Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    Като отправяш запитване,даваш ли им някакви проекти,количествени сметки?
    Цена от 250 Е за м2 груб строеж е много висока,независимо какво имаш заложено.Води се промишлена сграда и задължително се строи с фирма с необходимата категоризация,съответно не можеш да избегнеш никакво ДДС.Понеже скоро ми искаха оферта за нещо подобно,в зависимост от проекта,цената не би трябвало да е повече от 100-150 Е/м2 за груб строеж....
    Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      В общи линии, проектът е работен и с него ходя, но фирмите ми дават опис на нещата, които се включват към неофициалната оферта и се припокриват напълно. Мерси, на мчен също ми се видя много 250 евро на квадрат за грубата работа.

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Успех !
        Много благодаря за съветите и пожеланието!

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          Първоначално публикуван от leilaSky Преглед на мнение
          Здравейте!
          Терзае ме следното относно грубия строеж на еднофамилна къща на 2 ет.
          Възможно ли е изпълнението да става на етапи? Например, първата година да се направят основите и първа плоча, след това след 1 година да се направят колони 1ет, втора плоча, колони 2 ет, и третата година да се сложи покривът? Работата е там, че на година повече от 10 000 няма как да спестим, а кредит вече изплащам за земята...Не ми се иска да чакам и да спестявам 3 години, и чак тогава да строя...Чувала съм, че не е добре да се остави строеж без покрив, ако някой може да ми даде съвет как става поетапното строителство...Много Ви благодаря предварително, сигурна съм, че ще получа верните отговори от Вас!
          Отделете внимание на хидроизолация в основите,също така бетонът задължително да е вибриран,навсякъде имам предвид,не само в основите.

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            Първоначално публикуван от proscrip Преглед на мнение
            В общи линии, проектът е работен и с него ходя, но фирмите ми дават опис на нещата, които се включват към неофициалната оферта и се припокриват напълно. Мерси, на мчен също ми се видя много 250 евро на квадрат за грубата работа.
            От къде сте ? Разгъната площ 470 квадрата на три етажа,ми я строят за 24 000 лева труд,материалите си ги купувам аз.

            Коментар


            • До: Груб строеж?

              Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
              От къде сте ? Разгъната площ 470 квадрата на три етажа,ми я строят за 24 000 лева труд,материалите си ги купувам аз.
              Тези ти взимат два пъти повече от нормалното.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                Тези ти взимат два пъти повече от нормалното.

                Ами това ми е четвъртата оферта.Един ми искаше 41 000 , друг 31 000 ,една имах за 24 300 с уговорката че при прецизиране може да нарастне не повече още 1 500 лева. После ме потърсиха тия с 31 000 понеже не бях им се обадил.Казах им - ако се навиете за 24 000 , и те си мислиха,мислиха,малко с неохота. Не знам как си ги изсмукваш от пръстите тия цифри,като съм проверил четири оферти. На предишните само 30 лева на ден плащах транспорт, сега това перо поне го няма,а и съм доволен от работата им.

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                  Ами това ми е четвъртата оферта.Един ми искаше 41 000 , друг 31 000 ,една имах за 24 300 с уговорката че при прецизиране може да нарастне не повече още 1 500 лева. После ме потърсиха тия с 31 000 понеже не бях им се обадил.Казах им - ако се навиете за 24 000 , и те си мислиха,мислиха,малко с неохота. Не знам как си ги изсмукваш от пръстите тия цифри,като съм проверил четири оферти. На предишните само 30 лева на ден плащах транспорт, сега това перо поне го няма,а и съм доволен от работата им.
                  Колегата вероятно има предвид 470м2 х 25 лв./м2 =11 750 лв., което е вярно в частта чист труд на бригада./Без осигуровки , техн. ръководител, инвентар и т.н.

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Колегата вероятно има предвид 470м2 х 25 лв./м2 =11 750 лв., което е вярно в частта чист труд на бригада./Без осигуровки , техн. ръководител, инвентар и т.н.

                    Не знам,ами покрива,тераси,стълбища.Чакай,тъкмо е пред мен офертата както беше първоначален вариант /тази за 31570лева/ Преписвам я дословно.

                    1.Основи,плоча -141кв.м х25 лева = 3525 лева
                    а.арматура - 300 лева
                    2.Приземен етаж - 181кв.м. х30 лева= 5430л лева
                    а. арматура 3600 х 0.35 = 1260 лева
                    3.Първи етаж 153 кв.м. х 35 лева =5355 лева
                    а.арматура 2350 х 0.35 = 822 лева
                    4.Втори етаж 140 кв.м. х 35 = 4900 лева
                    а. арматура 2350 х 0.35 = 822 лева
                    5.Покрив/с челни дъски/ 218 кв.м. х42 = 9156

                    Качване на вар и тухли
                    Качване на арматура
                    Качване на керемиди
                    Сваляне на кофраж
                    Дигане на греди за покрив

                    ПП.Армировката за основите бе изплетена от предишна бригада,затова в точка първа са сложили само 300 лева. Вероятно квадратите излизат повече по техни сметки,но строителният инженер,който ми е строителен надзор ми взе хонорар за 470 квадрата.
                    Абе не твърдя че ми е евтино,аз малко съм будала,и често изяждам балтията,отделно не се пазаря и не обикалям да търся по евтино,-ей така,да върви,просто да стане,горе долу на интуицията разчитам.

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                      Ами това ми е четвъртата оферта.Един ми искаше 41 000 , друг 31 000 ,една имах за 24 300 с уговорката че при прецизиране може да нарастне не повече още 1 500 лева. После ме потърсиха тия с 31 000 понеже не бях им се обадил.Казах им - ако се навиете за 24 000 , и те си мислиха,мислиха,малко с неохота. Не знам как си ги изсмукваш от пръстите тия цифри,като съм проверил четири оферти. На предишните само 30 лева на ден плащах транспорт, сега това перо поне го няма,а и съм доволен от работата им.
                      Не винаги трябва да се търси най-евтиното.
                      Всеки човек си е направил сметката . Знае до къде може да се простре .
                      Така е и при теб . Преценил си колко те устройва като цена , проверил си няколко оферти и си избрал най-ниската .
                      Според мен да си доволен и да наблегнеш на качеството , вместо да мислиш , че си изял балтията . Не си я изял , спокойно .
                      Може би има по-ниска цена . Но и от нея ( по-ниската ) пак някой ще ти каже , че има по-ниска .
                      Поздравления , че строиш .
                      Офертата е нормална . Има по-ниски оферти , но обикновено при тях не влиза покрива . За него се пазариш отделно .
                      Така мисля аз .

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Не винаги трябва да се търси най-евтиното.
                        Всеки човек си е направил сметката . Знае до къде може да се простре .
                        Така е и при теб . Преценил си колко те устройва като цена , проверил си няколко оферти и си избрал най-ниската .
                        Според мен да си доволен и да наблегнеш на качеството , вместо да мислиш , че си изял балтията . Не си я изял , спокойно .
                        Може би има по-ниска цена . Но и от нея ( по-ниската ) пак някой ще ти каже , че има по-ниска .
                        Поздравления , че строиш .
                        Офертата е нормална . Има по-ниски оферти , но обикновено при тях не влиза покрива . За него се пазариш отделно .
                        Така мисля аз .

                        Благодаря! Отворен съм за всякакви съвети.За пръв път се сблъсквам със строителството,но вече мисля,че мога да строя и още и още.Те функциите и отговорностите се поделят,само пари да има,не е сложно да строиш,но трябва да се внимава,да се дебне,да се разбира малко материята от този дето плаща,да го наречем инвеститор,че той има най голяма мотивация да не се претупат нещата.Майсторите ми са добри,всъщност са двама,и си наемат момчета за физическият труд.Изкопът за основи стоя четири месеца в дъждът,снегът,и се беше обрушил,а и недовършен,и всичко на ръка,вече не може да влезе багер,а породата е скалиста,купих къртач.Две подпорни стени съм направил,отзад свалям два метра,отпред насипвам един /6 метра денивелация за 30 метра/ Всичко с проект,одобрено,утвърдено,дори септичната яма я правя с проект /въпреки че разрешени са само изгребните/ мислех да слагам биореактор но няма смисъл,този същият процес си тече естествено и в септичната яма,доста проучвах темата,просто за еднофамилна къща е излишно.

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Първо Христос воскресе . Тобо има една кате гория майстори дето вземали теслата от комшията и станали майстори, те работят на колко им дадеш а тези които са наистина майстори си искат паричките ама си заслужава да им ги дадеш първо защото при тях всичко се получава от първия път, второ дават икономия на матеряли и като кажат някакъв срок работата се извършва в него само да няма много лоши метео условия все пак се работи на вън.

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Знам,че въпроса ми не е точно по темата,но с малко повече късмет и упоритост и до там ще стигнем
                            Та въпроса ми е някой може ли да ми каже ориентировъчни цени за кв.м. на парцел в Божурище?
                            Благодарности предварително.
                            877104344

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от trophy_hunter1 Преглед на мнение
                              Знам,че въпроса ми не е точно по темата,но с малко повече късмет и упоритост и до там ще стигнем
                              Та въпроса ми е някой може ли да ми каже ориентировъчни цени за кв.м. на парцел в Божурище?
                              Благодарности предварително.
                              www.imot.bg
                              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                                Не знам,ами покрива,тераси,стълбища.Чакай,тъкмо е пред мен офертата както беше първоначален вариант /тази за 31570лева/ Преписвам я дословно.

                                1.Основи,плоча -141кв.м х25 лева = 3525 лева
                                а.арматура - 300 лева
                                2.Приземен етаж - 181кв.м. х30 лева= 5430л лева
                                а. арматура 3600 х 0.35 = 1260 лева
                                3.Първи етаж 153 кв.м. х 35 лева =5355 лева
                                а.арматура 2350 х 0.35 = 822 лева
                                4.Втори етаж 140 кв.м. х 35 = 4900 лева
                                а. арматура 2350 х 0.35 = 822 лева
                                5.Покрив/с челни дъски/ 218 кв.м. х42 = 9156

                                Качване на вар и тухли
                                Качване на арматура
                                Качване на керемиди
                                Сваляне на кофраж
                                Дигане на греди за покрив

                                ПП.Армировката за основите бе изплетена от предишна бригада,затова в точка първа са сложили само 300 лева. Вероятно квадратите излизат повече по техни сметки,но строителният инженер,който ми е строителен надзор ми взе хонорар за 470 квадрата.
                                Абе не твърдя че ми е евтино,аз малко съм будала,и често изяждам балтията,отделно не се пазаря и не обикалям да търся по евтино,-ей така,да върви,просто да стане,горе долу на интуицията разчитам.
                                Като видях организацията/т.е. 2-ма майстора и техни наемници за общата работа/, малко са засилили цените, особено с пари за армировката отделно!Пък и щом си тръгнал да купуваш неща като къртач, да не стигнеш до оборудването на малка стр. фирма, че съвсем ще се оскъпи строежа...Малко по-стегнато с майсторите и желая успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X