пенобетон). - Kойто ще ви е най на сметка и по-важното - да го има + кой да го направи (че ''класиката Бг майстори'' малко мигат на парцали като им говориш на тая тема ) .
              -- Отгоре се прави много хубаво нивелиране на горната повърхност на гредите с: търпение, ДЪРВЕНИ насадки или леко отнемане на материал където е необходимо! Всякаква пяна, силикон и прочие е чиста пунта мара!
              -- На така нивелираната плоскост се кове ''черното дюшеме''. Най-свестен избор е хубавия ''кофражен'' шперплат - твърд и достатъчно влагоустойчив.

              -- Над това, вече е по-избор какво покритие да се сложи: керамическо (плочки) или ламиниран паркет.
              Аз бих избрал второто, защото е по-лесно като изпълнение, а и плочките просто не са оправдани за мен в ситуацията.
              /Ламинирания паркет ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с фуга!! - Фугата скрива неизбежните недостатъци, които цъфтят като въшка на чело при експлоатация на ''нормалния'' (отваряне, подуване и ''набъбване'' на ръбчетата). /

              Това е дългата и скъпа версия

              Коментар


              • #25
                В къщи съм с комбинация от ламинат, плочки и истински паркет.
                Много интересно ми стана когато си купих прахосмукачка - робот. Събира много прах, много повече от колкото мислех че генерирам. Та мисълта ми е - започни от най лесното решение, нищо чудно да се окаже и ефективно.

                Коментар


                • #26
                  Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                  В къщи съм с комбинация от ламинат, плочки и истински паркет.
                  Много интересно ми стана когато си купих прахосмукачка - робот. Събира много прах, много повече от колкото мислех че генерирам. Та мисълта ми е - започни от най лесното решение, нищо чудно да се окаже и ефективно.
                  Сега се връщам от практикер. Ходих да гледам ламинирания паркет.
                  Струва ми се, че става за моите цели.
                  Обаче питам, дали ще мърда на пода, след като не се закрепва стабилно.
                  Може ли да се лепи със силикон или не му трябва това.

                  Коментар


                  • #27
                    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение

                    Сега се връщам от практикер. Ходих да гледам ламинирания паркет.
                    Струва ми се, че става за моите цели.
                    Обаче питам, дали ще мърда на пода, след като не се закрепва стабилно.
                    Може ли да се лепи със силикон или не му трябва това.
                    Майсторите да кажат, но вариант е фибран 2 см. върху дюшемето и отгоре ламината.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #28
                      Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение

                      Сега се връщам от практикер. Ходих да гледам ламинирания паркет.
                      Струва ми се, че става за моите цели.
                      Обаче питам, дали ще мърда на пода, след като не се закрепва стабилно.
                      Може ли да се лепи със силикон или не му трябва това.
                      ако дюшемето мърда, ламината няма да го укрепи, затова горе ти написаха първо да укрепиш дюшемето да не скърца или мърда и после ламината, който няма нужда да лепиш
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #29
                        В две от саите съм на този вариант - ламинат върху старо душаме. Не мърда и горе долу съм доволен, разбира се крайния резултат много зависи от качеството на изпълнението.
                        Силикон не съм ползвал, само стандартните подложки, 8мм май бяха...

                        Коментар


                        • #30
                          Ламинат върху старо дюшеме на 95% са гарантирани неприятности.
                          /Освен ако за *неприятност* не се смята да започне да ''потъва'' някъде при ходене де /

                          P.S: Това е възможно най-евтиния и лесен вариант!
                          Единствено трябва да се приеме, че пода ще се държи като ''жив'' обаче .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X