Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика по климатична и охладителна техника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

    Да се оплача и аз.Имах един климатик Хаиер/не мога да кажа в момента какъв модел е/,
    12-ка инвентор.Постави ми го приятел,който уж разбираше от климатици.Икономисах едни 150лв.
    Гаранцията отпадна,и хоп проблем на шестият месец спря.Колко време е работил за 6м. не знам?
    Идваха майстори от две фирми.Първите направо казаха,че това не е тяхна работа.
    Вторите искаха 300лв. без гаранция колко ще работи.Проблема е в електрониката,това го установиха.
    В момента климатика е свален комплект,външно и вътрешно тяло без да е изпусната газта.Ако на някой му трябва нещо или целият да казва.
    Ако някой има интерес,снимки и модела след няколко дни.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #62
      От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

      Приятел си монтира два Хайера, щот' били "на далавера", пък и нали климатик, кво значение имало какъв е. Да, ама после само ядове.
      От единия го трЕскаше ток, а обслужващите нищо не можаха да направят, та най-накрая му върза една жица на външното тяло за заземяване (или към нулата) и драмата приключи, а след сума ти разправии на другия му взеха външното тяло гаранционно, и нито му го ремонтираха, нито му дадоха друго.
      То не бЕха разправии с фирмата, то не бЕха и комисии за защита на потребителите, и нищо, има си нов половин климатик !

      P.S. Моите избори за техниката която ползвам са на базата на анализ на мнения на ползватели и такива на професионално занимаващи се със съответната материя, и никога до сега не съм имал проблеми с избора на каквото и да било.
      На марки не робувам, и дори съвсем нарочно ги избягвам.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 12-08-18, 16:22.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #63
        От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

        Има вариант да ползвам само вътрешното тяло като охладител на село,но все още мисля по въпроса.
        Имам някаква информация,но не е достатъчна.Идеята е малка помпа,и вода от кладеница.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #64
          От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Има вариант да ползвам само вътрешното тяло като охладител на село,но все още мисля по въпроса.
          Имам някаква информация,но не е достатъчна.Идеята е малка помпа,и вода от кладеница.
          С инверторен трудно ще го постигнеш. Той докато не се разбере с външното тяло кое как може и да не пусне перката.

          Иначе с водата всичко е ясно - пускаш я през медните тръби вместо фреон и се надяваш да е достатъчно студена. 10-12 градуса почти те устройват.

          Коментар


          • #65
            От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            С инверторен трудно ще го постигнеш. Той докато не се разбере с външното тяло кое как може и да не пусне перката.

            Иначе с водата всичко е ясно - пускаш я през медните тръби вместо фреон и се надяваш да е достатъчно студена. 10-12 градуса почти те устройват.
            Скоро я мерих,и беше 13 градуса.Проблема е каква помпа ми трябва?Да смуче от 5м. и воден стълб максимум 3м.и с какво налягане и какъв дебит да е?
            Мисля за някаква малка потопяема
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #66
              От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

              сметни колко вода можеш да нагряваш от 13 до 15-16 градуса с 2-та киловата които ще вземаш от въздуха. Излиза нещо като 300мл за секунда или около 20л в минута. Тръбичката е възтесничка и как ще ги прекараш тия 300мл за секунда си измисли сам.

              И дали ще ги имаш в кладенеца за часове работа.

              Коментар


              • #67
                От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                Това,че тръбичката е тясна е вярно и означава че ми трябва повече налягане,дебит от 20л/мин. не е проблем.
                Ще падне четене,имаше някъде писано по темата?
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #68
                  От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                  Само ще изхабиш вътрешното тяло. Тези тръбички никога няма да пуснат достатъчен дебит, за да работи системата при 13 гр. топлоносител.
                  Климатикът се ремонтира, просто не си попаднал на точния човек.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                    някой му трябва нещо или целият да казва.
                    Ако някой има интерес,снимки и модела след няколко дни.
                    Имам интерес от целия,ама поне ми дай някаква насока относно проблема
                    Последно редактирано от Roninn; 12-08-18, 20:52.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #70
                      От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                      При Хайер, проблемът е хроничен и обхваща цялата система- вътрешно и външно тяло. Загуба на пари и време е да се ремонтира! Личен опит!

                      Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #71
                        От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                        Първоначално публикуван от Ivan_Panayotov Преглед на мнение
                        Личен опит!
                        На аватара ти ми се привиждат турбини за вътрешни тела?!?

                        Коментар


                        • #72
                          От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                          Да споделя своя скромен опит... с климатици не се занимавам имам само 1 монтиран на вуйчото... само хладилни системи от 200вата до 10киловата... тук таме някой автомобил на приятели....
                          Автора питаше за оксижен, аз харесвам кислород с пропан, най-евтино беше в таг еоод 200лв но в момента гледам ги няма(поне в сайта, тея дни ще ходя за азот и ще погледна) Има и горелки с MAPP газ, около 80лв+10лв бутилката за еднократна... имам такава ползвам я в много редки случаи като е за заварка, че моя оксижен е стар и тежък...
                          Вакумът не е само до -1бар, вакумира се до микрони, има си специален уред за измерването, но вече не го ползвам ориентирам се по звука на помпата... има системи който вакумирам 1 час, но нямаш грижи после, ползвам двустъпална китайска бива за парите си, за климатика го вакумира за 30 секунди...
                          п.с.: Не ми е това работата, но поради липса на качествени и най-вече отзивчиви техници се наложи сам да се оправям(имам около 50 хладилни машини)
                          Ако някой иска да обсъдим нещо или да му изпратя някаква литература да казва... лошото е че е на хартия и не се знае кога ще се нагъзя да я снимам..

                          Коментар


                          • #73
                            От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                            Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
                            Ако някой иска да обсъдим нещо или да му изпратя някаква литература да казва... лошото е че е на хартия и не се знае кога ще се нагъзя да я снимам..
                            Това е отлична идея,изброй какво имаш,може да се опитам да ги сканирам,често ходя до Първомай.

                            Горелката е налична,сложих винтил на смукатела на компресора.Кислород и пропан бутан...по принцип е за ацитилен.
                            Имаше два вида,със стандартна горелка и такава тип резак,има три крана и втора дюза.

                            Идва леко по мощен и си играя да му намаля пламъка или от по далеч .... Китаец, трябва да сменя фланеца с друг,иначе няма кой да я напълни тук,газовата е като дезодорант...ще си я пълня сам.





                            Тези вентили които съм взел,тръбичките като хартия...



                            Тук се вижда дебелината на тръбата която срязах от компресора

                            И колко е тънка на новия вентил.








                            Както писах по горе,от няколко компресора,само тоя дето помпи колелата тръгна....Точно него съм го отварял и сменял клапанчетата


                            https://youtu.be/g-3w11jmrSw

                            Закачен на манометрите,показва това,за Тея дни нямам друг,така че ще ползвам него за вакумирането.
                            Последно редактирано от Roninn; 13-08-18, 00:44.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #74
                              От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                              Първата която прочетох е от 60-те години, не е голяма разликата със сегашното положение... тя се намира и в интернет https://www.sandacite.bg/%D0%BA%D0%B...BE%D1%82-1965/

                              Тези ги имам на хартия и вече на английски съм чел след това из форуми и т.н.
                              Монтаж, експлоатация и ремонт на хладилна техника -мисля беше тази трябва да я намеря
                              https://www.book.store.bg/p26980/mon...rgi-gatev.html
                              Наръчник по монтаж, експлоатация и ремонт на климатични инсталации - тази не е кой знае какво но за начинаещ става
                              https://www.book.store.bg/p26987/nar...rgi-gatev.html

                              Коментар


                              • #75
                                От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Имам интерес от целия,ама поне ми дай някаква насока относно проблема
                                Последно което ми казаха момчетата които монтираха новият,че е нещо по електрониката.
                                Не е спрял по време на работа,а просто не тръгна на следващият ден.
                                Не даваше никакви признаци на живот,това като информация.
                                ПП:Казах че има газ,но най вероятно няма.
                                Най-добре е по тел.
                                Последно редактирано от georgipetkov64; 13-08-18, 21:20.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X