Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Груб строеж?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Груб строеж?

    Първоначално публикуван от markk Преглед на мнение
    Благодаря!Предпочитам да ме обвинят,отколкото да коментирам неясния въпрос без проект.
    Обърни внимание само колко % е разликата в цените,с които го ориентирате.
    А и асфалт няма кой да му разреши да копае,ако няма ангажимент за възстановяване-там разликата в цената ще му е в пъти...
    Не ми се разправя какви разправии имах за 2м2 асфалт...
    Ти сметна ли разликата ?
    Колегата е писал за цял строеж - 4 плочи и покрив . И е получил нормална сметка . Аз пиша до кота 0.00 .
    Не вярвам да са толкова големи разликите .
    Аз пиша цени от Пловдив , а колегата споделя Бургаски цени . Нормално е да има разлики .
    Това дори не е интересно , а е логично .
    Копаенето - аз не съм видял някой да пита . А да се възстанови асвалта не е толкова трудно . Освен това като има проект - рязането и връзването ще му го направят от ВиК .
    Оказва се , че се притеснявате да не кажат , че сте сбъркали .
    Не се притеснявате обаче да коментирате сметки на друг колега .
    Не е ли правилно да пишете ваша сметка и после да упреквате колеги съпричастни към темата ?
    За мен въпроса е ясен -" ориентировъчна сметка " по "приблизителни параметри ".
    Който не му е ясен - има много други теми .
    Понякога човек ( колега ) търси ориентир дали да се захваща с нещо или няма да му стигнат възможностите .
    Попада на "разбирачи" и те му взимат акъла със сметки . За успокоение задава въпроса на колеги и вижда каква е истината .
    Това се случва ежедневно . И не само със строежите , ами и със коли , услуги и какво ли не .
    Една груба сметка за 20-30 мин . нама да ви навреди , а ще отвори темата за следващи разговори .
    И най-важното - дано колегата се е ориентирал !

    Коментар


    • До: Груб строеж?

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      ...Копаенето - аз не съм видял някой да пита . А да се възстанови асвалта не е толкова трудно.
      За всяко копаене по улица се взима разрешение. Ако ще и 20см да е дълъг изкопът. И се прави временна организация и т.н.

      Коментар


      • До: Груб строеж?

        Мисля, че bgbul ми е дал задоволителен отговор...
        Въпросите ми бяха два:
        - единия за наливането на плочата на земята - питането не е за цяла къща, ами ми предлагат да си построя два собствени етажа над вече съществуващ първи етаж на къща. Исках да преценя приблизително цената, която искат дали е съпоставима с вариант при който ще се оправям на голо место... Доколкото разбирам предложението не е толкова 'горещо'...

        - а втория въпрос беше за надежна бригада за наливането на бетона, градене на стени и външна замазка за къщатата, ако се стартира процедура по сторителството...
        Последно редактирано от modjoa; 23-01-10, 17:41.

        Коментар


        • До: Груб строеж?

          Първоначално публикуван от modjoa Преглед на мнение
          Мисля, че bgbul ми е дал задоволителен отговор...
          Въпросите ми бяха два:
          - единия за наливането на плочата на земята - питането не е за цяла къща, ами ми предлагат да си построя два собствени етажа над вече съществуващ първи етаж на къща. Исках да преценя приблизително цената, която искат дали е съпоставима с вариант при който ще се оправям на голо место... Доколкото разбирам предложението не е толкова 'горещо'...

          - а втория въпрос беше за надежна бригада за наливането на бетона, градене на стени и външна замазка за къщатата, ако се стартира процедура по сторителството...
          Ако стигнеш до строеж - спокойно се обади .
          Мога да препоръчам верни хора ( бригада ) на които може да се довериш . И няма да има разлика м/у предварителната уговорена цена и крайната цена .
          Успех !

          Коментар


          • До: Груб строеж?

            Bgbul,мога много да ти отговоря,но честно да ти кажа,не ми се занимава.
            Следейки постовете ти , мисля,че няма по-компетентна последна инстанция по всички въпроси във форума от теб..
            Надявам се поне да обясниш на колегата,че нещата са несъпоставими и то не само защото е пропуснат кофража...

            Пп-Писането на "ти" не е от невъзпитание...
            Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

            Коментар


            • До: Груб строеж?

              Здравейте, възникнаха ми още 2 въпроса:
              1) Имам малка едноетажна къща (която е точно на кота 0 - не вдигната/нито вкопана в земята) с 2 стаи в момента. Реших да достроя още една стая на калкан и на мястото на единия прозорец да поставя врата към новоизградената стая. Искам също да махна целия покрив и направя нов, който да покрива и новата стая (Няма да има бетонна плоча под покрива). Въпросът е при такава ситуация необходими ли са ми някакви разрешителни от геодези, архитекти и т.н. ??? застрояването на стаята ще бъде със сигурност в петното позволено за застрояване на имота.... ??? Ако искам да построя гараж в двора - за него също ли трябва да изкарвам някакви разрешителни. Дворът си е изцяло мой, а не споделен с който и да е...
              2) и втория въпрос е - каква част от документацията при покупко-продажбаta на апартамент ми е урежда агенцията? С други думи - като си платя комисионната, какво от документите ми оправя агента - за да преценя дали изобщо да се обръщам към тях или да се оправям сам... В апартаментът е живяно до момента, та как стои въпросът също с договорите към Електроразпределение и ВиК компаниите - предишния собственик трябва да прекрати договорите си - те да ми спрат токът и водата и аз после да подавам декларации да ми го пуснат наново?
              Последно редактирано от modjoa; 03-02-10, 16:18.

              Коментар


              • До: Груб строеж?

                По точка 1 - да, трябват проект и разрешителни, както и виза.
                По точка 2 - Съжалявам за брокерите във форума, но не се занимавай с тях (имам предвид брокерите по принцип). Отиди при читав нотариус. Той ще ти каже какво трябва и какво не. В София мога да ти препоръчам.
                За договорите с водата и електрото, както ТЕЦ и телефон, ако има, отиваш с документ за собственост и сменяш партидите. Няма отписвания и наново записвания

                Коментар


                • До: Груб строеж?

                  Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                  По точка 1 - да, трябват проект и разрешителни, както и виза.
                  По точка 2 - Съжалявам за брокерите във форума, но не се занимавай с тях (имам предвид брокерите по принцип). Отиди при читав нотариус. Той ще ти каже какво трябва и какво не. В София мога да ти препоръчам.
                  За договорите с водата и електрото, както ТЕЦ и телефон, ако има, отиваш с документ за собственост и сменяш партидите. Няма отписвания и наново записвания
                  Мерси за отговорът
                  А тези визи и разрешителни за 25 кв (форма правоъгълник-абсолютно равно) - какви пари ще излезнат приблизително? И нужно ли е акт 14, акт 16 и т.н.? Става дума за едноетажна постройка

                  А да препоръчате някой проверен и свестен нотариус в Пловдив (може и на лично)?

                  Коментар


                  • До: Груб строеж?

                    Първоначално публикуван от modjoa Преглед на мнение
                    Мерси за отговорът
                    А тези визи и разрешителни за 25 кв (форма правоъгълник-абсолютно равно) - какви пари ще излезнат приблизително? И нужно ли е акт 14, акт 16 и т.н.? Става дума за едноетажна постройка

                    А да препоръчате някой проверен и свестен нотариус в Пловдив (може и на лично)?
                    Нямам представа какви пари ще са. Най-добре с архитект да се консултирате. Със сигурност няма да са четицифрена сума. Актовете би трябвало да си ги има.
                    За нотариус в Пловдив нямам впечатления.

                    Коментар


                    • До: Груб строеж?

                      Здравейте!
                      Нека и аз да да помоля за компетентно мнение.Днес ми оферираха 20000 лв за 1ет.къща 70 квадрата за груб строеж-основи,зидария и покрив.
                      Как ви се струва?

                      Коментар


                      • До: Груб строеж?


                        Като правите анализа си, считам че е необходимо да имате предвид значително по-висока стойност на нулевият цикъл за къща/както и за гаража/, защото:
                        -ще е необходима по-висока стойност на труда/ за 1300 лв. няма кой да направи цикъла/
                        -ще е необходима топлоизолация , може и хидро, под бетоновата настилка/защото е къща/
                        -ще са необходими обратни насипи със земя и баластра
                        -не е ясно колко точно ивични основи ще има вътре в основният контур на сградата.
                        -може да е наложителен дренаж.
                        -трябва да се провери и с ДДС-то какво е положението в посочените единични цени.
                        -техническо ръководство/една заплата минимум.
                        -пясъчни възглавници около тръбите....
                        и др. уж дребни подробности, които тук едва ли ще се обхванат на 100%. Съветвам Ви да си представите идеята за по-прецизно остойностяване в стр. фирма или стр. офертчик, които трябва да огледат и на място терена, хумуса, възможност за депониране, разстояния за превоз на земя и доставка на материали,нужда от фургони и въобще временно строителство, площадка за миене на автомобили и т.н. "подробности",които обаче струват немалко пари.

                        [QUOTE=bgbul;1008758]за къщата :
                        .................................до тук за къщата : 13 750 лв
                        Няма да постигнете икономия от цитирана стойност, а ще Ви се наложи да планирате повече средства.
                        После пак си предвидете "непредвидените 10%".
                        По-добре е за вас да имате комплексна точна представа предварително.Това трудно се постига само с консултация с бригада или съвети във форума.Пред комповете можем само да ви маркираме въпросите за изясняване,да отговорим на конкретен и ясен въпрос, но не и да изясним нещата докрай.
                        Успех!

                        Коментар


                        • До: Груб строеж?

                          За 20 000 лева - то зависи къде е... ако е в центъра на някой по-голям град - като добавиш стойността на земята... или ако къщата е на някой баир, цената също може да е по-различна ако тръгнеш от 0-лата.
                          Има ли прекаран ток, вода и канализация - те също струват пари...?

                          Коментар


                          • До: Груб строеж?

                            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение

                            и др. уж дребни подробности, които тук едва ли ще се обхванат на 100%. Съветвам Ви да си представите идеята за по-прецизно остойностяване в стр. фирма или стр. офертчик, които трябва да огледат и на място терена, хумуса, възможност за депониране, разстояния за превоз на земя и доставка на материали,нужда от фургони и въобще временно строителство, площадка за миене на автомобили и т.н. "подробности",които обаче струват немалко пари.

                            Няма да постигнете икономия от цитирана стойност, а ще Ви се наложи да планирате повече средства.
                            После пак си предвидете "непредвидените 10%".
                            По-добре е за вас да имате комплексна точна представа предварително.Това трудно се постига само с консултация с бригада или съвети във форума.Пред комповете можем само да ви маркираме въпросите за изясняване,да отговорим на конкретен и ясен въпрос, но не и да изясним нещата докрай.
                            Успех!
                            Това е смисъла на темата .
                            Тук , този Форум си е за друго , но ние покрай хобито( оффроуда) си чешем и професиите .
                            Всички въпроси и особено отговорите са само ориентировъчни .
                            А на всеки който пита му е ясно , че за да строи - трябват план , чертежи , проектно-сметна документация и други немалки подробности.
                            Колкото повече колеги си дадат личното мнение , толкова по-добре ще се ориентира питащият . А така и други колеги се ориентират , без да пускат нова тема или нов въпрос . Поне при мен е така - доста празнини в знанията си попълвам от вас - колегите .
                            За което ви Благодаря !
                            Първоначално публикуван от kokol Преглед на мнение
                            Здравейте!
                            Нека и аз да да помоля за компетентно мнение.Днес ми оферираха 20000 лв за 1ет.къща 70 квадрата за груб строеж-основи,зидария и покрив.
                            Как ви се струва?
                            Колега , пишете от къде сте ?
                            Тази цена за строежа със материалите ли е ?
                            Какво включва офертата или е само на маса ?
                            Обикновено под груб строеж се разбира цената до покрива , но без него .
                            За покрива се договаряте допълнително . Но може би не навсякъде е така ?
                            Има къща и къща . Вашата от кой вид ще бъде ?
                            И какво ви накара като първо мнение да сте в тази тема ?..........това последното просто от любопитство ........

                            Коментар


                            • До: Груб строеж?

                              Благодаря за отзивите!
                              Става дума за Балчик.Офертата е с материалите.Терена е равен и не е каменист.Къщата-2стаи,баня+тоалетна,всек+бокс и маза.Аз държах да се вкл. и покрив(максимално опростен) в офертата защото след това се очертава престой.За 10% смятам знаете ....и това е ,не влиза нищо др (замазки,дограми......

                              Коментар


                              • До: Груб строеж?

                                Първоначално публикуван от kokol Преглед на мнение
                                Благодаря за отзивите!
                                Става дума за Балчик.Офертата е с материалите.Терена е равен и не е каменист.Къщата-2стаи,баня+тоалетна,всек+бокс и маза.Аз държах да се вкл. и покрив(максимално опростен) в офертата защото след това се очертава престой.За 10% смятам знаете ....и това е ,не влиза нищо др (замазки,дограми......
                                Балчик .....сигурно цените са различни естествено , но :
                                Ако приемам , че покрива струва около 5000 лв , както пишеш има и мазе ..... значи за 70 кв.м застроена площ около 13000- 15000 лв излиза по 200 лв/кв.м .Нормално е , макар че има колега от района на Бургас който залага по ниски цени - около 150 лв/кв.м .
                                За да постигнеш по-ниска цена трябва да си наясно с материята .
                                Ако не се появят увеличения на офертата мисля , че е добра .
                                Но това си е мое мнение .....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X