Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща от бетонни блокчета или тухла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

    Преди около 8години построих вила с качествени бетонови блокчета/ с пластификатор , хубав цимент и речен пясък/ с размери 20/20/40.Колони през около 3метра.Самите тухли имаха странични жлебове, която при зидане стават като излети.Зидах ги със обогатен разтвор, който си го приготвях/не купечки от център/.Разтворът го правех по блажен/с повече цимент/ и добавях задължително и гасена вар.Ставаше идеално хомогенен и спойката не се пука въобще, както и идеално се заглаждаше.Вземах ги без фактура/ддс на 0.85лв броя/много изгодна цена/.
    Колегите са написали въхшно идеално се лепи изолацията, и след щпакловка и мазилка си готов.Отвътре директно гипсокартон.Перфектен бункер - здраво като бомбо убежище стана, и на земетресението 2012та нямаше никакви поражения!
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

    Коментар


    • #62
      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

      Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
      Това за паропропускливоста е нож с две остриета ! ........ Дайте ми дишаща изолация -паропропусклива .
      Е , дадоха ти.

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Каменна вата, мембрана от типа на Тивек и отгоре сайдинг. Стандартна система, използвана в дървените къщи. Там е критично важно всико да е "дишащо".
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #63
        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

        Като топлоизолация тухлата е за предпочитане,бетонните блокчета нямат тая екстра,въпреки камерите.За здравина също са много спорни нещата.Съвременните тухли се трошат като стъкло,блокчетата наше производство също са кофти,ако става въпрос за бетонни блокчета с камери,а не с бетонни тухли,щото с тях да зидаш къща е пълен абсурд.По въпроса за изолацията на дървените къщи,еми не е стъклена вата ,а каменна с плътност в необходимите проценти или кг.,със стъклена хората си правят индустриалните топлопроводи и то не навсякъде.Живея в дървена пристройка 36квадрата и сандвич панела е с два вида каменна с 5см плътна фасадна и 8 см вътре,отвън под ламперията е с покривна мембрана отвътре под ламперията найлон.При супер намалено подово става яко жега,миналата зима при -20 се стоеше по къс ръкав ,а има и два радиатора.Лятото пък е по хладно отколкото в къщата,където съм с вътрешна изолация.Стени и таван при моя вариант 12см , до 20см е достатъчно за умерения климатичен пояс .Та това за сандвич панелите и ватите .При тухли и масивни стени всякакви каменни вати вършат работа но се оскъпява заради допълнителна фасадна конструкция.
        Последно редактирано от faster; 17-11-17, 16:15.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #64
          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

          Вчера изляхме първа плоча и геройски излязохме на кота нула !
          И майстора ми вика почваме - зидарията ?????
          А аз учудено го попитах сега е Декември започват студове от -5 до -20гр . Разтвора няма ли да замръзне след изидване на тухлите и като се стопли да се отпусне и разруши ???
          А майстора ми се смее и вика ще строим или спираме ?
          Дайте мнение по въпроса - да зидат ли сега или чак на пролет?

          Коментар


          • #65
            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

            Не. Зидарията и няма нищо(относително), но какво ще правиш със следващата плоча? Я си питай майстора защо Димитровден е празник на строителя и кога е?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #66
              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

              +1
              +Че няма смисъл да се пести от тухли. Те ще са най-евтината част на строежа.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #67
                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                ... Дайте мнение по въпроса - да зидат ли сега или чак на пролет?
                То сега химии всякакви, та сигурно няма да е голям проблем да се зида и на по-ниски температури. Ама, ако идеята е да се направи зидарията и да се спре до пролетта, нещо не ми звучи никак добре да се остави незащитена зидария без покрив (или втора плоча) отгоре. Бетонните блокчета са с вертикални кухини и зидът ще се пълни с вода и сняг, отделно, дето и отвън ще се мокри, защото водата от дъждове и снегове няма да има къде да отиде и ще си стои в "стаите", та цяла зима ще е мокрене - замръзване, мокрене - замръзване ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                  Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                  Вчера изляхме първа плоча и геройски излязохме на кота нула !
                  И майстора ми вика почваме - зидарията ?????
                  А аз учудено го попитах сега е Декември започват студове от -5 до -20гр . Разтвора няма ли да замръзне след изидване на тухлите и като се стопли да се отпусне и разруши ???
                  А майстора ми се смее и вика ще строим или спираме ?
                  Дайте мнение по въпроса - да зидат ли сега или чак на пролет?
                  На -20 градуса не но ако е с положителни температури през деня се зида спокойно, като падне през ноща температурата не му пречи.
                  Ако е минус се слага добавка против замръзване в разтвора.
                  Плочите се леят с добавки против замръзване и зимните плочи са най добрите и ненапукани плочи
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                    Не съм строител ама наскоро иззидах две стени, едната вечер стана около нулата докато зидах последните два реда и през ноща падна под нулата, цялата стена, всичкия бетон(смеска) се напука и сви грозно и е една идея по ронлив, зидах 4:1:1 пясък портланд вар

                    За втората стена чаках седмица да дойдат поне 2-3 дни с температури над 5-6 градуса и през ноща, резултата е никакви пукнатини и материала е здрав и не се рони.

                    Четох и на итонг и на целокс и на разни други фирми технологията за зидария - ВСИЧКИ казват под 4.4 градуса да не се зида, освен ако в следващите часове температурата няма да се покачи над 5 градуса! Зидано в студено време пречи на процесите и поврежда материала необратимо, това пишат големите фирми аз само цитирам.

                    Разните пластификатори и други добавки, както и бързостягащия цимент пак не са гаранция за под нулеви температури, цитат.

                    В студените дни трябваше 3-4 дни да изсъхне напълно зидарията.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                      Втвърдяването на чистия цимент спира напълно при температури от порядъка на -5 градуса. Не помня колко точно бяха, но са някъде там. Виждал съм го в строителна документация. Има много начини да се извършват нормални бетонови работи дори при -10, но нито един от тях не е финансово оправдан за къща.
                      Ако не пада под нулата, можете спокойно да зидате, да леете и т.н. Особено ако се прави с готови смеси, в тях има добавки и съвсем никакъв проблем няма.
                      От много сериозни специалисти (не кръчмарски майстори) знам, че най-доброто време за извършване на мокрите процеси е именно когато температурите са между 5 и 10 градуса, защото няма изпарение и няма загуба на направна вода. Нищо не се напуква и специално бетона, лят при такива температури, при тестове е показвал най-добри показатели както на якост, така и на сцепление с арматурата. Много бях изненадан като ми ги разказваха навремето тия неща, щото всички знаем-у нас строителния сезон се открива не по-рано от Трифон Зарезан и приключва по Димитровден. Което може да е било вярно в началото на миналия век, не вече явно не е толкоз актуално. Нямам основание да не вярвам. Това са специалисти, дето строят инфраструктура из половината свят, при това от най-бруталната-мостове, ЖП, язовирни стени, тунели и всеки ден на обекта е критично важен, разчетен по часове кое кога трябва да се случи.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Не. Зидарията и няма нищо(относително), но какво ще правиш със следващата плоча? Я си питай майстора защо Димитровден е празник на строителя и кога е?
                        Както вече се спомена , това отдавна не е актуално. При добро желание се работи, стойността на материалите се оскъпява с до 5% заради добавките, или мерки за почистване на лед , сняг по кофражите. От личен опит,към -14гр. пироните стават крехки и се чупят. При правилно изпълнение, няма технологични проблеми.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                          От мненията Ви и според моите логични разсъждения, стигнах до решение, да се зидат само вътрешните стени, като в разтвора ще се сложи добавка против замръзване . Ще си направят кафража за колоните да леят и после ще излеем и плочата /таван със зимна добавка. Това ако стане до 20дек. ще е идиялничко ! А след нова година живот и здраве да почват покрива . За външните стени ще чакаме края на февруари, че да не ги мокри дъжда, а и студа вече ще е бегал !

                          Коментар


                          • #73
                            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                            Точно вътрешните стени са по-рискови за направа в зимни условия, заради малката дебелина. Отделно си накъсваш кофражните полета/зависи от от съвпадението греди/стени/по проект.По-точно се изпълняват и кофражни работи , при готови изпънати външни зидарии.
                            Не му се плаши на дъжда , особено като планираш и плочата.Март обикновено е по-дъждовен от Декември.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                              Щом е решил майстора, колегата ако иска да напише ,,бетонови работи при ниски температури" и да прочете, но не по форумите, а в специализираните публикации. Има печки, гуми, има добавки и всичко. Има нещо и в реда на изпълнение. Може, спор няма.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #75
                                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                                Последно - на този етап правим кофража за колони, пояс и плоча, да се леят на едно ! И ще чакам един месец най-малко за да почнем покрива, а стените по-нататък !
                                Мерси за изказаните мнения по въпроса !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X