Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За домашните климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: За домашните климатици

    Колега взимай Мицубиши и не му мисли
    Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

    Коментар


    • #47
      До: За домашните климатици

      Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
      Добре де, а кой к'ви сметки за ток плаща с тези климатици?
      При нас ЧЕЗ нали отчита потреблението на тримесечия...
      След като за октомври и ноември платих два пъти по 112 лв. авансови вноски, в "изравнителната" се оказа, че са ми "надвзели" 28 лева.
      Което означава, че за трите месеца общата сметка е била 196 лева (средно ~ 66 лв./месец).
      Освен трите климатика, в кухнята отоплява един конвекторен радиатор Теси, работи и друга домашна техника, осветление и т.н.
      Според мен, този разход за електрическа енергия е повече от задоволителен. За сравнение - преди с парното отопление плащах по около 120 лв. на месец, като отоплявах само две стаи.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #48
        До: За домашните климатици

        Преди 6 години се занимавах с климатици и тогава в рекламните брошури с много малки букви накрая беше изписано, че стойностите за отопление са при 7 градуса външна температура и 20 градуса за охаждане. Тогава със сертификат за отопление при -20 имаше само едни инвертори на хитачи с мощност 18000 btu и 24000 btu всичко друго различно от сертификат е "на база опит- грешка". Има и друг аспект, който тук не видях. Тогава силовата платка за регулиране на обороти като резервна част беше около 200$ а целия климатик около 500$ и когато изпуши се чакаше мнооого Другото което съм забелязал е че при лоша дограма ( много температурни загуби) инвертора работи на висока мощност и тогава цялата икономия отива с обратен знак в уравнението. Конвенционална 12 "гори " 1200W на час работа на компресора а инвертор 12 започва да работи на около 2000W, като сваля консумацията като наближи зададената температура. Тогава долната граница беше 900w ако не греша.
        Поздрави
        ОФА 2.0 Спорт "96
        Боян 0898642831

        Коментар


        • #49
          До: За домашните климатици

          Малко съвети. Да се вземе по мощен климатик от необходимото.Причините са няколко:По дълаг живот на климатика;по добър комфорт/веене/;дори по икономичен за даденото помещение.Марката за мен е Митцубиши/трябва някой лев да ми дадат/П.П.Имайте в предвид ,че добра изолация и добра дограма правят чудеса.

          Коментар


          • #50
            До: За домашните климатици

            Първоначално публикуван от petio 67 Преглед на мнение
            Малко съвети. Да се вземе по мощен климатик от необходимото.Причините са няколко:По дълаг живот на климатика;по добър комфорт/веене/;дори по икономичен за даденото помещение.Марката за мен е Митцубиши/трябва някой лев да ми дадат/П.П.Имайте в предвид ,че добра изолация и добра дограма правят чудеса.
            Наистина е така-не е важно дали ще дадеш 1500 или 2000лв. за климатик,защото ние сме със Midea 12,е има и значение модела,и най вече да имаш дограма и изолация,защото ако немаш дограма и Сайдинг т.т изолация с фибран просто нема смисъл за климатик,то кво става-на голо дупе-златен ланец.Мидеа,Митсубиши... но не и Осака

            Коментар


            • #51
              До: За домашните климатици

              А ако имате пари и не ви е жал да ги похарчите за "мерцедеса" на климатичните системи /предполагам сте чували/ - "Дайкин". Макар, че пред тази оферта и офертата за локално парно /като стойност бяха почти еднакви/ предпочетохме да си направим парно, единствено поради страх от евентуален режим на тока.

              Иначе това с електромерите е голяма загадка /изглежда наистина плащаме тока и на тия, дето са с по-големи права от нас/ - майка ми изобщо не живее в къщата си от няколко години, всички бушони са изключени, а електромера навърта по ~ 2 лв. ток на месец. Няколко пъти устно се жалва в ЕВН, идваха, гледаха, отначало се опитаха да я изкарат, че си въобразява , после с очите си видяха как върти и почнаха да изказват някакви безумни съждения... В къщата има работещ електромер абсолютно еднакъв с външния /който отчитат/ и когато им показахме разликата в двата, отговориха, че тоя вътре не се броял, защото меродавни били показанията на външния. Ако пък сме се съмнявали - да сме искали проверка от акредитирана лаборатория, но ако се окаже, че уреда е наред - ние плащаме проверката (а не са малко пари). Питам ги - добре, а ако покаже, че е неверен, ще върнете ли надвзетите пари от датата от която сте монтирали външния - питам така по принцип, защото при нас е 2 лв. но при други хора може да е много повече? Естествено, че не беше отговора (вие да не би да си помислихте, че - да ). Поспорихме здраво, после техникът ми каза: "Вижте уредите имат допуск - от-до и почти винаги излиза, че са в ред" В крайна сметка смениха електромера с електронен и какво - пак върти.
              Сега ще ги подпукаме, както аз си знам, лошото е, че майка ми не ме слушаше от самото начало...
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

              Коментар


              • #52
                До: За домашните климатици

                Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение

                Иначе това с електромерите е голяма загадка /изглежда наистина плащаме тока и на тия, дето са с по-големи права от нас/ - майка ми изобщо не живее в къщата си от няколко години, всички бушони са изключени, а електромера навърта по ~ 2 лв. ток на месец...
                Като сте изключили бушоните в къщата, сте спрели консумацията след вътрешния електромер. Но... самият той е консуматор! Преди неговата енергия не се е отчитала от самия него, но сега се хваща от външния. Въпреки това силно се съмнявам, че може да навърти 2 лв. на месец само той...

                Коментар


                • #53
                  До: За домашните климатици

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Като сте изключили бушоните в къщата, сте спрели консумацията след вътрешния електромер. Но... самият той е консуматор! Преди неговата енергия не се е отчитала от самия него, но сега се хваща от външния. Въпреки това силно се съмнявам, че може да навърти 2 лв. на месец само той...
                  Именно - техниците изложиха тезата, че може би в къщата някъде има връзка към нашия кабел /в къщата живее и едно семейство, имат си отделен електромер/ или пък някъде кабела се е пречупил и прави утечка, но като ги накарах да проверят, отговориха, че не било тяхна работа - да си търсим елтехник, който да намери причината...
                  Извинявам се за отклонението, но предполагам ще е интересно на хората, защото доста познати и непознати се оплакват от подобни проблеми, както и от новите електронни електромери - има хора които казват, че след монтирането на такива консумацията им се е повишила доста .
                  Последно редактирано от Фани; 16-01-09, 20:13. Причина: поправки
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                  Коментар


                  • #54
                    До: За домашните климатици

                    На нас сметката и в къщи, и в офиса ни се покачи над 50% след като монтираха електронни електромери. Като ги питаш защо, казват, че щото били по-точни, демек преди сме плащали по-малко, отколкото сме консумирали. За всичко си имат отговори.

                    Коментар


                    • #55
                      До: За домашните климатици

                      Имах ядове преди с монтажа на един климатик, или по-точно с монтажната група. Днес си монтирах сам един - отръбяване, окабеляване, всичко + истинско вакуумиране, а не само за пред очи. Засега всичко е наред.
                      Монтажната група е уморена, но доволна...
                      Клиентът - също, засега!

                      Коментар


                      • #56
                        До: За домашните климатици

                        Първоначално публикуван от nickbochev Преглед на мнение
                        ....... Освен трите климатика, в кухнята отоплява един конвекторен радиатор Теси, работи и друга домашна техника, осветление и т.н....Според мен, този разход за електрическа енергия (средно 66 лв.) е повече от задоволителен. За сравнение - преди с парното отопление плащах по около 120 лв. на месец, като отоплявах само две стаи.
                        Ники, това наистина хич не е зле, даже се учудвам, защото за подобно потребление знам сметки за по 100 - 300, че и повече лева. Я кажи в къща ли си или апартамент, външен/вътрешен, изолиран/неизолиран, каква дограма, консумацията на климатиците, радиатора и другите ел.уреди (бойлера по-точно) денонощна ли е? Освен това при последващото изравняване да не се оказа, че те сурвакаха?

                        Колкото до консумацията на ток, в къщата на майка ми, дето ви споделих по-горе - оказа се, че и вътрешния електромер е спрян още навремето (а аз не съм знаела) и въпреки това продължава да си има консумация, пак за около 2 лв. месечно. Остава варианта в другата половина от къщата, където живее друго семейство да има вързана към нас лампа например, но чудно как, след като преди години проверявахме мрежата и нямаше отклонения?! Техниците от ЕВН пък казаха, че можешо да се получи утечка, ако има пречупване на кабела някъде. Какво друго може да бъде, не знам...
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • #57
                          До: За домашните климатици

                          Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение

                          Колкото до консумацията на ток, в къщата на майка ми, дето ви споделих по-горе - оказа се, че и вътрешния електромер е спрян още навремето (а аз не съм знаела) и въпреки това продължава да си има консумация, пак за около 2 лв. месечно. Остава варианта в другата половина от къщата, където живее друго семейство да има вързана към нас лампа например, но чудно как, след като преди години проверявахме мрежата и нямаше отклонения?! Техниците от ЕВН пък казаха, че можешо да се получи утечка, ако има пречупване на кабела някъде. Какво друго може да бъде, не знам...
                          Малко извън темата е но... няма нужда от гадаене. Това се установява с измервания. Трябва просто техник, който умее да си служи добре с уред и с глава

                          Коментар


                          • #58
                            До: За домашните климатици

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            Малко извън темата е но... няма нужда от гадаене. Това се установява с измервания. Трябва просто техник, който умее да си служи добре с уред и с глава
                            Правил съм го. Имам и утвърдена методика за изгаряне на пиратските електроуреди. Ако ви е интересно, в отделна тема?

                            Коментар


                            • #59
                              До: За домашните климатици

                              Ти какво сега, пробваш ли ни? Давай, не питай!
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • #60
                                До: За домашните климатици

                                Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                                Ники, това наистина хич не е зле, даже се учудвам, защото за подобно потребление знам сметки за по 100 - 300, че и повече лева. Я кажи в къща ли си или апартамент, външен/вътрешен, изолиран/неизолиран, каква дограма, консумацията на климатиците, радиатора и другите ел.уреди (бойлера по-точно) денонощна ли е? Освен това при последващото изравняване да не се оказа, че те сурвакаха?
                                Фани, ето "статистиката" от страницата на доставчика за трите последни месеца на 2008 г.:
                                30.12.2008 - 28,87
                                29.11.2008 - 112,16
                                31.10.2008 - 112,16
                                Разчетите за периода от януари до март са такива:
                                27.2.2009 - 94,37
                                30.1.2009 - 94,37
                                В края на м.март ще разбера и "изравнителната сметка" за това тримесечие, когато ще мога да направя извод и за разхода през по-мразовитите зимни месеци.

                                Жилището е апартамент 83 кв.м. на среден етаж и е само с една изцяло външна стена. Стените са от бетон (не са панели), тухли няма. Направил съм му външна изолация с 4 см. минерална (каменна) вата. Дограмата е ПВЦ само в кухнята, в останалите стаи е стандартната соц. дограма от 80-те години (т.нар. "тип-топ"), като отварящите се части са с поставени гумени уплътнения, а неотворяемите прозорци през зимата се облепени с "хартиено тиксо" отвън. С тези саморъчни подобрения, стените в стаите винаги са топли.
                                Климатиците (3 бр.) работят на автоматичен режим и са настроени за постигане на 19 или 20 градуса в помещенията. Изключват се само за почистване на филтрите на всеки 200 часа работа (по инструкция е така и имат светодиоди, които напомнят за това). Конвекторният радиатор е в кухнята и е настроен на позиция между 1 и 2 и също не се изключва. Бойлер ползваме много радко, когато има проблем с доставката на централната топла вода. Понастоящем 1 куб.метър топла вода при нас струва 9 лв. от ТЕЦ-а. При средна консумация от приблизително 5 куб.метра, това означава, че към сметката на разходите за електро- и топлоенергия следва да се добавят още ~ около 50-тина лева на месец.
                                Надявам се, да съм бил полезен с тази информация.
                                proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                                NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                                Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X