Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам ВиК...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Направи си сам ВиК...

    А колко голям трябва да бъде РС или зависи от това какво ще се захранва? И с него помпата по-рядко ли ще включва? Ако може и предложения за помпа, ще съм благодарен.

    ПП Засега замисълът е да се захранва само банята и тоалетната, както евентуално и пералнята.

    Коментар


    • #77
      От: Направи си сам ВиК...

      На 4-5 метра водата в населени места НЕ става за пиене! Дано се убедиш по лесния начин, аз я ползвам само за поливане на детелинката през лятото, и за термопомпата през зимата. Един комшия я пусна в употреба в къщата и след като имаха късмет само да се насерат жестоко всички, и той само полива с нея.

      Коментар


      • #78
        От: Направи си сам ВиК...

        Абе тя може и да става ама трябва да мине през такава филтрация,че цената ще излезе дявол на магаре.
        Още 2007 мисля беше клиент в село близо до Стражица си направи пречиствателна станция.
        Поради липса на каквато и да е било вода направи следното.
        Езеро в което да се събира дъждовна вода като дъното на същото бе покрито със специален материал тип хидроизолация на роло,но в големи размери.
        Вътре се насадиха едни растения дето пречистват водата.
        От там водата се минава през едни херметични ями в който живеят някакви специални бръмбъри дето изяждат де що има гадости във водата.
        Следва филтрация през една камара филтри и накрая УВ-лампа.
        Водата бе до толкова пречистена,че можеше да се пие.
        Тъй като обаче и тоалетната бе вързана към езерцето човека някак си бе преценил,че му е по-добре да пие минерална.
        Инвестицията тогава беше около 50 хиляди по спомен.
        От ВиК-то му искаха 60к за 300 метра водопровод който след това ставаше техен,а той трябваше да си плаща водата.
        Та затова и пречиствателната.
        Отплеснах се,но да се върна на главното.Има вариант тая вода да се пие,но е нежелателно да се случва без да бъде пречистена и филтрирана.
        Че срането е най-малкият проблем както каза колегата.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #79
          От: Направи си сам ВиК...

          За начало-изкопай дупката и виж къде ще излезе водата, колко ще е, годна ли ще е за пиене. Помпите и РС ще ги мислиш после. Може да има нужда, може да няма. На практика обаче, водоизточниците под 15-20 метра в населени места много често са замърсени от попивните ями на съседите. Аз имам късмета да нямам ни един съсед с попивна яма...но не навсякъде в селото е така. А в съседното село е тотална драма с кладенците- всичките са замърсени.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #80
            От: Направи си сам ВиК...

            МЕждудругото, дупка(кладенец) ли трябва да се копое или мога да набия и тръба. В момента има кладенец, на който водното огледало му е на 2 метра, а дълбочината му е около 3,5м, т.е. водния стълб е около 1,5м. Но ми се ще за хидрофора да набия тръба, защото и с такава готова разполагам.

            Коментар


            • #81
              От: Направи си сам ВиК...

              Аз имам на виличката подобна схема: Кладенеца е дълбок около 2метра, а водният стълб е около 1.5 метра и се възстановява за около час, час и половина. Говорих с познат хидрогеолог, който ми препоръча да набия тръба от дъното на кладенеца около която да насипя дребен чакъл и в нея да вкарам смукателя на хидрофора/ тръбата е надупчена - ф4мм. примерно/. По този начин си запазвам "резервоара-кладенеца" и слизам още няколко метра във водоносния слой, с уговорката, че водата се ползва само за "технически" нужди: поливане, миене и др. подобни но не за пиене. Хидрофора ми е 650вата, за да мога да го захраня с генераторче от 1200вата, че тока доста често спира без причина, абе ЧЕЗ....

              Коментар


              • #82
                От: Направи си сам ВиК...

                Първоначално публикуван от mybabybook Преглед на мнение
                Темата е малко стара, но да разбутам
                Смятам да правя сондаж и да вържа банята и тоалетната към него, като евентуално ако водата става и за пиене, да вържа цялата къща. Тъй като отначало ще е малко проба/грешка, няма да взимам някакъв скъп хидрофор. Та, искам да попитам този, на който съм се спрял дали е добър. Вода има на 4-5 метра, и смята директно да набивам поцинкована тръба 1 цол и да хвана хидрофора(без разширителен съд) с електронен пресостат директно към тръбата. Хидрофора е GARDENLINE GLGP1007, 1000 вата, дълбочина на засмукване 7м, напор 45м.
                Или може и с по-маломощен.

                Този хидрофор не може да захрани повече от 3 точки,даже и те са много.За цяла къща да не говорим.
                Като установиш ниво и качество на водата,вземи висок клас хидрофорна помпа.Това е инвестиция,която ще ти се отплати.
                И от личен опит,задължително с разширителен съд
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #83
                  От: Направи си сам ВиК...

                  Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                  Този хидрофор не може да захрани повече от 3 точки,даже и те са много.За цяла къща да не говорим.
                  Като установиш ниво и качество на водата,вземи висок клас хидрофорна помпа.Това е инвестиция,която ще ти се отплати.
                  И от личен опит,задължително с разширителен съд
                  Тук вече съм малко объркан. На друго място ми казаха, че мощност от 1000вата е много за моите нужди. С 1000вата хидрофор съм можел да захраня две бани, две тоалетни и две перални.

                  ПП Фипа, чакъла около тръбата с каква цел се насипва, и няма ли да покрив значително дъното на кладенеца? Защото само около тръбата не виждам как ще се задържи чакъла. Иначе тръбата, която има е към 7 метра готова, надупчена, с конус. Но ме е страх да я набия в кладенеца, за да не взема да изгубя водата в него.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X