Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За домашните климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: За домашните климатици

    Първоначално публикуван от biser_kulinov Преглед на мнение
    Какво впечетление имате от Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA някой има ли такъв? Ще може ли да топли 118 кубика хол? Ще го взема с кредит енергийна ефективност. Благодаря!
    Вземи си едно митцубиши и пей сърце по потник и боксерки по цял ден
    У нас (дневен тракт 50 кв.м. + отворена детска стая към 25 кв.м. и коридор) общо околона 80 кв на 2,50 височина сега в хола е 25 градуса, в детската е 20, а навън нямам на идея колко е ама прехвърча сняг. Много си ефективен климатика. Дванайска.
    Ако искаш утре ще му изкарам книжката и ще ти дам точен модел.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #32
      До: За домашните климатици

      Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
      С инвенторно Хитачи съм по добро е от от обикновен климатик във всички отношения.Е освен покупната цена
      След като "събудихме" тази тема, да спомена и аз нещо.
      Освен за опита с отоплението през зимата (http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=231), мога да споделя, че цената, която платих (около 3500 лв. за един HITACHI RAS/RAC-E14H2 и два броя HITACHI RAS/RAC-E10H2, с монтажа), според мен не е толкова висока. В тези мразовити дни у дома продължава да си е все така приятно топло.

      А, ето и едно бързо описание на т.нар. инверторни климатици (от тук: http://www.invertorni.klimatici.com/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=1):

      Инверторните сплит-системи автоматично регулират мощността си ( обикновенните сплит-системи работят в режим включване и изключване ).
      При което , точно се поддържа зададената температура, при по-ниски нива на шум и икономия на електроенергия от 25% до 72% ( спрямо обикновенния кондиционер ).


      Обезпечава голяма мощност и много по-дълъг срок на експлоатация. Това е възможно, защото потребяемата мощност се понижава, когато температурата в помещението се приближава до желаната. Инвертора в този случай превключва в режим на работа на ниска мощност за да поддържа температурата в оптимални граници без излишни загуби на електроенергия.
      Инверторните сплит-системи имат плавна микрорегулировка, а оттам и стабилна температура в стаята без резки колебания и без риск от простудяване. Енергопотреблението се намалява до 72% т.е. кондиционера в основното си време на работа работи в този икономичен режим.
      Инверторния кондиционер може да работи на отопление при отрицателни външни температури ( до - 20 градуса Целзий ), нещо недостижимо за обикновенните сплит-системи.

      Инверторното управление регулира мощността на кондиционера чрез промяна честотата на въртене на компресора. Честотата на въртене на компресора се определя от необходимия отоплителен/охладителен капацитет.
      Има четири вида инверторни сплит-системи:

      -
      АС-Променливотокови (клас B и C)
      - DC-Правотокови (клас А)
      - DDC-Дигитални правотокови (клас А)
      - DDC Hibrid - Дигитални правотокови Хибридни (клас А).

      Основните разлики при видовете инвертори са в икономията на електроенергия - АС (до 35%), DC (до 56%), DDC (до 60%) и DDC Hibrid (до 72% спрямо обикновенния кондиционер) и видовете компресори - двойно роторни или скрол (спирални). Като цяло всички видове инвертори са високо технологични изделия .Това е бъдещето на кондиционерите. Като за пример може да посочим, че в Япония 98% от продажбите на домашни сплит-системи са инверторни.
      proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
      NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
      Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

      Коментар


      • #33
        До: За домашните климатици

        Добре де, а кой к'ви сметки за ток плаща с тези климатици?
        Аз съм с 2 - един "нормален" LG и един инверторен Panasonic, както и един маслен радиатор в детската.
        LG-то работи през деня, Panasonic-a и радиатора през нощта, като сметката ми за ток всеки месец е около 350 лева, което ми се вижда множко?!

        По темата, инверторния си бачка и си топли дори при -16 навън, докато другият се тормози и като се отнесе да размразява, почваш да умирГаш от студ.
        Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

        Коментар


        • #34
          До: За домашните климатици

          Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
          Добре де, а кой к'ви сметки за ток плаща с тези климатици?
          Аз съм с 2 - един "нормален" LG и един инверторен Panasonic, както и един маслен радиатор в детската.
          LG-то работи през деня, Panasonic-a и радиатора през нощта, като сметката ми за ток всеки месец е около 350 лева, което ми се вижда множко?!

          По темата, инверторния си бачка и си топли дори при -16 навън, докато другият се тормози и като се отнесе да размразява, почваш да умирГаш от студ.
          Това не е трудно да се сметне. Тока ми се колебае през годината в границите 50-150 лв. За декември ми е 110 лв. Уредите които ползвам у дома са стандартните, особеностите са: 9 kW проточен бойлер, сушилня, климатик, радиатор делонги и панелна печка. Клиоматика думка през деня всички врати са отворени. Ако навън е много студено през нощта пускам на минимум печката и радиатора в двете спални, колкото да спрат студеното от прозорците. Имам две дъщери смятай какво пране и сушене ада нон стоп.
          Апратамента е с външна изолация, всички външни стени са изолирани и отвътре.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #35
            До: За домашните климатици

            Мисля,че тук доста добре е обяснено разликата между инверторни климатици и конвенционални(сплит системи)http://www.bonev.net/tipove.html .Дано съм бил полезен.
            Кръвна група А1B+

            Коментар


            • #36
              До: За домашните климатици

              Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
              Това не е трудно да се сметне. Тока ми се колебае през годината в границите 50-150 лв. За декември ми е 110 лв. Уредите които ползвам у дома са стандартните, особеностите са: 9 kW проточен бойлер, сушилня, климатик, радиатор делонги и панелна печка. Клиоматика думка през деня всички врати са отворени. Ако навън е много студено през нощта пускам на минимум печката и радиатора в двете спални, колкото да спрат студеното от прозорците. Имам две дъщери смятай какво пране и сушене ада нон стоп.
              Апратамента е с външна изолация, всички външни стени са изолирани и отвътре.
              Тока или разходите за отопление след първоначалното затопляне са пропорционални на топлинните загуби;може да си с най-добрия климатик,ако не е изолирано помещението сметките са големи.
              0+

              Коментар


              • #37
                До: За домашните климатици

                Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                Това не е трудно да се сметне. Тока ми се колебае през годината в границите 50-150 лв. За декември ми е 110 лв. Уредите които ползвам у дома са стандартните, особеностите са: 9 kW проточен бойлер, сушилня, климатик, радиатор делонги и панелна печка. Клиоматика думка през деня всички врати са отворени. Ако навън е много студено през нощта пускам на минимум печката и радиатора в двете спални, колкото да спрат студеното от прозорците. Имам две дъщери смятай какво пране и сушене ада нон стоп.
                Апратамента е с външна изолация, всички външни стени са изолирани и отвътре.
                Аналогично като при мен.
                Две дъщери , 9 kW проточен бойлер + нормален, 2 климата + 1 радиатор и кухненските ел. уреди.
                Апратамента е с външна изолация + хубава дограма.
                И въпреки всичко ненормални сметки за ток!!!

                Електромерът ми е цифров...чудя се дали да не искам проверката му от Енергото, ама нали си е тяхна лабораторията, та ще кажат, че е ок.
                Как да сметна дали сметката ми наистина е равна на потреблението?
                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                Коментар


                • #38
                  До: За домашните климатици

                  Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                  Аналогично като при мен.
                  Две дъщери , 9 kW проточен бойлер + нормален, 2 климата + 1 радиатор и кухненските ел. уреди.
                  Апратамента е с външна изолация + хубава дограма.
                  И въпреки всичко ненормални сметки за ток!!!

                  Електромерът ми е цифров...чудя се дали да не искам проверката му от Енергото, ама нали си е тяхна лабораторията, та ще кажат, че е ок.
                  Как да сметна дали сметката ми наистина е равна на потреблението?
                  Можеш да монтираш стария си електромер у дома за контролен.
                  0+

                  Коментар


                  • #39
                    До: За домашните климатици

                    Първоначално публикуван от biser_kulinov Преглед на мнение
                    Какво впечетление имате от Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA някой има ли такъв? Ще може ли да топли 118 кубика хол? Ще го взема с кредит енергийна ефективност. Благодаря!
                    Климатика е един от най-добритеВзимай смело
                    Това за хола е малко общо казано.Прозорци, изолация, изложение и тн.
                    Ако има изолация, и хубава дограма, ще можеш гол да се разхождаш вътре
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #40
                      До: За домашните климатици

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Ако има изолация, и хубава дограма, ще можеш гол да се разхождаш вътре
                      Зависи.
                      Не е все едно дали си в северен апартамент във Видин при -16 или си в южен във Варна при +5.
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • #41
                        До: За домашните климатици

                        Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                        Аналогично като при мен.
                        Две дъщери , 9 kW проточен бойлер + нормален, 2 климата + 1 радиатор и кухненските ел. уреди.
                        Апратамента е с външна изолация + хубава дограма.
                        И въпреки всичко ненормални сметки за ток!!!

                        Електромерът ми е цифров...чудя се дали да не искам проверката му от Енергото, ама нали си е тяхна лабораторията, та ще кажат, че е ок.
                        Как да сметна дали сметката ми наистина е равна на потреблението?
                        Като за начало в пиков момент на потребление си изключи главния бушон и виж дали електомера отчита ток - това ако те краде някой. Иначе ако ти се мокрят климатиците е възможно да замръзват и да работят част от времето в режим размразяване което води до висок разход на ток. Моя е замръзвал за 5 години 3 пъти. Ама лед, чак му изкриви кутията. Следва гасене, отваряне на капака, поливане с топла вода и изхвърляне на буците лед. Всичко това се прави внимателно да не се нарани питата. Между другото питата може да се е набила с мърсотия и това води до неефективност и пак до висок разход. Казвали са ми, че при замръзнало външно тяло моя климатик може да стигне до 5-6 kW консумация. Демек става по-неефективен от маслен радиатор делонги.
                        Провери ги тия неща.
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • #42
                          До: За домашните климатици

                          Хубаво е тази тема да се повдига всеки сезон, че да се сети човек да си почисти филтрите!

                          Ще пробвам с бушона и с друг електромер, за да видя как стоят нещата.
                          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                          Коментар


                          • #43
                            До: За домашните климатици

                            Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                            Ще пробвам с бушона и с друг електромер, за да видя как стоят нещата.
                            Ето ви една таблица за разходи в реално време/сумарни за месец февруари миналата година.
                            Правих я за един друг форум, но и на някой тук може да му е интересна.

                            Коментар


                            • #44
                              До: За домашните климатици

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Ето ви една таблица за разходи в реално време/сумарни за месец февруари миналата година.
                              Правих я за един друг форум, но и на някой тук може да му е интересна.
                              Много интересно и полезно!
                              Та какво излиза? - 597,22kW за един месец = 61,20лв.?
                              При каква външна температура?
                              Това е отчитане само на климатика или и други ел. уреди са работели през отчетния период?
                              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                              Коментар


                              • #45
                                До: За домашните климатици

                                Това е само енергията на климатика, мерена с нарочен електромер. Цената е по тогавашните тарифи. Нямах външен термометър в момента, но има откъде да се направи справка за среднодневните температури по онова време, предполагам.

                                Сега забелязвам, че не си разбрал правилно - 597,22W е средната мощност, консумирана от климатика през целия месец (не енергията за плащане, тя е в kWh и е 430)
                                Той е инверторен и мощността му варира от стотина вата до над киловат в зависимост от условията.
                                Последно редактирано от Паджеровод; 13-01-09, 19:46.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X