Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за сушилня термопомпа или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Питане за сушилня термопомпа или не

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Да де - явно при теб има отвеждане на въздуха ...
    Няма.

    Коментар


    • #47
      От: Питане за сушилня термопомпа или не

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ...
      Няма блокировки. Извадих 4 бр. ясно видими от зад. Преди да я взема гледах рекламни клипчета из нета. Бяха скалъпили малки прозрачни осветени барабанчета с по една играчка вътре .
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #48
        Да ползвам темата.
        Имам едно старо AEG ( 10 годишно) с нагревател и то корав. 2.8 kW и консумация от 4.7 kWh за стандартна програма с пълно зареждане. Годишната консумация по табелка я дават 560 kWh.
        Работи абсолютно безпроблемно, като зимния период се пуска по 2-3 пъти дневно.
        Намислил съм да я сменям единствено заради консумацията на ток.
        Харесал съм си един Siemens с термопомпа с консумация за цикъл 1.46 kWh и годишна консумация 176 kWh.
        По мои груби сметки за около 4 години ще се изплати.
        Въпроса е дали си струва смяната ?

        П. П. Замервал съм с електромер и един цикъл на сегашната ми струва 0.60 лв. На термопомпената би трябвало да е ~ 0.20 лв.
        ​​​​​​​
        Последно редактирано от cnc82; 30-11-22, 19:14.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          По 80-90 лева на година , как ще се изплати за 4 години ?

        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Ванка само смятам, колко е така на практика един господ знае...
          8 месеца в годината по 2 цикъла на ден = 480.
          480 х 0.60 лв = 288 лв.
          480 х 0.20 лв =96 лв.

          Излиза разлика 192 лв. годишно, грубо 200 лв да кажем.
          За 4 години са 800 лв. Това е приблизително разликата в цената в момента м/у двата модела.
          Въпреки всичко това са абсолютно бакалски сметки, което не е маловажно, т. е. това е идеалният вариант.

          Ти вероятно имаш предвид ползване 4 месеца, може и да не съм се изразил правилно, да кажем от октомври до април употреба.

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Имах предвид, че си посочил, твоята 560kWh на година, а новата 176 kWh на година, разлика в годишната консумация 384 kWh, което е 80-90 лева на година . При цена от 1000+ лева , не виждам смисъл да хвърляш работещо нещо
          По твоите измервания , обаче годишния разhод на твоята отива към 1000 kWh ...
          Абе я си ползвай уреда и не го мисли ....
          Търси начин за повече приходи, не за повече икономии
          Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 01-12-22, 09:48.

      • #49
        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
        Да ползвам темата.
        Имам едно старо AEG ( 10 годишно) с нагревател и то корав. 2.8 kW и консумация от 4.7 kWh за стандартна програма с пълно зареждане. Годишната консумация по табелка я дават 560 kWh.
        Работи абсолютно безпроблемно, като зимния период се пуска по 2-3 пъти дневно.
        Намислил съм да я сменям единствено заради консумацията на ток.
        Харесал съм си един Siemens с термопомпа с консумация за цикъл 1.46 kWh и годишна консумация 176 kWh.
        По мои груби сметки за около 4 години ще се изплати.
        Въпроса е дали си струва смяната ?

        П. П. Замервал съм с електромер и един цикъл на сегашната ми струва 0.60 лв. На термопомпената би трябвало да е ~ 0.20 лв.
        Аз ползвам тази сушилня, изключително много сме доволни от нея, суши перфектно и е супер икономична на ток, пускаме я често през ден и по два пъти на пълна програма от по час и половина - два, с две деца сме, едното е бебе, страшно сме доволни (пу-пу)

        Това е модела: AEG T8DBC49S


        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:12.jpg Прегледи:0 Размер:135.4 КБ ID:6901660
        Последно редактирано от Еделвайс; 30-11-22, 19:33.

        Коментар


        • #50
          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          Намислил съм да я сменям единствено заради консумацията на ток.

          Въпроса е дали си струва смяната ?

          П. П. Замервал съм с електромер и един цикъл на сегашната ми струва 0.60 лв. На термопомпената би трябвало да е ~ 0.20 лв.
          Според мен - абсолютно НЕ
          Ако работи безпроблемно - карай си с нея.
          Новата наистина има по ниска консумация НО това също струва пари - в моя случай се повреди - и ремонта е по скъп от традиционното...

          П.П
          Много пъти сме го коментирали това - по същия начин както и с газовите кондензни котли - уж по икономични но за сметка на това са много по скъпи и нямат дълъг живот.Накрай като дръпнеш баланса - ще се окаже и че си вътре....

          Коментар


          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            То точно там е тънката част ! Моя опит показва същото, уж да мина тънко с нещо, като се дръпне чертата накрая - съм на минус. 🙂
            Последно редактирано от cnc82; 30-11-22, 22:48.

        • #51
          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение

          Въпроса е дали си струва смяната ?
          В интерес на истината, мислех същото и за старата ни пералня която кара 17 та година и още работи и перем дрехите в момента, решил съм че като се повреди и ако повредата не е нещо елементарна като скъсан ремък например, то тогава ще купя нова пералня висок и икономичен клас, та бих те посъветвал да си караш със старата сушилня и когато се повреди, ще имаш повод да купиш нова икономична с термомопомпа сушилня.
          Последно редактирано от Еделвайс; 01-12-22, 05:52.

          Коментар


          • #52
            Имам сушилня Hotpoint Ariston 8кг. още в гаранция. Преди десетина дни спря да работи и показва че резервоара е пълен с вода, при положение че е празен. Т.е. помпата не качва водата в резервоара. Чаках 10 дни да дойде сервизен техник и вчера я оправи. Каза че за този проблем го викат по три пъти в седмицата. А всъщност се оказа че перката на помпата е гумена и се раздува от топлината, и затова помпата спира. И това нещо е заложено от конструктора /да го шибат манафите/. Техника подходи много професионално, като взе че отряза с клещи резачки по 1мм от двете рамена на перката и помпата тръгна. Вика ми другият път и ти можеш да го направиш това, затвори сушилнята и си тръгна. Значи за да е по евтино слагат части от некачествени материали и не ни остава друго , освен да чакаме къде ще се прецака уреда. Е това е новата техника навсякъде, правят ги да се развалят по бързо. Техника вика, че сегашните уреди ги правят да изкарат 4-5г максимум и да си купиш нови.
            Та колега помисли дали да хвърляш старата.

            Коментар


            • #53
              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
              ...Техника подходи много професионално, като взе че отряза с клещи резачки по 1мм от двете рамена на перката и помпата тръгна...
              След като се занимава често със същия проблем, професионалният подход към ремонта на гаранционен уред предполага да носи няколко НОВИ такива перки и да ги подменя, а не да ги подрязва със секачките.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • piron45
                piron45 коментира
                Редактиране на коментар
                Така де, той носеше нова помпа, но нямаше смисъл да я сменя след като старата си работи. Можеше да ми смени и перката , но проблема ще се появи след известно време пак. Затова го решавали с резачките

            • #54
              Да питам и аз нещо. Кондензационна сушилня с термопомпа, по-добре ли е да е изведена водата в мръсния канал или да си остава в чекмеджето?
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Мисля, че няма разлика. По-скоро е удобство да е свързана с канала, така не се занимаваш всеки път с изпразване на контейнера. Въпроса е дали има физическа възможност за това или не.

              • Пламен С
                Пламен С коментира
                Редактиране на коментар
                Тя е свързана с канала. Въпроса е какво изтича в този маркуч и дали няма да има проблеми в бъдеще. Та затова питам, ако има някой с опит.

              • gecata1059
                gecata1059 коментира
                Редактиране на коментар
                Ми тя от чекмеджето пак отива в канала.

            • #55
              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Да ползвам темата.
              Имам едно старо AEG ( 10 годишно) с нагревател и то корав. 2.8 kW и консумация от 4.7 kWh за стандартна програма с пълно зареждане. Годишната консумация по табелка я дават 560 kWh.
              Работи абсолютно безпроблемно, като зимния период се пуска по 2-3 пъти дневно.
              Намислил съм да я сменям единствено заради консумацията на ток.
              Харесал съм си един Siemens с термопомпа с консумация за цикъл 1.46 kWh и годишна консумация 176 kWh.
              По мои груби сметки за около 4 години ще се изплати.
              Въпроса е дали си струва смяната ?

              П. П. Замервал съм с електромер и един цикъл на сегашната ми струва 0.60 лв. На термопомпената би трябвало да е ~ 0.20 лв.
              Я не се занимавай с глупости, карай си със старата. На 23 ст. ток няма смисъл, като стане левче тогава. Ти хубаво смяташ, на 4-тата година си на нула. На петата вече ще имаш някоя повреда, на 7-8 ще е тотал. Стига сте гледали новини и сайтове, няма да свърши света! Като и дойде времето на твоята, тогава си купи енергоефективна. Ако това е след 3-4 години, може да е по-икономична от сега гледаната от теб, и какво става като удариш чертата - ще избиеш "разхищението" на старата за тези 3-4 години.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #56
                Мдаа , благодаря за мненията ! Ще си карам с тая докато сдаде Богу дух, следващата вече ще е с термопомпа. Ама като гледам какво е куче - може още 2 петилетки да откара.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #57
                  Ползваме една Електролукс, която само Господ и стари баби знаят на колко години е. Свързана е с канала. Единственото нещо,което съм правил по нея е смяна на кондензатора 12 МФ на двигателя, преди няколко години. Гадта си работи нормално и не изисква някакви особени грижи. Като светната ламБите, иска да се изчистят филтрите.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #58
                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    След като се занимава често със същия проблем, професионалният подход към ремонта на гаранционен уред предполага да носи няколко НОВИ такива перки и да ги подменя, а не да ги подрязва със секачките.
                    Категорично не си прав Ицо.
                    Техника е подходил професионално а не по правилата (които са непрофесионални)

                    Ако беше сменил перката - това означава че пак ще го извикат...рано или късно...и пак ядове...
                    Когато я подреже - решава нещата веднъж завинаги с този проблем.

                    Твърдя че често пъти правилата са против нас и против логиката...

                    Коментар


                    • #59
                      Мишев, само можеш да се радваш че ти не си в ролята на техника, а аз на клиент. Повярвай, щял си да запомниш тоя ремонт.
                      И не говория за насилие или физическа саморазправа. Има интелигентни начини.
                      Пробвано е и друг път с "майстори" които са си повярвали прекалено.

                      А защо според мен изобщо не си прав... Дали прочете абзаца "ако някога перката отново заклини, пак я подрежете"?
                      Тоест, тия самоделщини явно не решават проблема, а го отлагат.
                      Дали перката ще бъде заменена или окълцана все ще има проблем. Ами в такъв случай нека ремонтът да бъде извършен с нови чаркове - както е редно да се процедира с гаранционни уреди.

                      Или в резюме - дия дивотии можеш да ги разказваш на блондинките и бабките пред блока. Технически грамотен съм, не съм с 3 леви ръце и нямаш никакъв шанс да ме пуснеш по пързалката с подобни локуми.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • KingofROAD
                        KingofROAD коментира
                        Редактиране на коментар
                        Това важИ, само ако проблема е коригиран в новите чаркове.

                        Иначе какъв е смисълът да се сменя перката, или цялата помпа със същата, но без отстранен проблем?
                        И според меен техника правилно е подходил, апа и язе съм технически грАмотен...

                    • #60
                      Да върна малко разговора към сушилните с термопомпа… Освен горе представените сметки, според които съм напълно съгласен, че най смислено е да сменяш уред, когато му дойде времето (или когато сменяш жилище, че пренасянето на старите често е съизмеримо като разход с покупката на нов) добавям още едно съображение.
                      До колкото ми е известно, термопомпените сушилни работят с доста по-ниско температурен цикъл, което освен на сметката за тока се отразява в различна степен и на амортизацията на дрехите. На памучните чаршафи не им пука много, но на дрехите от естествена вълна със сигурност. На всички синтетики като полиамид, полиестер, PTFE и т.н. също. Не че в повечето случаи това ще оправдае смяната на сушилнята, но ако ще мушнеш вътре новият спален чувал за 1000 долара може да се вземе под внимание
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • icerunner
                        icerunner коментира
                        Редактиране на коментар
                        Чували има и за повече и за по-малко пари, но високия клас зимни чували там се въртят. Аз писах всъщност за температурата на сушене…

                      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                        Редактиране на коментар
                        Горе долу съм наясно с екипировката и цените и , затова казах , че ако имаш възможности да си позволиш такава екипировка ( щото няма да е само чувала ) няма да имаш такива терзания Тоест ти си имаш възможност да си позволиш това ходи и си подготвен с екипировка , и начина и на потдръжка
                        Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 04-12-22, 08:48.

                      • disko04
                        disko04 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ако е чувал от който ти зависи живота на Джомолунгма, кви са тия 1000$? Температурата в този случай е жизнено важна за оцеляването след ...

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X