Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да подредим гаража си !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Да подредим гаража си !?

    Първоначално публикуван от AHATEMA Преглед на мнение
    Здравейте колеги, нов съм в форума и това е първата тема в която поствам. В моят гараж има някой доработки но трябва още, тези дни съм запланувал да поразчистя още малко и да започвам цялостнто му "стягане". Ще следя темата с интерес.
    Добре дошъл драги ми колега, ще се радвам като направиш желаните от теб ремонти в гаража да качиш снимки. Мерси и приятни мигове сред нас
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

    Коментар


    • #62
      До: Да подредим гаража си !?

      Прави канала сега , че после ще береш ядове! Вервай ми, строителен инженер съм.
      И не го подпирай с метални подпори като по- горе на снимките, а си го армирай по правилата...
      Спорна.....
      [SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • #63
        До: Да подредим гаража си !?

        А при направен гараж, може ли да се изкопае канал? Ако да как и с какво?

        пП. Тъй като има плоча от долу с доста арматура как ще стане разбиването и и след това копаенето ?? Мерси
        OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

        Коментар


        • #64
          До: Да подредим гаража си !?


          ....и това е само едното бюро а са три...отделно има "складво помещение" което се простира на 2тавана по 60квардрата.....и всичко е пълно с какви ли не боклуци.

          Коментар


          • #65
            До: Да подредим гаража си !?

            тази снимка я избутах зимата го снимах това,а и няма къде вече да се подрежда навсякъде има какво ли не....незнам..

            Коментар


            • #66
              До: Да подредим гаража си !?

              Първоначално публикуван от ormr Преглед на мнение
              А при направен гараж, може ли да се изкопае канал? Ако да как и с какво?

              пП. Тъй като има плоча от долу с доста арматура как ще стане разбиването и и след това копаенето ?? Мерси
              Да чук, длето и манго (или канго) и разбиваш бетона. Манго (или флекс) реже арматурата. Манго (или багерче) копае канала (60-80 см. широк + от двете страни по около 15см за стената. Пръста на канала ще е външната "стена" на кофража .После си слагаш армировка (мрежа Ф6-8 мм на квадрати примерно 30х30см . После си правиш вътрешния кофраж, лееш бетон. Бетона ще се втвърдява (зрее) 3-4седмици, но понеже не носи натоварване след седмица махаш кофража и си готов Важно е да помислиш за отводняване на дъното дали ще е пясък, чакъл, бетон с канал....ти си знаеш. Допълнително ако искаш ниши за лампи и т.н. трябва да си викнеш майстор (или човек който го е правил) понеже се лее на няколко етапа, и се вързва към съществуващата арматура на плочата.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #67
                До: Да подредим гаража си !?

                Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                Прави канала сега , че после ще береш ядове! Вервай ми, строителен инженер съм.
                И не го подпирай с метални подпори като по- горе на снимките, а си го армирай по правилата...
                Спорна.....
                Привет!
                Не става сега...трябвало да се одобри от общината и такива глупости...
                Пък и аз моя канал мисля да го правя с ширината на гаража... или около това...все ще има някоя хитринка, за да стане после...
                Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
                .................................................................................................
                Е. Абу

                Коментар


                • #68
                  До: Да подредим гаража си !?

                  важно нещо ако гаража има канал са релсите около ръба.тръба 45мм. обикаляща канала,оттам където влиза колата зъвршва на триъгълник,много помага защото трудно се орентираш къде е канала и може да викаш кран после

                  Коментар


                  • #69
                    До: Да подредим гаража си !?

                    Днес свърших малко работа по гаража.. Имах много кутии от котешка храна /тези аломиниевите/ и подредих абсолютно всички пружинки,болтове,гайки и всички такива джунджурийки където се сетите. Понеже имах от всичко по няколко вида а и кутий в изобилие наредих всичко по сорт и вид.. Направих също едно равче над инструментите за масло, че иначе.. /два мотора 2т и 4т , девте коли.. и то много масла много нещо/
                    Последно редактирано от Спас Спасов; 02-07-09, 22:11. Причина: о_О
                    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                    Коментар


                    • #70
                      До: Да подредим гаража си !?

                      Днес свърших малко работа по гаража.. Имах много кутии от котешка храна /тези аломиниевите/ и подредих абсолютно всички пружинки,болтове,гайки и всички такива джунджурийки където се сетите. Понеже имах от всичко по няколко вида а и кутий в изобилие наредих всичко по сорт и вид.. Направих също едно равче над инструментите за масло, че иначе.. /два мотора 2т и 4т , девте коли.. и то много масла много нещо/


                      Качи снимки да видим.
                      0осем9осем7шест0осем7едно
                      Миро

                      Коментар


                      • #71
                        До: Да подредим гаража си !?

                        Първоначално публикуван от hun_ter Преглед на мнение
                        Привет!
                        Не става сега...трябвало да се одобри от общината и такива глупости...
                        Пък и аз моя канал мисля да го правя с ширината на гаража... или около това...все ще има някоя хитринка, за да стане после...
                        Общинарите при акт 16 не влизат.....Ако са ти готини и проектантите ще ти подпишат.
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #72
                          До: Да подредим гаража си !?

                          я да попитам тука по компетентните,понеже гаража е нискъ много някъде към 2.20 ,а планирам да може да влезе камион,кое е по икономично-да разбия плочата на гаража,да го вдигна с още 2метра и да сложа покрив от ламарини,проблема е че комшиите реват.
                          другия вариант -имаме една овошна градина,но нещо кайсиите почнаха да съхнат ,500кв.но от двете страни има още две площи по 500кв. общо 1.5декара,собствениците са добри хора, и ще си продадат имотите ,и без тва не им трябват ми буренясват,та идеята е на това място да се изкопае 0.5метра да се излее една хубава плоча с канал и др.както си му е реда и да се продължи нагоре с трегери за хале.колко струват тези халета за площ примерно 800квадрата?отгоре покрива -ламаринен

                          Коментар


                          • #73
                            До:Да подредим гаража си !?

                            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                            я да попитам тука по компетентните,понеже гаража е нискъ много някъде към 2.20 ,а планирам да може да влезе камион,кое е по икономично-да разбия плочата на гаража,да го вдигна с още 2метра и да сложа покрив от ламарини,проблема е че комшиите реват.
                            другия вариант -имаме една овошна градина,но нещо кайсиите почнаха да съхнат ,500кв.но от двете страни има още две площи по 500кв. общо 1.5декара,собствениците са добри хора, и ще си продадат имотите ,и без тва не им трябват ми буренясват,та идеята е на това място да се изкопае 0.5метра да се излее една хубава плоча с канал и др.както си му е реда и да се продължи нагоре с трегери за хале.колко струват тези халета за площ примерно 800квадрата?отгоре покрива -ламаринен
                            Е то по икономично би било да преправиш стария и да черпиш ракия съседите щот за нова зграда трябва и документи.. а и щом е овошна градина сигурно не е и в регулация тъй че.. по скъпо излиза, иначе е по добрия вариянт но по надълбоко трябва да бръкнеш и в джоба и в нервите /нали знаеш документи как бързо се вадят..то мъки и неволи по колкото щеш../

                            Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                            Днес свърших малко работа по гаража.. Имах много кутии от котешка храна /тези аломиниевите/ и подредих абсолютно всички пружинки,болтове,гайки и всички такива джунджурийки където се сетите. Понеже имах от всичко по няколко вида а и кутий в изобилие наредих всичко по сорт и вид.. Направих също едно равче над инструментите за масло, че иначе.. /два мотора 2т и 4т , девте коли.. и то много масла много нещо/


                            Качи снимки да видим.
                            Снимки ще кача по нататък.. ако си чел цялата тема знаеш защо, предстоят ми още доработки и тогава накуп ще кача снимки на всичко и отвсякаде на гаража.
                            Последно редактирано от cveti; 05-07-09, 08:03.
                            OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Да подредим гаража си !?

                              то при строеж най-зор са документите,комшиите на дядката са страховити смърдели и изобщо не давата такива неща,едните са крадци ,другите зловреди,кажи ми как да спя спокойно като сложа неща за 10к. вътре в тоя гараж,?отделно че няма да дадат да се преправя нищо,то дядката едно време с триста зора ги е склонил да дадат да го напарви,а сега...
                              а градината са 3парцела по 500кв. за планове ще трябва.дъртия вика че 5хиляди е гараж,ама не ми се вярва да е толко много.аз купувам конструкция която ще си сглобя,трябват само основи ,плоча и канал.един манго за 5денах10кинта ще изкопае дупката за канала и основите.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Да подредим гаража си !?

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                то при строеж най-зор са документите,комшиите на дядката са страховити смърдели и изобщо не давата такива неща,едните са крадци ,другите зловреди,кажи ми как да спя спокойно като сложа неща за 10к. вътре в тоя гараж,?отделно че няма да дадат да се преправя нищо,то дядката едно време с триста зора ги е склонил да дадат да го напарви,а сега...
                                а градината са 3парцела по 500кв. за планове ще трябва.дъртия вика че 5хиляди е гараж,ама не ми се вярва да е толко много.аз купувам конструкция която ще си сглобя,трябват само основи ,плоча и канал.един манго за 5денах10кинта ще изкопае дупката за канала и основите.
                                Може дядката да е прав Ти тази конструкция ако я издадеш на вторични ще вземеш пара а представи си да я купиш колко ще ти излезе, а и основите.. желязо,дъски за куфраж, цимент, пясък..

                                пП. И превоза е с параа.........
                                Последно редактирано от Спас Спасов; 04-07-09, 22:11. Причина: o_O O_o
                                OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X