Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
    Ей, строителите, какво става? Като се опре до документи и спирате съветите
    Баси списъка.....
    Тези точки са неясни дори и за мене! А сигурно и на този който го е правил. Въпроса ти трябва да е насочен към този от когото си го взел(списъка). Само той може да има тълкувания на точките и да разясни къкво въобще е имал в предвид...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
      Баси списъка.....
      Тези точки са неясни дори и за мене! А сигурно и на този който го е правил. Въпроса ти трябва да е насочен към този от когото си го взел(списъка). Само той може да има тълкувания на точките и да разясни къкво въобще е имал в предвид...
      Тц, тц, тц
      Списъкът е от официална институция, която казва какви документи са и нужни, за да узакони строежа.
      А самия списък го имам от архитектката ми и се е отнасял за друг неин обект.
      Не знам дали документацията зависи от това в кой град се намира строежа. Понеже от моята специалност знам, че за проектиране във Варна примерно, разликите в изискванията никак не са малки.

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Намери наредба№3 за актовете по време на строителството или дай е мейл на лични да ти я пратя.
        "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          Здравейте на всички - тъй като съм пред голяма дилема - някой може ли да ми даде приблизителна цена:
          - всички разрешения, копаене на основи, наливане на плоча 120кв метра на кота 0 за 2 етажна къща - на абсолютно равно место в пределите на град Пловдив. Няма да се слагат нито колони, нито стени! Плочата ще бъде вдигната на около 30 см над земята без мазе.
          - прекарване на ток, вода - права обратна вода до спомената плоча в предишната точка - всички тръби и далекопроводи преминават на улицата пред парцелът - въпросът е таксите за свързване...? Колко би струвало копането в асфалта и тръбите (разстоянието е приблизително 15 метра).
          - каква би била цената на построяване на масивен гараж - 15 кв метра с тухли и на бетонна плоча на покрива пак в същия парцел.

          - Бихте ли препоръчали (може и на лично съобщение) добра фирма в Пловдив, която би могла да извърши груб строеж - само основи, стени и замазка отвън - без нищо повече?
          Поздрави.
          Последно редактирано от modjoa; 22-01-10, 17:46.

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            [QUOTE=modjoa;1007876]Здравейте на всички - тъй като съм пред голяма дилема - някой може ли да ми даде приблизителна цена:
            - всички разрешения, копаене на основи, наливане на плоча 120кв метра на кота 0 за 2 етажна къща - на абсолютно равно место в пределите на град Пловдив.

            До тук си изхарчил 63000 лв.....Включая и покривната конструкция с керемиди.

            Няма да се слагат нито колони, нито стени!

            Това ме учудва много....Нещо е объркано според мене. Не може без колони.

            - прекарване на ток, вода - права обратна вода до спомената плоча в предишната точка - всички тръби и далекопроводи преминават на улицата пред парцелът - въпросът е таксите за свързване...? Колко би струвало копането в асфалта и тръбите (разстоянието е приблизително 15 метра).

            Тук още 5000 лв за всичко...

            - каква би била цената на построяване на масивен гараж - 15 кв метра с тухли и на бетонна плоча на покрива пак в същия парцел.

            още 5000 лв
            [SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • До: Груб строеж?


              Голям майтап.Как успявате да ги сметнете тия цени с такава точност само по описание от 5 реда.
              Имам чувството,че бъркате с десетина лева...
              Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                Ако беше в Бургаско за толкова щях да му я направя....
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от Jeep_bs Преглед на мнение
                  хайде да се включа и аз най - накрая с няколко пресни примера. В момента - вадя най- топлите цени а те са както следва:
                  1) за 4 етажна къща в Несебър - груб строеж - 556 кв.м - по 124,40 лв, мерено по контура на плочите.(кофраж, армировка, бетон, тухли, труд)
                  2) за къща в Сарафово - 1813 кв.м - по 140 лв/кв.м
                  3) Къща в Равда - 1070 кв.м - по 138лв/кв.м
                  4) оферта за нова къща в Несебър - 460 кв.м - по 134лв/кв.м

                  Толкова залагайте и не се бойте. Ще постигнете цените. Който иска повече е ТЪРГАШ. Първите три ги завършвам в момента, така, 4е не лъжа.
                  По цитираното от теб по-горе бях останал с впечатлението,че строиш по-евтино,отколкото посочваш...пък било то и в Бургас...
                  Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    Антикризисно един вид....
                    толкова е горе долу, на човека му смятам три плочи и покрив - 480 кв конструкции . А той получава едва 240 кв.м жилищна площ + 120 кв м подпокривно пространство , което може да бъде и обитаемо ако иска. По- евтино става ако си спести плочата над втория етаж и направи направо покривна конструкция.

                    Не е скъпо- за тези цени не може да си купи и двустайна панелка все още.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      А,значи горното е по "бригадирския" начин на смятане...
                      Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?

                        "Бригадирски" но е верен...
                        Няма как да се отговори иначе на така поставен въпрос...
                        [SIGPIC][/SIGPIC]

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          Първоначално публикуван от modjoa Преглед на мнение
                          Здравейте на всички - тъй като съм пред голяма дилема - някой може ли да ми даде приблизителна цена:
                          - всички разрешения, копаене на основи, наливане на плоча 120кв метра на кота 0 за 2 етажна къща - на абсолютно равно место в пределите на град Пловдив. Няма да се слагат нито колони, нито стени! Плочата ще бъде вдигната на около 30 см над земята без мазе.
                          - прекарване на ток, вода - права обратна вода до спомената плоча в предишната точка - всички тръби и далекопроводи преминават на улицата пред парцелът - въпросът е таксите за свързване...? Колко би струвало копането в асфалта и тръбите (разстоянието е приблизително 15 метра).
                          - каква би била цената на построяване на масивен гараж - 15 кв метра с тухли и на бетонна плоча на покрива пак в същия парцел.

                          - Бихте ли препоръчали (може и на лично съобщение) добра фирма в Пловдив, която би могла да извърши груб строеж - само основи, стени и замазка отвън - без нищо повече?
                          Поздрави.
                          за къщата :
                          1. За разрешенията - нямам представа . Колегите ще кажат . ????????
                          2. Копаене на основи :
                          - ако се копае в пръст - две машиносмени максимум - 500 лв
                          - ако излезне скала ще са по-плитки основите , но по трудоемки ..... двойно , заради компресори и т.н.
                          - ако ще копаеш избен етаж ( под кота 0.00 ) - четворно ( грубо)
                          - ако ще извозваш пръст - зависи от километрите ( по 1 лв/км в двете посоки) , при кратък курс е на договорка ( пазарлък )
                          3. Наливане на основи и плоча :
                          - наливане на основи ( само бетон) около 50 куб.м - 5000 лв ( 1.50 дълбоки , 0.60 широки , дълги - обиколка плюс кръст вътре )
                          - плоча - ако пуснеш дебела плоча 20 см - това са 24 куб.м х 100 лв със доставка до обекта (иначе бетона е 80 лв марка Б20 ) = 2400 лв
                          - армировка за плочата около 15 кг/кв.м - при цена 850 лв/т - 120х15х0.85 = 1600лв ( кръгло, със заготовка е цената )
                          - армировка за основите около 3.5 т - още 3500 лв
                          4. Копане в асфалт
                          - по 7 лв/л.м на срез за машината и копаене 3 надници по 30 лв - горе долу 350 лв ( .....)
                          5. Тръбите за канализацията - 20 лв/4 м тръба 110 деб. - 5 тръби и за труд колко 3 надници - пиши го около 400 лв ( да имаш за доп. неща )
                          6. Ток и вода не съм смятал .....
                          до тук за къщата : 13 750 лв
                          добави 10 % за спокойствие и точност ( труд , непредвидени и т.н )

                          -икономии могат да дойдат ако темелите ( основите не са изцяло от бетон , а добавиш като пълнеж измити камъни ) или са по-плитки - аз съм ги смятал 1.50 м дълбоки ( за два етажа си иска дълбочина, но проектантите могат да кажат по-плитки да са ) ).
                          бетона - цени от РАЛ , арматура ( желязо ) - цени от ХЪС ( Пловдив )
                          - икономии също ще дойдат от ТОЧНИТЕ сметки - тук съм закръглял нагоре .

                          за гаража :
                          бетон - 1500 лв ( колони 6 бр, плоча 30 кв.м , две плочи по 15 кв.м )
                          армировка - 1000 лв
                          тухли - 1000 лв (1800 бр тухли единици х 0.45 , вис. 3.0м )
                          измазване - 250 лв
                          врата ..................
                          до тук : 4000 лв ( грубо)

                          Дано си се ориентирал . Поне видя как се смята .
                          Дерзай !
                          Конкретизирай последния си въпрос ! основи , СТЕНИ , ЗАМАЗКА ......
                          Последно редактирано от bgbul; 23-01-10, 11:37.

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Аз пък по така поставения въпрос разбирам,че питането на автора е само за плоча на кота-0,05,но нека се появи автора и изясни за какво пита.
                            Той бърка и мазилка и замазка в питането си ,май...
                            Колкото до другото-по мненията след първото цитирано от мен в темата,се подразбира,че пишещите разбират цена за РЗП.
                            Така сметнато,излиза че РЗП-то излиза 262,50лв/м2 за груб строеж,в което няма нищо странно-на тия цени ми излизат строежите от миналата година,и то не само в Бургас..
                            Друг е въпроса,че всеки проект е индивидуален и не може да се унифицира цената.
                            За сравнение ще посоча,че есента завърших на груб строеж 2 къщи с приблизително еднаква квадратура-едната 308м2,а другата 315м2 РЗП.
                            За първата ми платиха 80 хил.лева,а за втората тия пари не ми стигаха само за материалите-възложителя беше конструктор и беше си я проектирал като противоатомно убежище..
                            Затова и никога не коментирам цени без проекти..
                            Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              Първоначално публикуван от markk Преглед на мнение
                              Аз пък по така поставения въпрос разбирам,че питането на автора е само за плоча на кота-0,05,но нека се появи автора и изясни за какво пита.
                              Той бърка и мазилка и замазка в питането си ,май...
                              Колкото до другото-по мненията след първото цитирано от мен в темата,се подразбира,че пишещите разбират цена за РЗП.
                              Така сметнато,излиза че РЗП-то излиза 262,50лв/м2 за груб строеж,в което няма нищо странно-на тия цени ми излизат строежите от миналата година,и то не само в Бургас..
                              Друг е въпроса,че всеки проект е индивидуален и не може да се унифицира цената.
                              За сравнение ще посоча,че есента завърших на груб строеж 2 къщи с приблизително еднаква квадратура-едната 308м2,а другата 315м2 РЗП.
                              За първата ми платиха 80 хил.лева,а за втората тия пари не ми стигаха само за материалите-възложителя беше конструктор и беше си я проектирал като противоатомно убежище..
                              Затова и никога не коментирам цени без проекти..
                              Колеги - тук момчето иска груба , ориентираща сметка .
                              Може спокойно да се коментира всичко . Никой няма да ви обвини , че не знаете или сте объркали .
                              В разговора се ориентираме всички и той ( разговора ) винаги е полезен . Не само за питащия , а за много колеги влезли в темата .
                              Иначе като хора от бранша ни е ясно , че 20-30 процента винаги могат да се изкарат или добават ( зависи кой смята ).
                              И зависи кой плаща .
                              И аз разбрах , че питането е до кота 0.00 . Само последния въпрос ни обърка .( стени , замазки ...)

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                Благодаря!Предпочитам да ме обвинят,отколкото да коментирам неясния въпрос без проект.
                                Обърни внимание само колко % е разликата в цените,с които го ориентирате.
                                А и асфалт няма кой да му разреши да копае,ако няма ангажимент за възстановяване-там разликата в цената ще му е в пъти...
                                Не ми се разправя какви разправии имах за 2м2 асфалт...
                                Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X