Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за сушилня термопомпа или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Питане за сушилня термопомпа или не

    Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
    Приятел има такава от три години и е много доволен .Аз съм и хвърлил окото още от предишното намаление . В момента е 1 000 лв. в една от веригите .

    [ATTACH=CONFIG]907785[/ATTACH]
    Лошото е че ноември месец беше 859 лв.
    Днес е 1000 лв.на промоция ???? Не съм за 140 лв. ама едно горчиво усещане да не ходя точно на същото място

    Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Питане за сушилня термопомпа или не

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      . Да, при сушене консумира доста вода и ток, но пък сушенето не го ползваме често...
      ...
      Как...? Каква вода пие ,за да суши?


      Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Питане за сушилня термопомпа или не

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Лошото е че ноември месец беше 859 лв.
        Днес е 1000 лв.на промоция ???? Не съм за 140 лв. ама едно горчиво усещане да не ходя точно на същото място

        Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
        Днес това можеше да се купи на 900 в двете по известни вериги.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #34
          От: Питане за сушилня термопомпа или не

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Как...? Каква вода пие ,за да суши?


          Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
          Старото зануси беше такова и то . Леко пуска вода за да кондензира парата. Като го разсъндъча тея дни ще видя какъв е топлообменника.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #35
            От: Питане за сушилня термопомпа или не

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Как...? Каква вода пие ,за да суши?
            Явно ползва студената вода за охлаждане на кондензатора...
            Ако не се лъжа само на сушене ползваше над 50л вода
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Питане за сушилня термопомпа или не

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Явно ползва студената вода за охлаждане на кондензатора...
              Ако не се лъжа само на сушене ползваше над 50л вода
              Това в кой век е произведено?

              Коментар


              • #37
                От: Питане за сушилня термопомпа или не

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Днес това можеше да се купи на 900 в двете по известни вериги.
                В 20:00 часа харесах едно АЕГ за 1209 лв.Дойде момъка ,добре, тая е моята....Обяснява на клиента преди мен и дочувам за 10% отстъпка на всичко, питам правилно ли съм разбрал,каза Да,добре,завий ми едно АЕГ за вкъщи,идва след малко и вика,няма 10% на тоя уред.Ми как да му вярвам,думата си е дума...Да не продава банани.Отидох в съседния Зора....20:14 часа,на работното време пише 20:30 часа,питам защо не ни пускат.Отговориха ми понеже имало много хора щели да затворят по рано ????????????????[emoji15]

                Аааааа добре,няма проблем,чао
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Питане за сушилня термопомпа или не

                  Това си е чисто българска простотия.
                  Веднъж и в лидъл ми се опъна някакъв, щот струйката я връщам 5 месеца след закупуване.
                  След 4 еднакви вапроса, той ли плаща рекламацията,се съгласи да си я прибере.
                  След като в сайта на технополис пише -10 на всичко,значи на всичко. То ясно че за повечето неща е "мечешка услуга", но...
                  Преди време разказвах за случка,как в канада един мой познат върна мебели на 5 години с оправдание, че са неудобни. Изобщо не е изолиран случай в тамошните ширини.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #39
                    От: Питане за сушилня термопомпа или не

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Влизаме в пазарувай ком.
                    Избираме произволна марка Уърпул и два модела кондензационна и термопомпена:
                    DDLX70110 и HDLX70310 на цени 589 и 749 лв. т.е. разлика от цели 160 лв.
                    Четем косумация за цикъл сушене съответно 4.23 квтч и 2.15 квтч т.е. разлика от 2.08 квтч в повече за кондензационната.
                    При действащите цени на тока това са 0.458 лв за едно сушене.
                    Т.е. разликата от цената се избива за 349 сушенета.
                    При натовареност 4 сушенета в седмицата имаме 87 седмици или година и 8 месеца.
                    При 6 сушенета в седмица имаме година и 45 дена
                    При нас с 2 малки деца на 3 и 5 години се суши 5-8 пъти седмично
                    Поздрави.
                    Зависи разбира се какво сравняваш, но аз съвсем скоро разглеждайки моделите от малко по-висок клас установих цени около 6-700 лв за обикновена и 1100-1300 лв за термопомпена (сравнявайки модели на един производител, които си "приличат" по другите характеристики) и на тази база изразих съображението си...
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #40
                      От: Питане за сушилня термопомпа или не

                      Само да отбележа че в една от големите вериги днес има LG комбинирана пералня-сушилня с термопомпа за 1500 лв. Както и AEG за 1800 лв.Понеже се натоварих с други покупки ,отложих за Великден.
                      Споделям това ,за инфо,LG то са със стандартна височина 85 см. AEG са 90 см.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Питане за сушилня термопомпа или не

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Това в кой век е произведено?
                        21 век Яворе... То май всички дето са 'не-термопомпени', и 'нямат нужда от отвеждане на въздуха' работят на този принцип...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Питане за сушилня термопомпа или не

                          Изчакайте малко с лг. Два дена не мога да нивелирам. Основната реклама на директ-драйв е че не тресе. Засега нещата не са така. Пробвах с гумени подложки-не става.тъкмо мислих че съм я нагласил, сегаха пак почна да трака. Има някаква вероятност да е от това че под нея има дюшеме, което се може да се е поогънало...
                          Иначе до центрофугата не се чува че има пералня изобщо. Освен песничките за начало и край.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #43
                            От: Питане за сушилня термопомпа или не

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Лошото е че ноември месец беше 859 лв.
                            Днес е 1000 лв.на промоция ???? Не съм за 140 лв. ама едно горчиво усещане да не ходя точно на същото място

                            Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
                            Да , от тогава и се чудя .

                            Коментар


                            • #44
                              От: Питане за сушилня термопомпа или не

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              21 век Яворе... То май всички дето са 'не-термопомпени', и 'нямат нужда от отвеждане на въздуха' работят на този принцип...
                              А де? Жената донесе зестра едно миеле - има топлообменник въздух-въздух и с него събира водата като охлажда вътрешния въздух от барабана с външен. Адски упорито животно - на две деца прането прекарва, преди това тя колко го е ползвала не знам ама и тя го е взела втора употреба. Не мре и не мре, само харчи ток като че ли е безплатен и бучи като авиационно изложение.

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Изчакайте малко с лг. Два дена не мога да нивелирам. Основната реклама на директ-драйв е че не тресе.
                              Адски хубаво нещо е директ-драйва ама не знам кой го набеди че не тресе. Тресе точно колкото всяка такава машина с барабан и пране в него. Знам че има някакви неведоми машини с активно балансиране на барабана ама ни съм ги чувал, ни съм ги виждал. Да не си забравил някоя транспортна блокировка?

                              Иначе директ-драйв моторът има три много важни предимства:
                              1. не му чуваш гласа - докато пере чуваш само приглушено плискане и бълбукане, а на 1400 об/мин - тихичко бучене под нивото на тих разговор. След пералнята с четков мотор който се чува как пронизително вие в целия апартамент си е благословия.

                              2. харчи реално по-малко ток

                              3. няма ремък който да се износва през 2-3 години и да рони гумени частици по пода.

                              как ще е ако се строши нямам идея ама има и по-малък теоретичен потенциал за трошене.

                              ---
                              А по темата: ТЕРМОПОМПА !

                              Коментар


                              • #45
                                От: Питане за сушилня термопомпа или не

                                Да де - явно при теб има отвеждане на въздуха ...
                                Иначе Миелето си е 'мерцедеса' на бялата техника от този тип - трудно е да я строшиш...
                                Но съм попадал и на други здрави марки - преди 23 години взех евтино втора ръка един Игнис с плавно регулиране на температурата и оборотите (бяха май 1200)... С няколко електронни ремонта звяра работи над 10 години и при мен (преди мен май бе работил поне 12г... Реших, че е време да го махам - доста бе ръждясал отпред... И взех нов Електролукс, дето го въртя вече над 10 години и продължава да се експлоатира доста сериозно - все пак 'изпра' две деца, живеещи в апартамент с две котки, куче и костенурка Т.е. на ден има поне по две перални, и през няколко дни - сушилня (тъкмо в момента съпругата ми е пуснала дънките да ги суши)... Ремък не е износвал през две три години. Беше си като нов когато преди 3 месеца сменях износени четки Е - смених ги, и пак се експлоатира дзверски Така, че нещата не са чак толкова страшни със съвременната техника...
                                Че има и леви решения - да, така си е... Наскоро приятел пищеше заради пералня на 3-4 години с изпищели лагери... Е да, ама казана е пластмасов и е лепен - за да свалиш лагера, трябва да режеш пластмасата и да се чудиш как да я лепиш след това... Почти неремонтируема...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X