Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика по климатична и охладителна техника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

    Това добър климатик ли е - 3.5kW 12000btu Premium Inverter SRK35ZS ?

    Намирам го за около 600 паунда и смятам да го ползвам за охлаждане И отопление на едно голямо помещение около 30м2, което е много добре термоизолирано и отвън и от вътре.

    Важно ми е да е сполучив като модел и да е от правилна серия където са добри машини, Митсубиши избрах защото мисля, че те са все още почти всичките сделани в Япония.

    P.S. За да докажа, че не съм "циганин за два кинта", ето колко струва инсталацията на климатик струващ 630 кинта .... почти колкото цената на климатика, тия не познават парите

    Standard Installation for wall mounted systems up to 4.1kW from GBP 495 plus Vat
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 30-08-18, 14:40.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Неклиматичен проблем от преди малко, но е с хладилна вакуум-помпа.
      Ето помпата:
      От къде в София може да се намери щуцер за тази резба:
      Били два модела резби, но в магазини в които е питал приятел вадели само единият вид.
      Или ако някой може да каже каква е резбата, щото нЕмала " нищо общо с нищо", както го дискутирахме преди малко ?
      Мини през мен колега, в Овча Купел на бул. Президент Линкълн 84, ще измислим нещо...търси Митко Пунев и кажи че си от форума!
      Последно редактирано от mitko punev; 30-08-18, 15:20.

      Коментар


      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Здрасти,ако върши работа пращай един брой след понеделник,фактура също ще ми трябва след понеделник.
        Здравей колега, по добре да се чуем преди това, за да ти обясня как се работи с него, защото не се харесва от всички...имаш ми номера, звънни ми в работно време.
        Поздрав

        Коментар


        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

          Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
          Мини през мен колега, в Овча Купел на бул. Президент Линкълн 84, ще измислим нещо...търси Митко Пунев и кажи че си от форума!
          Колега, пусни едно номерче на лични.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

            Климатика е добър ,но отдавна не се правят в Япония.Анатолий в Пловдив има поне две фирми които продават консумативи за климатична техника.

            Коментар


            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Виж люспите отвън, отвътре е същото и запушват клапани и капилярки. Трябва пълнене с азот преди отговорни спойки, иначе лошо
              Не мисля че това би могло да е проблем,във кой точно момент би се случило запушване от това,та това е пепел със постоянен обем в огромна тръбна система.Нека да се има в предвид че тръбата е стара и омаслена.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                В крайна сметка има и филтри.

                Коментар


                • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                  Дори да ги няма,това е нещо като въглен,който ще изчезне на третото минаване през компресора




                  Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                  Климатика е добър ,но отдавна не се правят в Япония.Анатолий в Пловдив има поне две фирми които продават консумативи за климатична техника.

                  Да,едната я навестявам често,другата тепърва




                  Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                  Здравей колега, по добре да се чуем преди това, за да ти обясня как се работи с него, защото не се харесва от всички...имаш ми номера, звънни ми в работно време.
                  Поздрав
                  Здрасти,винаги можем да се чуем,ако си съгласен,да коментираме тук,ще е от полза за всички,мисля.
                  Последно редактирано от Roninn; 30-08-18, 19:30.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                    SRC/SRK 35 ZS-S е произведен в Тайланд и е добър избор.

                    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Дори да ги няма,това е нещо като въглен,който ще изчезне на третото минаване през компресора
                      Нещото като въглен са медни окиси и колкото пъти минат през компресора все ще си вземат нещо от него, докато не се кротнат в някое тихо местенце.

                      Коментар


                      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Това добър климатик ли е - 3.5kW 12000btu Premium Inverter SRK35ZS ?

                        Намирам го за около 600 паунда и смятам да го ползвам за охлаждане И отопление на едно голямо помещение около 30м2, което е много добре термоизолирано и отвън и от вътре.

                        Важно ми е да е сполучив като модел и да е от правилна серия където са добри машини, Митсубиши избрах защото мисля, че те са все още почти всичките сделани в Япония.

                        P.S. За да докажа, че не съм "циганин за два кинта", ето колко струва инсталацията на климатик струващ 630 кинта .... почти колкото цената на климатика, тия не познават парите

                        Standard Installation for wall mounted systems up to 4.1kW from GBP 495 plus Vat
                        Какво става с гаранцията,ако си го монтираш сам?Високата влажност е най-големия враг на климатиците през зимата.Дори и при сравнително високи температури -7,-8 се обледява външното тяло и влиза често в дефрост.
                        п.п.Би ли казал,ако знаеш,цената на конзолите за монтаж на външното тяло?
                        Последно редактирано от Krelion; 30-08-18, 21:30.
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                          Преди година-2 - външното тяло има кранчета и те са завити. Ресивера е пълен с мин. необходимото количество фреон. Обикновено стига за до 3 м. тръби.
                          Вакуумира се за да изкараш влагата от вътрешното тяло и въздуха, който създава налягане, но няма хладилни свойства. Кислорода от него оксидира малка част от компресорното масло.
                          Дренажната тръба на вътрешното тяло гледай да е възможно най-къса. Обикновено е гофрирана и в пръстенчетата винаги остава вода и прах и след 2-3 г. се завъжда зоопарк от плесени и др.
                          Ако ще го полваш основно за отопление и малко за охлаждане - по-удачен /и скъп/ е климатик с подово вътрешно тяло.
                          Маномеричната група трябва да е със скала за модела фреон точно на този тип климатик. Ако скалата е друга - става, но имаш едни пресмятания за да минеш от налягане в температура на газа.

                          На конзолите можеш да сложи виброгасящи тампони. При тяхното монтиране използвай гайки с пресовани пластмасови осигурители и ги затягай умерено.

                          До каква външна темп. очакваш да топли ? Под -7 /-8 ефективността му пада силно поради често обезскрежаване на външното тяло. Тогава ползва малка част от топлината в помещението, за да разтопи леда отвън.
                          Последно редактирано от stefsab; 30-08-18, 22:04.

                          Коментар


                          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                            Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                            п.п.Би ли казал,ако знаеш,цената на конзолите за монтаж на външното тяло?
                            Бели прахово боядисани - 7/8 лв.
                            Поцинковани - 12/14 лв.
                            Неръждаеми - 35/40 лв.

                            Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                              Айде да не мятаме цени в темата.

                              Коментар


                              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Нещото като въглен са медни окиси и колкото пъти минат през компресора все ще си вземат нещо от него, докато не се кротнат в някое тихо местенце.
                                Факт е че повечето монтажници запояват,а никой не продухва с азот,аз поне не съм срещал,а съм бил на безброй обекти и монтажи.Как това се отразява и дали се отразява е от компетенцията на производител,проектант и тен подобни....
                                Факт е че климатиците си работят ,ако има някакъв отрицателен ефект,то вероятно е пренебрежимо нищожен,а няма и да се учудя ако има и някакъв положителен такъв.
                                Далеч съм от мисълта да давам акъл ,просто си мисля ....

                                Единствено съм срещал нагар по клапаните на компресорите за хладилник,който пречи и т.н

                                Дали двата имат еднакъв произход и състав незнам
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X