Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам ВиК...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Направи си сам ВиК...

    Не се върти!
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #17
      От: Направи си сам ВиК...

      При правенето на канала - постоянен наклон, може и съвсем лек, но да е уловим с нивелир. Също избягвайте правите ъгли. Както колената под прав ъгъл така и Т-тата. Едно коляно се замества с две дъги по 45 градуса. Едно Т от дъга и У. Става малко по-тегаво, но при правите ъгли се образуват тапи, които е трудно да бъдат почистени в последствие.

      Коментар


      • #18
        От: Направи си сам ВиК...

        за батерията си вземи готов комплект, щом сега се учиш, има различни модели, ето примерна снимка:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:69img1.jpg
Прегледи:1
Размер:7.7 КБ
ID:5752558

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:65img1.jpg
Прегледи:1
Размер:6.2 КБ
ID:5752559
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #19
          От: Направи си сам ВиК...

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          за батерията си вземи готов комплект, щом сега се учиш, има различни модели, ето примерна снимка:

          [ATTACH=CONFIG]913166[/ATTACH]
          Тези изводи пък защо са на различни нива? Между другото идеята като цяло е да сменя водопровода от бойлера до батериите и душа, плюс разклонението за тоалетното казанче.Някакви особенности относно бойлера има ли? Него също ще го сменям...

          Коментар


          • #20
            От: Направи си сам ВиК...

            Като ги доближиш - стават на едно ниво...
            Но зависи какъв смесител слагаш за душа де - при мен въобще няма такова нещо защото е кутия за вграден смесител...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Направи си сам ВиК...

              Не е на различни нива укб-то просто е снимано разкопчано
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Направи си сам ВиК...

                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                Тези изводи пък защо са на различни нива? Между другото идеята като цяло е да сменя водопровода от бойлера до батериите и душа, плюс разклонението за тоалетното казанче.Някакви особенности относно бойлера има ли? Него също ще го сменям...
                снимката е примерна, при мен не слагаха, но си беше решение на майстора, доколкото знам от него, има за гипсокартон специални (по различно е захващането), за бойлера при мен изкарах два извода на стената (като за батерия) и от там меки връзки.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #23
                  От: Направи си сам ВиК...

                  Завърта се съвсем леко. Ако се направят надлъжни белязки сигурно ще се разминат 1-2 мм. когато се завърти. Но не се прави когато започне да изстива снадката. От как го правя това нямам протекла тръба, а преди това се случваше,да прокапе.
                  Теорията ми е ,че материала се усуква вътре и носи повече на опън. Както е при болт и гайка.
                  Практиката ми пък показва, че няма да спра да го правя, независимо от мненията.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #24
                    От: Направи си сам ВиК...

                    Тая вечер сътворих модел на спирална галактика с тръби. После и направих и водна проба-не тече. Спирам с тестовете, щото вече потроших достатъчно материал.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      От: Направи си сам ВиК...

                      Хахаха
                      Като гледам каква спирала си направил с повече от 20 спойки и не тече?!
                      Абе ако имаш добър физически вид(красив и чаровен!) може да станеш водопроводчик.И да ходиш по адреси.Щото както каза един професионален водопроводчик(красив) много бани съм направил много чорбаджийки съм е.ал
                      Та хем пари хем кеф..А пък няма кой знае каква философия нали??

                      Коментар


                      • #26
                        От: Направи си сам ВиК...

                        Може бе, аз и без това съм ерген... ма като си знам късмета, сигурно само чорбаджии ще ме викат.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Направи си сам ВиК...

                          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                          Тая вечер сътворих модел на спирална галактика с тръби. После и направих и водна проба-не тече. Спирам с тестовете, щото вече потроших достатъчно материал.
                          От снимките личи, че доста старателно са направени заварките. Не подценявайте условието да не се завъртат частите след като са вкарани една в друга. Това не е фолклор, а технологично условие зададено от производителите на тръбите и фитингите. Едва ли и половината от коментиралите са имали възможност да прочетат подобни указания на производители. При изпълнението на водопровод с полипропиленови тръби не е задължително да се заваряват елементите в последователност както при металните тръби с резби. Аз обикновено си изработвам на тезгяха модули и след това ги съединявам на място. Има моменти, в които заварката се изпълнява на мястото на монтаж и тогава се налага да има и помощник. Единият държи поялника, а другият манипулира с тръбите и фитингите. Мога да отделя време за консултация на място при желание.
                          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Направи си сам ВиК...

                            Емиии, бих се възползвал, обаче то това място е на 220 км от София, в едно Хасковско село... ще пускам снимки и така.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Направи си сам ВиК...

                              Помислих, че става дума за София.
                              Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                              Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Направи си сам ВиК...

                                Да, вината е моя, че не съм уточнил. Задачата е на първо време да сменя разводката от бойлера до батериите и душа в банята, плюс отклонението за казанчето (което е на отсрещната стена), както и канала, за да мога да си лепя плочки. Положението в момента е такова:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035757959-big.jpg
Прегледи:1
Размер:284.0 КБ
ID:5752623Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035757960-big.jpg
Прегледи:1
Размер:262.2 КБ
ID:5752624
                                Банята има малко предверие, където седи бойлера:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:035757957-big.jpg
Прегледи:1
Размер:266.1 КБ
ID:5752625
                                Бойлера ще сменям с нов, с неръждаем водосъдържател, този протече още преди години и от тогава си седи изпразнен и дори откачен от тръбите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X