Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За домашните климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: За домашните климатици

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    Да така е повечето имат ел. нагревател в "картера" на компресора обикновено макс 7-800 вата, който се включва при нужда. Но това е малката болка. Моят съсед ми показа ОСАКА-климатик "колонен" тип на който във вътрешното тяло е монтиран 2.0KW ел. нагревател и включва автоматично винаги, когато размразява и когато температурата която му е зададена още не е достигната. Благодарение на това за отопление на 70 м2 магазин през зимата не му стигаха 300 лв. когато го сложи преди 4 год.
    Сега е момента да кажа - ДА ама топли....

    Извън спама: Горещо препоръчвам да се избягват марките Осака, Елит, Нео и т.н.

    Личната ми причина да поставя моите беше че преди 5 години се знаеше сравнително малко по въпроса и ги сложих по-скоро за проба.

    Сега дори не си го и помислям да направя същото нещо.

    Моя съвет към колегата е Мицубиши или Хитачи инвертор.

    Коментар


    • #17
      До: За домашните климатици

      Аз си имам като отметки 2 линка, дано да са ти полезни с нещо - с тях съм се консултирал като реших да купувам климатик. Само че, вместо климатик отидох на екскурзия, така че отново спестявам...
      http://www.heatme.info/cop.html
      http://otoplenie.start.bg/

      Коментар


      • #18
        До: За домашните климатици

        Е ми и аз да споделя опит:
        Имам 4 бр. Панасоник 12-ки, ОБИКНОВЕННИ от 5 години - никакви проблеми.Много съм доволен и плащам по 70-90лв ток, в зависимост от студа.
        По въпроса за избор м/у обикновен и инвертор:
        Еднакво топлят! Ако е обикновен, при отрицателни температури не трабва да се изключва, а само да се намаляват градусите, когато няма хора.
        Когато температурите са отрицателни, и двата вида работят на пълна мощност и икономия /от инвертора/ НЯМА!
        Разликата в цената е убийствена, така че всеки си избира сам.
        Успех в избора и не вярвайте много на реклами.
        ________________________________________________________________________________________
        Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
        HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

        Коментар


        • #19
          До: За домашните климатици

          Ако инвертора е на някоя от нормалните фирми, вариациите в захранващото напрежение не е от съществено значение. Разбира се все пак трябва да има някъв долен и горен праг, но като цяло качествените инвертори се справят по-добре при пускане под ниско напрежение от колкото не иверторните. Хората които са работили с инвертори и познават устройството му и работат му, знаят че входящия ток се изправя, филтрира и след това се преобразува така че двигателя на компресора да работи по зададената програма по възможно най- оптималния вариант. Развъртането на компресора при инверторните к-ци става плавно с всички добри резултати от това.
          На въпросът защо инвертора е по-добър при отопление: Защото при достигане на зададената температура и последващото и поддържане компресорът флуида и цялата тръбна с-ма на устройството работи при по-ниски скорости, в резултата на което преходните процеси на газа се извършват по-спокойно и от там по-ефективно. Дето се вика флуида има време да обере всички калории от въздуха преминаващ през питата. Докато при не инверторните у-ва, независимо от външната и вътрешната т-ра, компресора дънка на пълна мощност от момента на пускането му до момента на спиране(при достигане на зададената т-ра). Принципно този вид работа се характеризира с големи скорости на движение на флуида в тръбната с-ма на машината и като резултата топлотдаването при ниски т-ри и тези високи скорости не е толкова добро, чисто и просто поради липса на достатъчно време. По такъв начин и прехода газ-течност не е толкова добър, и като краен резултат, машината праска на пълна мощност(демек гори максимум ток) но КПД-то пада доста.
          Аз това знам от света на тая техника. Инак всеки си прави избора сам, и после сам се "радва" на избора си.
          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

          Коментар


          • #20
            До: За домашните климатици

            С инвенторно Хитачи съм по добро е от от обикновен климатик във всички отношения.Е освен покупната цена

            Коментар


            • #21
              До: За домашните климатици

              Хм, като гледам някои от постовете явно все още има хора, които смятат, че инвертор или не няма разлика в разхода на ток, но бегъл поглед върху табелката поставена от самия производител върху климатика сочи обратното. Моите впечатления са, че неинвертора като достигне зададената температура после поне 20 мин не бачка. Такова нещо при инвертора няма, койти си работи с променлива сила освен когато се размразява. Другото е, че при първия за да ми е топло трябва да го направя на 28 градуса например, докато на инвертора повече от 24градуса не задавам, същевременно температурлата в най-отдалечения край на стаята е само с едни градус по-ниска. Абе аз лично неинвертор не бих си взел.
              Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
              Opel Frontera V6

              Коментар


              • #22
                До: За домашните климатици

                Пак се заформи спор тип "крокодилите са повече зелени, отколкото дълги"

                Инверторите са по-"добри" Комонрейла също... Ама атмосферния дизел си е друга ракия...Не ги произвеждат вече... Що ли? Сипи малко вода в горивото на комонрейла и гледай кво става...

                А ако ти спира тока по 20 пъти на вечер, кво ли му е на инвертора? Щото при мене такива бяха "проблемите с тока"

                И кво като харчи по-малко? колко години ще го ползваш? 100?

                Имаше един модел на фолксваген Лупо 3L... харчи 2,8 извън града и 3,2 вътре (в града) Ауу супер... ама по прости изчисления производството му е толкова скъпо, че като направиш 250 000 км. Излизаш на 0 сравнено с Лупо Дизел... Нормален дизел... 250 000? И след това си на далавера с всеки изминат километър. След това? Колко след това 500 000? с Лупо? Тотален идиотизъм..

                Същото е и с Хонда Хибрид... Да ама класацията за разход е: 1 място Тойота Приус; 2 Място Рено Меган !!! 3 място Хонда Сивик хибрид !!!???!!!

                Средностатистически Меган 1,5 Д харчи по малко от Хибрида...

                Сега малко сметки:

                Осака: 12 Неинверторен цена около 700 лева с монтажа. Разход 1,2 Kw/h

                Хитачи, Панасоник, Мицубиши етц. 12 Инверторен Цена около 1400 лв с монтажа. Среден разход 0,9 Кв/ч

                По груби сметки разликата на месец е около 20-30 лева в полза на Инвертора. 3 - 4 месеца Х 30 лева го сложи на година (отопление) 100 - 120 лева кяр на година... (Това е програма Оптима)

                Нататъка сами си сметнете колко години са необходими за Кота 0 и още колко трябва да работи инвертора за да се направи "далаверата" А ДАЛИ? ще работи толкова години?

                Коментар


                • #23
                  До: За домашните климатици

                  Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                  По груби сметки разликата на месец е около 20-30 лева в полза на Инвертора. 3 - 4 месеца Х 30 лева го сложи на година (отопление) 100 - 120 лева кяр на година... (Това е програма Оптима)

                  Нататъка сами си сметнете колко години са необходими за Кота 0 и още колко трябва да работи инвертора за да се направи "далаверата" А ДАЛИ? ще работи толкова години?
                  Не съм съгласен. Аз с 12 инвенторен си отоплявам апартамент 100 квадрата. "Неинвенторния" няма капацитет да го прави. Пускаш още н-броя печки на мах и получаваш разликата до кота 0 за максимум 2 сезона.

                  Всичките тези сметки обаче са строго индивидуални. Разположение на жилището, изолация, вътрешни стени врати коридори и т.н. В моя случай инвентора е перфектен. Познавам хора с подобни помещения закупили евтини климатици - как 2 месеца в годината зъзнат и пускат допълнителни печки, докато аз си ходя по къс ръкав у нас.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #24
                    До: За домашните климатици

                    Когато говорим за климатици има 2-3 марки и всичко друго е компромис. Хитачи, Мицубиши, Фуджицу са едни от последните, присъстващи на нашия пазар все още с японски произход.

                    Да речем, че избора се свежда до утвърдените марки, инверторните са по добри, защото: 1. Много по-безшумни и 2. Много по-икономични. На мен повече аргументи не ми трябват. При под -10 -15 градуса конвенционален климатик няма как да произвежда топлина.

                    Коментар


                    • #25
                      До: За домашните климатици

                      Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
                      Да речем, че избора се свежда до утвърдените марки, инверторните са по добри, защото: 1. Много по-безшумни и 2. Много по-икономични. На мен повече аргументи не ми трябват. При под -10 -15 градуса конвенционален климатик няма как да произвежда топлина.
                      Е това е идеята, да топли зимъска. Моя е митцубиши, чувам го само когато съм близо до него и съм го усилил да духа докрай. В нормален режим дори не усещам полъх.

                      Преди имах панасоник - вярно също работеше добре, но харчеше повече и пуфтеше като локомотив.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #26
                        До: За домашните климатици

                        Хубави неща има, но за какви суми е друга бира. Разгледайте хиперинверторите на сайтовете на "Кондекс" и "Термо Клима" ако искате. Макар, че едно от новите "Мицубиши"-та /с дистанционно с кабел/ е нещо недоправено откъм захранване - второ трафче му гори /абе то и обектът е на ... си/. В къщи съм с конвенционални "Осака" - топлят добре за парите си и наистина работят при -20 градуса. Но от две зими при тези температури - котел "Дакон" .

                        Коментар


                        • #27
                          До: За домашните климатици

                          Не видях някой да ги споменава , затова ще споделя.

                          Аз съм със SANYO SAP-DX28R Хипер инвертор
                          COP 6.3
                          Шум 19 dB

                          Много съм доволен. Взех го януари и до сега не е изключван.
                          На 100 волта е с външен траф.
                          От 25.6.2008 до 21.09.2008 на охлаждане 24-25 градуса е изгорил 527 квч.
                          помещение 50-60 квадрата като апартамента е 120 квадрата и не се затварят вратите. В другите стаи е 2-3 градуса по топло. Дървена дограма (калпава) , стени тухли без изолация.
                          Само дето дистанционното е с йероглифи.
                          LZ5ZI qth HASKOVO
                          Pajero II GLS 3000 V6

                          Коментар


                          • #28
                            До: За домашните климатици

                            Между другото инвентора на автоматично ли го пускате вие или на определени градуси и на сила две примерно.Кое смятате за по добре.Аз го пускам да кажем на 28 градуса и на две черти да си "клока"

                            Коментар


                            • #29
                              До: За домашните климатици

                              Най-големият недостатък на климатиците според мен е течението, което създават в стаята. През лятото то даже е желано, но на отопление е кофти. Затова правя таймера да включи климатика 1 час преди да се приберем от работа на 24 гр. и вентилатор на автомат защото е най-ефективно. След като се приберем намалявам вентилатора на мин. скорост.
                              Това е сега, като започнат студовете не се спира.

                              Коментар


                              • #30
                                До: За домашните климатици

                                Какво впечетление имате от Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA някой има ли такъв? Ще може ли да топли 118 кубика хол? Ще го взема с кредит енергийна ефективност. Благодаря!
                                Последно редактирано от biser_kulinov; 13-01-09, 00:53. Причина: доп.
                                0888 69 88 72
                                https://www.youtube.com/channel/UC2lB8CKbb5eIV1Aj8ikgayw

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X