Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цена на проект

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Цена на проект

    Благодаря на колегата Axlastro, изяснихме доста неща на среща! Определено ще отказвам цената 30 евро на кв.м. и ще минавам на по-евтини варианти, но качествени. / в тая криза.../ Хвала на Илия дето иска да гради Килия....

    Коментар


    • #77
      До: Цена на проект

      Първоначално публикуван от lemon-70 Преглед на мнение
      Благодаря на колегата Axlastro, изяснихме доста неща на среща! Определено ще отказвам цената 30 евро на кв.м. и ще минавам на по-евтини варианти, но качествени. / в тая криза.../ Хвала на Илия дето иска да гради Килия....
      Еее, за нищо Между другото вчера се срещах с един много опитен конструктор и като му казах 1000 лева за прекопиран геоложки доклад щеше да падне от стола - най-много 100-150 лева е. 4000 за нов са също космическа сума. Успех.
      Александър

      Коментар


      • #78
        До: Цена на проект

        Добрата къща е евтината за поддръжка къща!

        Точно тук, ще откриете след време "къде е заровено кучето"!

        А най-големия разход е отоплението!

        И там ще откриете една проста схема - проектанта прибира 10 % комисионна от цената и ви набутва за отопление с нафта, ток, каквото и да е , само да е направено от европейски съоръжения...

        И ще се стигне до смешната ситуация, един познат да зареже супернафтовото адронноколайднерно котле с СМС задействане, с просташко котле на брикети..

        "Родих се брато, в къщи Африка, сметката - наслада!"

        Това каза..

        Коментар


        • #79
          До: Цена на проект

          Колкото по-просто и дуракоустойчиво, толкова по-добре. Може и един колектор да се сложи между другото, да работи заедно с котлето и какъвто бойлер има, току спестило малко ток. Нищо, че сме в умерените географски ширини. Интересно е обаче, тези пари за колектор ако се вложат в 5 сантиметра повече изолация, кое кога ще си избие парите.
          Александър

          Коментар


          • #80
            До: Цена на проект

            Имам едно питане - цена на проект за изгребна яма. Някой правил ли си е такъв отделно и колко ви излезе. Благодаря.
            Александър

            Коментар


            • #81
              До: Цена на проект

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Имам едно питане - цена на проект за изгребна яма. Някой правил ли си е такъв отделно и колко ви излезе. Благодаря.
              Аз мога само ориентир да ти дам. За къщата ВиК инженера ми взе, ако не се лъжа, около 250 евро. Тук влиза и изгребната яма.
              За проект за 70м уличен водопровод ми взеха 300лв, като тук не се включва съгласуването.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X