Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Акумулаторни електроинструменти

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Аз си ги купувам от ebay.
    Това е начина, иначе трябва да си милионер. А иначе от това което виждам от клиповете явно са добри.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #32
      От: Акумулаторни електроинструменти

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Излиза че dewalt няма загуба по нито един тест,вкл и рунтайма на батерията,с около 40% повече от макита,което е малко съмнително.
      Винаги има място за леки съмнения ,но все пак правят тестове на машини от един клас и при много близки условия ,ама.............

      Коментар


      • #33
        От: Акумулаторни електроинструменти

        Милуоки, чух,че камартон ги внасят напоследък. Преди месец и аз сдобих с dewalt dcd795 и мога да изкажа само суперлативи. Бърза,лека и мощна. Батериите са 2 ампера на 18 волта и са ми напълно достатъчни.

        Коментар


        • #34
          От: Акумулаторни електроинструменти

          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
          Погледнете и Милуоки. Само не знам къде в България се предлагат. Аз си ги купувам от ebay.
          В Горна Оряховица в един магазин имаше техен щанд с доста неща, но беше преди 2г. сега незнам
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #35
            От: Акумулаторни електроинструменти

            Първоначално публикуван от dimichos Преглед на мнение
            Милуоки, чух,че камартон ги внасят напоследък. Преди месец и аз сдобих с dewalt dcd795 и мога да изкажа само суперлативи. Бърза,лека и мощна. Батериите са 2 ампера на 18 волта и са ми напълно достатъчни.
            Моята тестовата е 796 ,незнам каква е разликата с 795?

            За Милуоки знам малко, основно на няколко обекта просто си поиграх за много кратко,но защо да ги гледаме като в Бг има девалт и сервизна база ,не казвам че са лоши ,но са бяла лястовица,ако не макита ,Милуоки да не би да са по евтини?

            Продължавам да вярвам че макита правят най добрите батерии,игнорирайки цената разбира се.



            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Без да коментирам сравняваните марки , един пример за коректен според мен тест и сравняване . Първа част ( не толкова важна според мен ) https://www.youtube.com/watch?v=aycu5PJjj5E и втората част където има реално сравняване на възможностите https://www.youtube.com/watch?v=rlLh04Ep0Eg .
            Между другото този девалт е много лек и балансиран,доста по добре стои в ръката,за една бройка да го купя,но разума надделя, перфоратори бол,но импакта за сега е един и един девалт 887 е по разумен избор за проби.
            Последно редактирано от Roninn; 05-03-18, 23:55.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Акумулаторни електроинструменти

              Тъй, като гледам сигурно по батерията. От Англия е купуван.

              Коментар


              • #37
                От: Акумулаторни електроинструменти

                Първоначално публикуван от dimichos Преглед на мнение
                Тъй, като гледам сигурно по батерията. От Англия е купуван.
                Не е батерията,друго е,ще погледна по късно.

                Dewalt DCD796N 18v XR Li-Ion Brushless Compact Combi Hammer Drill Bare Unit
                Featuring brushless technology is up to 30% more powerful than the DCD795

                795 не е ли също безчетков?

                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Акумулаторни електроинструменти

                  Единствената разлика между 975 и 976 е във въртящия момент съответно за 975 е 60 нютона,за 976 е 70 нютона.

                  След седмица две,почвам един обект на който вероятно ще работим почти цяло лято,трябва ми колан на който да мога да закача винтоверт и импакт ,джоб за винтове и чук рядко,но да има място.
                  Освен девалт, гледам макита,но макитата е по две на девалта,някакви предложения?





                  Ползвам подобен,но колана е единичен и като Закачвам клипсата ми се забива в кожата.Тоя има един Кобур за винтоверт ,втори на клипсата във колана.
                  Последно редактирано от Roninn; 06-03-18, 22:52.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Акумулаторни електроинструменти

                    Днес съм поръчал пети акумулаторен перфоратор макита със 3 батерии 4 амперчаса,още един винтоверт девалт 976 пълен комплект с зарядно куфар и две батерии 5 амперчаса за колегата,още две 5 амперчаса батерии за винтоверта от миналата седмица и импакт девалт 887 със 205 нютона ,куфари девалт и макита.Колана в Англия излиза с 50 лв.без доставката по скъп,отколкото ако го взема от бг.
                    Ще дам отчет другата седмица.

                    За тоя импакт иде реч.


                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Акумулаторни електроинструменти

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      Аз имам Макитата от двата клипа и мога да потвърдя че копчето е наистина неудобно за работа. Иначе пробива невероятно пъргаво, но сравнение с ДеВалт не мога да направя защото не съм държал в ръце. Иначе си мисля че са в една категория, дори ДеВалта се води 20 волтов което обаче както в случая с Лидъл, това според мен е рекламен трик защото батериитв са от по 5 елемента нормални LiIon последователно.
                      Това за разликата 18-20 волта хем е така,хем не.От вчера си играя с една батерия литиево полимерна ,6 амперчаса 22 волта,опитвам да я насадя на един стар Бош перфоратор,боша полудява с нея,човека който ми услужи с батерията за проби се занимава с радиомодели,квадракоптери,реактивни самолети радиоуправляеми ..та ми дръпна една лекция,една и съща батерия в зависимост от това какво ще правиш,се зарежда с различно напрежение.
                      6 елементна батерия я водят 22 .2 волта,а тя си е 25 и нещо волта и отдава около 200 Ампера максимален ток.Кабелите му омекнаха на боша.
                      Последно редактирано от Roninn; 09-03-18, 20:23.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Акумулаторни електроинструменти

                        Преди малко пристигнаха топли ,пак от Канада.Тоя път комплект със куфар две машини ,зарядно,две 5 амперчаса батерии,две 3 амперчаса батерии ,още един 976 ,и още една машина винтоверт 777 ,импакт 887 ,импакт 787 един,две 2 амперчаса батерии ,и две батерии макита 4 амперчаса ,модулен куфар 2 броя,още един куфар за перфоратор макита.







                        Куфара е страхотен.Другия е по голям,но тоя ми скри шапката.


                        Щастлив съм! Много ме радва.

                        Чак заебах обекта.
                        Последно редактирано от Roninn; 11-03-18, 16:48.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #42
                          От: Акумулаторни електроинструменти

                          Колко излезе удоволствието?


                          Коментар


                          • #43
                            От: Акумулаторни електроинструменти

                            Първоначално публикуван от Руси Русев Преглед на мнение
                            Колко излезе удоволствието?
                            Каквато и да е цената ,удоволствието от работата с качествен и правилно избран инструмент си заслужава .......

                            Аз приживях първото си разочарование от гайковерта (Makita Akku-Schlagschrauber DTW285Z ) . Подцених или по-правилно не прецених както трябва колко силен ми е необходим . За гайките на гумите ( Транзит Къстъм ) определено не става . Стягам със стандартният ключ без употребата на крака или удължения и не мога да ги развия . При стягане с гайковерта на максимална степен ( по техн. характеристики 280 нютона) и последващо стягане с оригиналният ключ , правя още около 70-80 градуса . Не ми беше под ръка и бях достатъчно ядосан че да търся динаметричният ключ да проверявам . Предполагам че за момента ще ползвам този пък след време ако умре или имам нужда от по-често сменяне на гуми ще си купя и по-мощен . Иначе за цялата миналата седмица имам вече около 150 кг разбъркана фуга при фугирането на един 160 кв.м басейн . Понеже и до скоро нямах и акумулатори за радиото си ( Макита ДМР 106) и го ползвах с кабел и 220в , сега вече и за него не разпъвам кабели и няма нужда вечер да ги навивам . Голям кеф е било с акумулаторни .......
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Акумулаторни електроинструменти

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Преди малко пристигнаха топли ,пак от Канада.Тоя път комплект със куфар две машини ,зарядно,две 5 амперчаса батерии,две 3 амперчаса батерии ,още един 976 ,и още една машина винтоверт 777 ,импакт 887 ,импакт 787 един,две 2 амперчаса батерии ,и две батерии макита 4 амперчаса ,модулен куфар 2 броя,още един куфар за перфоратор макита.







                              Куфара е страхотен.Другия е по голям,но тоя ми скри шапката.


                              Щастлив съм! Много ме радва.

                              Чак заебах обекта.
                              Честито ! И аз се заглеждах по цялата система с куфарите и количката и след доста размисъл се обзаведох с куфари от макита и понеже преди това ползвах касетки със същите размери всичко си дойде на място . След време ще снимам и точно каква количка си произведох за тях . Много ме мъчат обектите без асансьори и много стъпала и често ми се налага да качвам на ръка . Лошото е че не всички мои работни инструменти се събират в куфари или кофи . Иначе полека лека минавам изцяло на стандартни куфари с възможност за заключване един към друг . Най-интересното за мен е че до момента съм засичал много малко случай когата се ползва подобна система за съхранение и транспорт на инструменти .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Акумулаторни електроинструменти

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                .................... .......

                                Аз приживях първото си разочарование от гайковерта (Makita Akku-Schlagschrauber DTW285Z ) . Подцених или по-правилно не прецених както трябва колко силен ми е необходим . За гайките на гумите ( Транзит Къстъм ) определено не става . ......................
                                Сега проверих и видях че май презатягам или инструмента не работи правилно . По книга го дават да завивам на 200 нютона или 147,5 lb-ft (тази мярна единица ми е непозната ) . Либри нещо си ????? Май ще се наложи проверка и да видя каква дължина от ключа да ползвам .
                                Последно редактирано от alexalex69; 11-03-18, 20:48.
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X