Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за сушилня термопомпа или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Това е другото нещо поради което обмислях смяната - температурата на сушене. Макар, че не го споменах в първия си пост. Това което чета е, че по-ниската температура щади повече дрехите. Не съм ползвал такава и много ми е любопитно за мнения от хора ползвали двата вида и с реални наблюдения от това ?
    ​​​​
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #62
      Имай предвид, че термопомпената изпарява на 40 гр. влагата от дрехите, а я кондензира на 5 гр., а тази с нагревател изпарява на 80, а кондензира на стайна температура. Другото го пише на етикетите на дрехите, просто ги чети.

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Имай предвид, че термопомпената изпарява на 40 гр. влагата от дрехите, а я кондензира на 5 гр.
        Обясни го като на неизкушени от термодинамиката:

        При термопомпената сушилня сушенето става с на по-ниска температура, но със значително по-сух въздух отколкото при обикновената сушилня с нагреватели.

        Разликата е особено видима в горещо и влажно време.

        Коментар


        • #64
          То е ясно , че новата технология е по-добра от старата , но въпроса не беше това , а дали си струва , да замени старата , от гледан точка на икономията на електроенергия.
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #65
            Аз пак да се обадя. Като гледам повечето хора на днешно време сменят дрехите щото били от миналия сезон, не защото са амортизирани(скъсани, избелели и т.н.). Та пак и този довод нещо куца. Е, има и разни типове като мен, дето носят до последно, с жизнен цикъл: за пред хора, за вкъщи, за работни, за мръсна работа, за някое боядисване...и за хвърляне най-накрая.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              АААА това за дрехите е отделна тема . Аз преди бях като теб . Нови дрехи , които като остареят достатъчно стават работни , в един момент , се замислих , че аз изкарвам повече време на работа , съответно , трябва да ми е удобно и комфортно , и почнах да работя с нови дрехи , докато остареят и не станат за ежедневието

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              То си зависи и от работата, какви ще са дрехите.

          • #66
            Икономията на ток може да дойде и от датчика за влага при някои модели който намаля времето за сушене.
            CR-V 2.0i RVSi 147PS

            Коментар


            • #67
              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              То е ясно , че новата технология е по-добра от старата , но въпроса не беше това , а дали си струва , да замени старата , от гледан точка на икономията на електроенергия.
              Изобщо не съм убеден че новото е по добро от старото.
              Една от дейностите ми е като конструктор в производство и мога да го твърдя съвсем уверено. Много пъти технологията е против нас - но това се замаскирва с думите : ново модерно екологично...
              Точно сега имам такъв казус - трябва да взема перална за майка ми...
              И мисля да и взема една комбинирана пералня със сушилня (защото мястото ми е едно) ама по старата технология - с нагревател. Един от клиентите се похвали че ги има при него на смешни цени. Логиката ми е много просто - изпира - центрофугира на високи обороти (това е много много важно) и после суши за много кратко време -20 минути...
              Накрая вадиш дрехите но те не са напълно сухи - и си ги слагаш на сгъваемия сушилник в стаята. Идеята е че те се доизсушават естетвено - и в същото време не внасят влага в помещението - защото в пералнята(сушилнята) голяма влага е отнета...
              В същото време - самата пералня е силно опростена и не консумира толкоз енергия...
              Е недостатъка е че после простираш - но за една пенсионерка това е приемливо...

              П.П
              Не съм чак толкоз навътре в сушилните - но ако е за газови котли (примерно) мога да напиша съвсем конкретно и с примери колко е по зле новата технология(кондензни) срещу старата конвенционални... като дам и точни финансови разценки...нищо че по рекламите твърдят обратното...

              Коментар


              • #68
                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                Изобщо не съм убеден че новото е по добро от старото.
                Една от дейностите ми е като конструктор в производство и мога да го твърдя съвсем уверено. Много пъти технологията е против нас - но това се замаскирва с думите : ново модерно екологично...
                Нали. Когато отидеш в магазина за телевизори първият ти въпрос е какви модели с кинексоп предлагат?
                Предполагам че вторият е дали имат черно-бели.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #69
                  Нема-нема и някой специалист започне да обяснява как новото не струва а старото, ехехехееееей, яката работа ама не правят вече такова.

                  С някои дребни и добре известни изключения за конкретни пазари, това означава едно от следните две неща (или и двете наведнъж):
                  1. Специалистът не се ориентира в актуалното състояние на технологията с която работи.
                  2. Най-евтиното от новото е с по-ниско качество от най-евтиното от старото. Което е естествен резултат от масовизирането на дадена технология. Най-евтиното от старото далеч не всеки е можел да си позволи защото са го правили в Европа, а сега нещата са малко по-иначе защото се прави в югоизточна Азия. Ако клиентът е готов да плати чувствително повече (на нивото на старото с отчитане на инфлация и други дреболии) ще получи нещо читаво.

                  Комбинацията от 1 и 2 води до естествения резултат че конкретният специалист не може да предложи, обоснове, достави, инсталира и обслужи читавото.

                  Коментар


                  • mishomishev
                    mishomishev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ясене - признавам си - тук направо ме удари по болното място.
                    Наистина преди месеци имахме точно такъв спор - и аз загубих (тоест моята позиция не беше зачетена-нещо повече за малко и да ме уволнят)
                    Имаме едно изделие което се продава на европейския пазар - котира се добре - ако му се случи случка - ремонтира се лесно...
                    И гледам - колегата ми сменил чипа което е сърцето на изделието с нова модификация...
                    Гледам спецификациите - ми той по зле от старата изпитана версия и отварям една уста:
                    - Ама тоз чип е непознат за хората - параметрите му са по слаби и е 3 пъти по скъп (4$ срещу 11$) -трудно се намира после - възразявам аз...
                    - Ееееее ти що скачаш срещу новото знаеш ли колко труд беше да го сменим?
                    - Е защо изобщо се налага да го сменяме? не отстъпвам аз - за този чип няма разпостранена информация изобщо той е по зле от стария утре ако се повреди нещо - клиента ще псува - това не е ремонтопригодно нещо...
                    Както и да е - пуснахме с новия чип - и знаете ли как го прекара колегата?? С думите че е ново поколение и бил по икономичен...
                    Кво му е по икономичното? И двата чипа са импулсни - няма разлика...Вместо да консумира да речем 100W ще консумира 99W (не мож да измериш разлика реално) ама за сметка на това цената е 30% нагоре....
                    Ама мина - клиента си го взе и си плати като поп - по дебела сметка за по калпаво нещо и това отиде на прехваления германски пазар...
                    Не знам - аз съм от старото поколение и имам сериозни проблеми с тези нови "търговски" практики
                    Не ги разбирам и хората като Ицо - дето майстора трябвало да си замълчи и да смени перката с нова(оправдавайки се с правилата) че утре пак да се надуй - пак да дойде...клиента - кучета го яли...
                    Много пъти - проблемите са заложени още в производството.И това което лично мен ме шокира - знае се и нищо не се прави да се предотврати.
                    Все по скъпи стават стоките - и все по калпави.

                    Дали не е време да се пенсионирам...

                  • disko04
                    disko04 коментира
                    Редактиране на коментар
                    Абе, много свободно време имаш да пишеш по толкова. Плаша се като видя и не чета. Знам че аз губя от това, амааа нЕмам нерви толкова!

                • #70
                  Понеже е вдигната темата и съм писал да се отчета: LG то което е било купено явно преди 5 години не е имало никакъв проблем. Комбиниран уред пералня със сушилня със директ драйв мотор върши си работата с 0 напомняния за себе си.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X