Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща от бетонни блокчета или тухла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

    Задължително слагай добавка против замръзване. Цимента спира да стяга под 4 градуса.

    Коментар


    • #77
      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

      Миналата година изляхме бетон на път. През ноща стана -5. Почти е готов да се прекопае с мотика и да се засади нещо. Още като хо леехме беше ясно че така ще стане,но бетона беше секънд хенд и пака е по-добре от чакъл само. Точно една година. И добавка имаше.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #78
        Къща от бетонни блокчета или тухла

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Миналата година изляхме бетон на път. През ноща стана -5. Почти е готов да се прекопае с мотика и да се засади нещо. Още като хо леехме беше ясно че така ще стане,но бетона беше секънд хенд и пака е по-добре от чакъл само. Точно една година. И добавка имаше.
        Преди 5 години декември лях кота нула на къщата валеше сняг и на другия ден земята замръзна.
        Бетона стана най здравата плоча по къщата без да се напука за разлика от другите плочи ляти април и октомври [emoji4]
        И да беше с добавка и то истинска сам я слагах в бетоновоза [emoji4]
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #79
          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

          По средно образование съм строител-монтажник кофражна, арматурна и бетонова работа Та преди 33 години Даскала ни казваше, че за бетон най-добре е между 5 и 15 градуса, но с някои организационно-инвестиционни мерки границите могат да се разтеглят и то с много. И тогава можеше да се работи след Димитровден и преди Гергьовден, разбира се само за качество говорим тука.
          Колегата със секънд хенд бетона, нещо рогозки, черги, картони, найлони нямахте ли из къщята? Аз не съм убеден че лошо направена бетонна настилка на пътя е по-добра от грамотно изпълнена чакълена такава, да не говорим пък ако е по технологиите на инж. Джон Макадам.

          Коментар


          • #80
            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

            Бре колеги, стига се писали като в БГ мама-поинтересувайте се в читав бетонов възел, какви добавки се предлагат- има за различни температури.Другият вариант Росен го е написал - ако толкова няма в региона проверен доставчик на разтвори, качвате се и си го добавяте лично.
            Добавките вършат работа, но винаги трябва да се има предвид технологичното време за жаргона "да си дръпне водата"-т.е. за плоча, път, изобщо хоризонтални елементи бетона се налива в най-благоприятното време , да останат 3 часа преди температурите да слязат рязко надолу. За буквоядите - не описвам химичните реакции , защото тук това не се оценява.
            Не са необходими рогозки, найлони и прочее. За малки елементи си имат своя смисъл.

            Направо се чудя , как пък никой не се обадил още че сградата му се разпада, въпреки че сме почвали груби строежи от декември до февруари включително.

            Коментар


            • #81
              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

              Че да,строителните фирми дето гонят срокове да не би да спират бетонолеенето през зимата.
              Няма такава работа,дънят яко.Сега даже в Габрово дето правят обходния път за тунела има няколко огромни колони със хиляди кубици и леят бетон денонощно.Мога да попитам на възела един приятел,ако желаете .

              Коментар


              • #82
                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                Няма БГмама тука, нито буквояди. Колегата около който тръгнаха последните 2-3 мнения си го е написал, че са работили със "секънд хенд" - демек докаран "излишък" и не в удобно за работа време /може би/. Какво е имало вътре - Божа работа, я от някоя обществена поръчка, я някое проектче - лошо, че са нямали на обекта някой дето му разбира, че да си усвоят суровината по най-добрия начин и да не се плашим тука че при мраз не можело да се лее. И фирмите няма какво да ги питаме, ясно е че всичко има, важно е кой какво поръчва. Ей го и при нас водния цикъл го правиха в дъжд и сняг, тва бетон, тва асфалт - пей сърце.

                Коментар


                • #83
                  От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                  Бетоновозите често имат излишък- строителите се презапасяват. Имам комшия който работи във възел и от там... Лошото е че винаги е вечер,празници ... и до половин час трябва някой да реагира. Почти не може да се армира заради времето за реакция ,логистиката и съхранението на арматурата. Единствения вариант е да му се натикат фибри.
                  Ако се леят дебели елементи и си има добавка е ок. Самия бетон при реакцията си вдига температурата и ако е сух студ е едно -влажно със сняг е друго. В нашия случай валеше мокър сняг върху бетона и го приехме колкото да не го върнем. Определено, замръзнал,ронещ се бетон е по- добре от кален участък под наклон. На наклонен терен по който тече вода при дъжд, нищо от рода на макадамова настилка/без значение от фракцията или материала/, не издържа смислено време.
                  Последно редактирано от //Радо//; 15-12-17, 13:21.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #84
                    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    Няма БГмама тука, нито буквояди. ............. И фирмите няма какво да ги питаме, ясно е че всичко има, важно е кой какво поръчва. ...
                    Хахаа, няма , а дано...ама..... Само дето в раздела вече не пишат няколко стойностни колеги, на които им писна да опровергават други колеги, които са дочули , слушали и чели някога си от някой си, ... Прочети само тази тема отново и се опитай да отсееш смисленото от плявата.
                    Разговора се завъртя около мерки за полагане на бетон в зимни условия, и никак не е съществено дали някой си е прецакал настилката секъндхенд разтвор, каквото и да значи това, а какво е можело да направи за да предотврати прецакването. Ако секъндхенд разтвора означава че миксера е въртял няколко часа преди да се положи, то изобщо ниските температури не са му основният проблем, те са мултиплицирали вече нарушените връзки в сместа. За това също си има норми.
                    Да допълня , че чутото преди 30-на години, аз съм го учил точно тогава по ТСП , но това са безнадеждно остарели начини в съвремието.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                      Ми да, това стойностните се чупите оттук оттам, щото почвате да се закачате помежду си и да си доказвате нещо. Напълно наясно съм със съвремието и това за преди 30-те години е малко с чувство за хумор, все пак виж ми снимката на аватара. Темата, както и всяка тема в която участвам като читател или списовател, задължително я чета внимателно и ми е много лесно да преценя кое и как е, тук също. А който е наясно по някой въпрос е хубаво да се включва по същество, так и так и да продължаваме напред, все пак на вас разчитаме да научим нещо. Сори за общите приказки

                      П.п. Това за връзките в сместа май и преди 30 години го имаше? Спомням си че и за въртенето и за височината на изсипване имаше нещо, ама съм забравил формулите.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                        Ето нагледно.Лицевите фасади са от другите две страни,ма не ми се обикаляше.Става си супер перфектно,не знам само като топлоизолационни качества как ще е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171215_105128-1305x734.jpg
Прегледи:1
Размер:237.5 КБ
ID:5776002
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                          Спретнато, изпънато, бива за работилница, спомагателна или стопанска постройка и до там. Само лично мнение. Покривът... Май си има детайли за покрив с шиндли, които сподед мен са спестени, ама профитата да си кажат думата, ако имат желание. Че Alex_z написа верни думи по-горе.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                            В тоя си вид откъм топлоизолация ще са трагични нещата. Макар, че къща от блокчета вероятно и в такъв вид ще има пъти по-добра изолация примерно от един панелен апартамент.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                              Въпросът изобщо не беше възможни ли са бетонови работи при ниски температури и във вода по принцип, а за конкретната къща, сезон и струва ли си.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #90
                                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                                Само да вметна, гаража ми е около 30 квадратни метра, изцяло от бетонни блокчета, само за по-малко от 24 часа изгорих над 100 киловата за да подържам температура 7-8 градуса, в електромера имаше 80 кинта и стотинки вчера слетобед а днес сутринта в 10 часа парите бяха 66 кинта и стотинки.

                                Понеже ми изгоря конвекторната печка, ползвам две т.н. духалки които са с термостат и се пускат когато падне под 6 градуса.

                                Според мен при наличие на пенобетонни блокчета с размери и цени каквито са в момента, бетонните блокчета са повече от глупост, но всеки сам си знае, аз обаче виждам как стената от бетонни блокчета е ледено студена а стените ми от пенобетон 20см дебелина са почти със стайна температура, всеки сам да си прави изводите.
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X