Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща от бетонни блокчета или тухла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Ограда от бетонни блокчета оставена неизмазана за 1-3 години почва да се руши.
    Спасението е импрегнация всяка година ама то къде му излиза края
    Наблюдения на различни по качество и цена блокчета от приятел със строително траснпортна фирма.
    В същото време тухли четворки оставени на земята вече 5-та година са като нови и не се трошат сами.
    Много невярно във първото изречение.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
      Както и предполагах. Видял си лъскавото и го мислиш за качествено. Да геометрията е един от признаците за качество, но има якост на натиск, водопопиваемост, мразоустойчивост. Все неща зависещи от количеството и качеството на вложения цимент. Това няма как да го определиш на око.
      Тротоарите са пълни с лъскави плочки... до първата зима.
      Много си прав,всяка бетонна смес се подлага на проба.
      Две години карах бетоновоз,колко се спазва това/няма да казвам/!
      Лъскаво,не означава качествено.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #33
        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

        sparkybg знам го тоя до Бриколажа-той прави и чешми и корита и разни такива, но първо е прекалено "сезонен" -приключва някъде по това време на годината и после дава имота под наем на друга фирма. Условията не му позволяват да работи зимата, от там пък и няма възможности да изпълнява големи заявки. Питал съм го за 250 метра ограда от блокчета дали изобщо може да ги произведе....Гледаше ме доста странно. Това с пясъка, специално за производителите в софийски регион не е аргумент нито за, нито против-то покрай София пясък се вади на 4-5 места и на практика е един и същ. Да се кара от далече е силно нерентабилно, защото транспортният разход и без това е 80% от цената към крайния клиент.
        Сега...ясно, че е най-добрият вариант ако може да се докара дунавски...но там количествата на добива не са като в кариерите и пак заради качеството е доста търсена стока. Та вложен точно в блокчета надали ще го видим някъде, освен ако те не са произведени в района на базите на драгажния флот. В останалите случаи ситуацията е....каквото за гол Асан, това и за нас. Известни надежди все още възлагам на продукцията на Домостроителния комбинат...но нищо чудно и там да е същата работа.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
          Принципно солта е смърт за бетона, 99 земетресението в Истамбул масово се сринаха сгради строени с морски пясък. Обаче солта си е еднаква и за новите, и за старите. А при старите няма такива обрушвания, само на места са начупени от говеда паркиращи по тротоарите, но това е друга тема.
          Производството е едно и също, материалите са едни и същи, няма как да се получи друг резултат.
          Доколкото знам ,проблема на морския пясък не е само солта. Солта можеш да я измиеш. Самия пясък има прекалено голямо количество начупени черупки от мекотели, което като градивен материал е ташак.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #35
            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

            Така е, но това е по-малкия роблем.

            Коментар


            • #36
              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

              Къде точно у нас сте виждали да се добива морски пясък? Аз освен в района на Варненското езеро, друго място нямам спомен да съм виждал. Търсенето на тази суровина е такова, че почти всички кариери работят на регионален принцип-рядко успяват да изнесат нещо извън областта, в която се намират и много често са на предела на производствените си възможности.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Много невярно във първото изречение.
                Много вярно изречение!
                Кучето е заровено в това къде се намира оградата
                Мойта (а и на съседите)е на голо поле на н.м. височина 350 метра в Добруджанското плато.
                Замръзва и размръзва 60 - 120 пъти в годината.
                Некъде из Филибето с южна гледка може и да не замръзва изобщо.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #38
                  От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                  Построих преди 6-7 години гараж с бетонни блокчета. От вън изолация с 5 см. рехав стиропор. Таван ОСБ. Под-подложен бетон и мозайка. Студен е, но няма проблем с бетонните блокчета. Правени са не само с каменно брашно, но и цимент и с пясък. Здрави се и при изпускане не се чупят.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Много вярно изречение!
                    Кучето е заровено в това къде се намира оградата
                    Мойта (а и на съседите)е на голо поле на н.м. височина 350 метра в Добруджанското плато.
                    Замръзва и размръзва 60 - 120 пъти в годината.
                    Некъде из Филибето с южна гледка може и да не замръзва изобщо.
                    Аз гледам от мойта камбанария,преди 5-6 години строих,освен жилищна сграда,нови огради ,даже и стопански постройки ,тухлите за жилищната сграда просто останаха и ща не ща ги вложих.По същото време,комшията зида едноетажни постройки като външните стени се явяват ограда в моят имот.Той ползва бели тухли единички,само не съм питал дали са нови или не,но в момента тухлите където ги е минала водата са все едно да поливаш восък с вряла вода.Там където са под козирка,няма проблем.Мойте огради още нямат шапки и тухлите са все едно вчера съм ги редил.

                    Общата обиколка е към 120 метра от които да речем 80-90 метра е така с бетонни тухли.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                      Колеги Аз със качеството на бетоните блокчета проблем нямам! Фирмата която ги прави е много сериозна . Аз им карам пясъка от Силистра- речен/фракционен 0/4 и фракцията/камъчките от с.Драгоево 4/10мм .Слагат хубав и достатъчно цимент и някъкъв пластификатор да не поемат после влага. Блокчетата в момента при тоя дъжд седят на открито и са сухи ! Мога да ги взема на добра цена защото работя със тях . Фирмата се занимава и със строителство на големи обекти . В момента са по свободни и започнаха моята къща. Като ми предложиха да я строят със бет.блокчета . Та за това питам тези които са строили по тоя начин - става ли и дали ще е топло? Пък за другото ще му намерим колая !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                        Трудно някой може да ти каже, защото ти предлагат строителство с несертифицирани продукти. Ако има някаква документация за такова блокче, там трябва да пише коефициент на топлопроводимост, съответно става много лесна сметката каква и колко изолация ще ти трябва. Без тези данни....играеш тото. Блокчетата на два производителя нормално нямат нищо общо помежду си. Едния сложил 500 грама цимент, на другия му карат по-евтино цимента и слага 600...
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                          Декларация за съответствие/ произход и сертификат за качество всеки ще ти даде. Виж, ако е записано количество, дати, обекти и тн е друго. Не е изобщо причина за ниско качество.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #43
                            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                            Топлото зависи не от вида на материала с който се зида,с от количеството положена ОТВЪН топлоизилация!! Сложи мин. 10 см и ще ти е топло!


                            Коментар


                            • #44
                              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                              Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                              Топлото зависи не от вида на материала с който се зида,с от количеството положена ОТВЪН топлоизилация!! Сложи мин. 10 см и ще ти е топло!
                              Най-добре е само изолация да сложи, хем евтино, хем топло, хем бързо.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • #45
                                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Най-добре е само изолация да сложи, хем евтино, хем топло, хем бързо.
                                Ти май не си виждал съвременните методи за строителство със стиропорени тухли които после се пълнят с бетон и арматура.
                                Сертифицирани или не бетоновите блокчета са евтин и лесен за зидане материал. Останалото е изолация и източник на топлина.
                                Поздрави!
                                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X