Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам ВиК...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Направи си сам ВиК...

    Задължително дефектнотокова защита !С три проводника до бойлера ,Може да я направиш три проводна само от таблото за бойлера (извън банята !)до самия бойлер .Дефектнотоковата защита трябва да и намериш място в таблото извън банята , там от където ще го включваш/изключваш . Започне ли да дава утечка нагревателя към водата >30 милиампера (води се безопасен за човека когато е <30 милиампера !) защитата изключва . Два пъти такава защита е падала на село при нерегламентиран допир на ,,майстор" към фазата !
    Предпазния вентил с обратен клапан ( аз си поставям допълнителен обратен клапан , защото тези дето ги продават им нямам вяра )директно го завиваш за тръбата на студената вода на бойлера(спазвай посоката !има стрелка ) и за него меката връзка .Както пишат по -горе прави и студената вода с тръби за топла , защото знам случай на отказал обратен клапан и стопени тръби .
    Последно редактирано от gy6ter; 16-05-17, 23:02.

    Коментар


    • #47
      От: Направи си сам ВиК...

      Вчера и аз си пробвах поялника (същия като твоя) и налепих малко муфи. На моите обаче не виждам такъв пръстен, за който ти говориш и се вижда на една от снимките. Тези някакви специални ли са?

      Коментар


      • #48
        От: Направи си сам ВиК...

        Кой пръстен, вътрешния ли?

        Коментар


        • #49
          От: Направи си сам ВиК...

          Къде ги купувате тия поялници?
          Аз още пренасям тухли за банята, но съвсем скоро ще опра и до тръбите.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #50
            От: Направи си сам ВиК...

            Във всяка железария ги има. Поне китайските. И вършат добра работа. Ползвам митайски над 10 години. Единствено би могло да му се купят качествени тефлонови накрайници, че китайските дават фира с времето.
            Спомням си един случай, когато един общак ги беше почистил със шкурка.
            После купи нови.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #51
              От: Направи си сам ВиК...

              Аз чистя с парцала, докато е топъл още.Иначе го взех от веригите, бау мяу или нещо такова... напоследък Райдър правят инструменти, които не изгарят веднага.Керемиденочервени са и за такива дейности днеска ти трябва, утре не, са идеални.Измерих му температурата с дистанционен термометър, като е надут до дупка, е почти 260 градуса.Така си взех и един къртач Райдър, с който си разкрих водопровода и успях да изкъртя спукан елемент от канала, погребан под мозайка и подложен бетон.Дотук се е изплатил и имам бонус инструмент, макар че досега не ми е трябвал такъв.

              Коментар


              • #52
                От: Направи си сам ВиК...

                Фото отчет за свършената работа.Стана прилично... единствено със скобите се издъних, взел съм такива за гипсокартон и много стърчаха от мазилката... на всичкото отгоре, на повечето места отзад има и камък, та въобще се отказах да слагам. Обаче скапан тефлон ли съм взел, всичките кранчета и чешми текат от резбите... ще ги омотам с кълчища, па да видим.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170520_212702.jpg
Прегледи:1
Размер:403.3 КБ
ID:5754641Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170520_212713.jpg
Прегледи:1
Размер:359.7 КБ
ID:5754642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170520_212725.jpg
Прегледи:1
Размер:384.2 КБ
ID:5754643Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170520_212731.jpg
Прегледи:1
Размер:398.4 КБ
ID:5754644Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170520_212741.jpg
Прегледи:1
Размер:526.1 КБ
ID:5754645

                Коментар


                • #53
                  От: Направи си сам ВиК...

                  Добре си се справил, но защо не ползва от готовите модули за батерии? Те са си с фиксирано разстояние и няма нужда да монтираш предварително самата батерия. Скоби не ти трябват. Нивелираш батериите, мокриш и зазидваш. Може по едно пиронче тук-там, да задържат тръбите, които ,като се втвърди хоросана вадиш.
                  И не разбрах, защо си ги пуснал така да стърчат тези тръби на втората снимка?
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Направи си сам ВиК...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0870.JPG
Прегледи:1
Размер:69.0 КБ
ID:5754651Това ми попадна наскоро и върши работа (не ,че и кълчищата не вършат) .Като канап е тънко , много здраво има си специална резачка на капачката , много добре се навива по резбата ,леко мазно(нещо като талк) , става и за студена и топла вода и досега не е протекло никъде .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Направи си сам ВиК...

                      Предполагам че съм налетял на водоразтворим тефлон... то нямаше място откъдето не протече, освен от холендровата връзка за стария водопровод, ама там навих кълчища... не ме питайте що не сложих и на другите, ми се опитах с тефлон само. Освен от там, обаче прокапаха и ексцентриците откъм батериите, тоест на холендровата им гайка. Там главен заподозрян са гарнитурките... едни червени, доста твърди.Мисля да ги сменя с гумички за водомер.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Направи си сам ВиК...

                        Събира го по някой път тефлона резбата когато се навива .След като го навия въртейки нипела все едно го навивам с нокътя се стремя да прокъсам тефлона по резбата , за да не го събере после .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Направи си сам ВиК...

                          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                          Къде ги купувате тия поялници?
                          Аз още пренасям тухли за банята, но съвсем скоро ще опра и до тръбите.
                          Ако искаш читав в събота на битака . Турски Акарсу . Моя повече от 10 години не е мръднал а с него де що имам приятели си направиха водопроводите . Тая събота работих с него работи си както като беше нов .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Направи си сам ВиК...

                            Само с тефлон не става. Кълчища и после по една врътка тефлон, да не ги събира, а и за по-добър външен вид.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #59
                              От: Направи си сам ВиК...

                              Кълчищата от водата се надуват и закисва. Дори да прокапе после спира. Това работи и след време - стара връзка, ако се размърда и прокапе пак си спира сама.
                              Тефлона, дори и да се направи добре, прокапе ли няма спиране.
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар


                              • #60
                                От: Направи си сам ВиК...

                                sek.1, я кажи къде е този битак, и ако може някакъв ориентир къде долу горе ги продават, също и цена. Мисля да пратя един приятел да ми вземе и да го изпрати към мен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X