Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща от бетонни блокчета или тухла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Само да вметна, гаража ми е около 30 квадратни метра, изцяло от бетонни блокчета, само за по-малко от 24 часа изгорих над 100 киловата за да подържам температура 7-8 градуса, в електромера имаше 80 кинта и стотинки вчера слетобед а днес сутринта в 10 часа парите бяха 66 кинта и стотинки.

    .
    Колега, стана ми интерсно, каква е тази система за заплащане?
    Би ли споделил?

    Коментар


    • #92
      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

      Явно е "Цап парата - шур бозата".
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #93
        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Колега, стана ми интерсно, каква е тази система за заплащане?
        Би ли споделил?
        Предплатени ток и газ, Англия. *мера е с електроника, вкарваш чип карта/флашка които предварително си "заредил" от местния магазин за 5-50 кинта и при вкарване в *мера, системата отчита и "зарежда", имаш право да пълниш 150 кинта за ток и до 400 кинта за газ, нещо такова. *мерите имат и бутон за "аварийно" ползване на гориво, нещо като на кредит, ако ти свърши наличността вечерта в Неделя примерно да не умреш от студ

        Тарифата е кофти, примерно два пъти по-скъпа на киловат спрямо ако си с "нормален" газ/електромер но на мен друга ми е идята - когато съм с нормален *мер под 200кинта на месец не съм плащал, когато съм с предплатен имах месеци с по 50-60 кинта... ако не утоплявам гаража малоумно сега, тока ми е 1-3 кинта на ден, което е смешка, газта пак някъде там, при директен дебит няма тия филми под 200 кинта не са ми вземали за апартамент, а сега съм в двуетажна къща плюс 30м2 гараж.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #94
          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Колега, стана ми интерсно, каква е тази система за заплащане?
          Би ли споделил?
          Недейте така бе хора. Не разводнявайте темата. Толкова "не плява" има да се пише по нея....

          Тухлите и бетонните блокчета са материал за изграждане на стена/и. И двете стават. Вземат се двата материала и се сравняват като цена на квадрат колко струва за да се постигне един и същи ефект . Интересни са цената на материала на кв.м., цената за зидане, изолацията впоследатвие.
          Сметка за 30 мин. с почивката за бира.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #95
            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

            На тези бетони блокчета ако им сложиш отвън изолация стириопор май парите за ток дето си дал ще са на половина !
            А тези пено-бетон блокчета в Б-я ги няма изчезнаха !

            Коментар


            • #96
              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

              Има, но при наличие на толкова много истински керамични тухли просто отстъпват. Всичко си има приложение.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #97
                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                В петък изляхме плоча- 140м2 х10см темературата на въздуха в 15ч бе 1гр. и печеше слънце! Вечерта температурата на въздуха падна до около -4гр. днес в 14ч се качи до 1гр. от утре вече ще е над нулата като ги дават 10дена положителни температури до 12гр. В бетона има добавка против замръзване до -5гр. Днес след 24ч от леенето се качвах на плочата за оглед. Имам част от старата построика само стени върху които ляга плочата и само на тези места има видими пукнатини където е арматурата .Предполагам че е от просмукването на водата в зида защото бетона като че ли малко се е свил на тези места. Въпроса е проблем ли ще е отрицателната температура първите две денонощия за бетона ???

                Коментар


                • #98
                  От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                  Щом си се качвал, нищо му няма. Това 10см предполагам е таванска плоча и няма да има етаж отгоре.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                    да таван, отказах се от гредореда заради мишки и влажен материал по борситеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0960.jpg
Прегледи:1
Размер:244.9 КБ
ID:5776447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0960.jpg
Прегледи:1
Размер:244.9 КБ
ID:5776447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0968.jpg
Прегледи:1
Размер:392.0 КБ
ID:5776448Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0969.jpg
Прегледи:1
Размер:424.3 КБ
ID:5776449Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0965.jpg
Прегледи:1
Размер:320.4 КБ
ID:5776450 на 3-та и 4-та снимка се виждат леки слягания и пукнатини, а на последната замръзнала вода отгоре - млякото на бетона.Днес температурите вече са положителни!
                    Последно редактирано от tatii; 24-12-17, 10:09.

                    Коментар


                    • От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                      При това положение запердашвай пукнатините.Изчакайте с декофража повече-до следващото натоварване ,но поне 1 месец.
                      Като има прогноза за -4гр. , предвиждай за -10 гр. добавка. Един вятър да духне и влиянието се усилва.И не разнасяйте с гребло бетона, деструктурира се.

                      Колко е бетоновото покритие?

                      Коментар


                      • От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                        10см на плочата поясите са 30см колоните 25х25 днес гледам поясите са дръпнали сухи са но плочата е мокра
                        Това с греблото е на края чакахме 0.5м3 бетон не стигна и после го минахме с виброрейката

                        Коментар


                        • От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                          Първите постове четох, после отидох на края..
                          С бетонови блокчета се строят къщи в арабско.. Последно беше в два реда, и стиропор между тях. Има и в БГ. Ама по хотелите, къщите, и като цяло, се използват керамични блокове, или казано тухли..Всъщност, и в арабско едно време се е ползвала керамика
                          Аз преди 7 г си построих пристройка, с блокчета, иначе си има конструкция. Без външна мазилка, до сега си е ок! Ама си избирах блокчетата.
                          Николай
                          VITARA 1.6, 93 къса кабр
                          КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X