Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за сушилня термопомпа или не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за сушилня термопомпа или не

    Използвам темата:
    Пералня със сушилня. Отделни уреди не са вариант.Трябва да я купя утре сутринта.
    Ако имаме човек в сферата на бяла техника,или просто продавач в такъв магазин-да посъветва марка и модел. Бюджета е до 1000лв.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #17
      От: Питане за сушилня термопомпа или не

      Почти не е по темата ....
      В далечните 1992 , даскала по измервания редеше , че трябва да се правят по няколко опита (доста ) ,да се вземе усреднената стойност....
      И по възможност едни и същи измервателни уреди .
      - "Даваш ми непосилни за мен задания."

      Е прав е човека - трябва да си размените мокрото пране и "мера" за контаКа.

      Мое лично желание (защото все още нямам) е да си взема модел с термопомпа .
      Дори и само да е по гЪзарско.

      Коментар


      • #18
        От: Питане за сушилня термопомпа или не

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Използвам темата:
        Пералня със сушилня. Отделни уреди не са вариант.Трябва да я купя утре сутринта.
        Ако имаме човек в сферата на бяла техника,или просто продавач в такъв магазин-да посъветва марка и модел. Бюджета е до 1000лв.
        Комбиниран уред НЕ!
        Суши наполовина на прането!
        Те_ноМа_кета имат големи намаления до вдругиден - днес купих нова пералня с 30% надолу с 3 години гаранция.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #19
          От: Питане за сушилня термопомпа или не

          Досега 10г. бях с такъв- знам колко суши. Доволен съм. Преди два дни се прецака,получих днес частта- не проработи. Утре до обяд е срока да я купя, че събрахме за 4 перални вече.
          Просто е време да се сменя. Намаленията ги пишем бонус.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #20
            От: Питане за сушилня термопомпа или не

            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение

            Дори и само да е по гЪзарско.
            Не е до гъзария и екология. Майната им на белите мечки. Просто сушенето става на два пъти по-ниска температура и дрехите изглеждат различно и на пипане, и на миризма ако щеш.

            Коментар


            • #21
              От: Питане за сушилня термопомпа или не

              Само да спомена още едно съображение - термопомпените сушилни работят на по ниска температура, което е много важно за някои дрехи - напр. вълна, гортекс, полари и др. и в по-малка степен е добре за всички останали.
              В тази връзка за мен нещата изглеждат горе долу така: Термпомпената ще си изплати разликата в цената от икономия на ток тъкмо за целия си смислен живот, като тази сметка излиза само, ако не смятаме лихвите на "затворените" средства - т.е. далавера няма..., но пък ако може да си я позволиш като цена за придобиване ще имаш и ползваш по-качествен уред, за същите средства разпределени във времето.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #22
                От: Питане за сушилня термопомпа или не

                Термопомпа !! Да не сме 20 век, какви са тея нагреватели... Комбиниран уред НЕ!!!
                Били скъпи... 450лв датски сименс като нов взех, леко ожулен спукваме го... даже се качвам да го изпразня
                Иначе ръководства, таблици им давам... ама жените само на супер сухо млатят и ми омаляха тениските

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за сушилня термопомпа или не

                  Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                  Досега 10г. бях с такъв- знам колко суши. Доволен съм. Преди два дни се прецака,получих днес частта- не проработи. Утре до обяд е срока да я купя, че събрахме за 4 перални вече.
                  Просто е време да се сменя. Намаленията ги пишем бонус.
                  Приятел има такава от три години и е много доволен .Аз съм и хвърлил окото още от предишното намаление . В момента е 1 000 лв. в една от веригите .

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0788.jpg
Прегледи:1
Размер:80.1 КБ
ID:5747967

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за сушилня термопомпа или не

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Само да спомена още едно съображение - термопомпените сушилни работят на по ниска температура, което е много важно за някои дрехи - напр. вълна, гортекс, полари и др. и в по-малка степен е добре за всички останали.
                    В тази връзка за мен нещата изглеждат горе долу така: Термпомпената ще си изплати разликата в цената от икономия на ток тъкмо за целия си смислен живот, като тази сметка излиза само, ако не смятаме лихвите на "затворените" средства - т.е. далавера няма..., но пък ако може да си я позволиш като цена за придобиване ще имаш и ползваш по-качествен уред, за същите средства разпределени във времето.
                    Влизаме в пазарувай ком.
                    Избираме произволна марка Уърпул и два модела кондензационна и термопомпена:
                    DDLX70110 и HDLX70310 на цени 589 и 749 лв. т.е. разлика от цели 160 лв.
                    Четем косумация за цикъл сушене съответно 4.23 квтч и 2.15 квтч т.е. разлика от 2.08 квтч в повече за кондензационната.
                    При действащите цени на тока това са 0.458 лв за едно сушене.
                    Т.е. разликата от цената се избива за 349 сушенета.
                    При натовареност 4 сушенета в седмицата имаме 87 седмици или година и 8 месеца.
                    При 6 сушенета в седмица имаме година и 45 дена
                    При нас с 2 малки деца на 3 и 5 години се суши 5-8 пъти седмично
                    Поздрави.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за сушилня термопомпа или не

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Първо да отбележа че сушилнята е най смисления електроуред след пералнята в къщи...
                      У дома, категорично не, това е миялната. Сушилнята в пералнята AEG не ползвам от години, центрофуга на 1600 оборота (не прецаква дрехите) и по радиаторите и лирите, на сутринта са сухи, това е зимата разбира се, лятото предполагам не го коментираме. А и да кажа че нямаме мухъл по стените, но жената обича и да проветрява.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за сушилня термопомпа или не

                        Още повече ще заплета темата.
                        Чисто теоретично най-смисленото използване на хладилната машина е сушенето. КПД е перфектно.
                        Водата се изпарява на топлата и кондензира на студената.
                        Проблем е цената
                        Другите са по евтини, при по висока температура. Ако извадиш дрехите веднага заради температурата и влагата е достатъчно да ги изпънеш или сложиш на закачалка и все едно са перфектно изгладени. Буквално като извадя ризата слагам я на закачалка и след 5 мин все едно я е гладил професионалист

                        Коментар


                        • #27
                          Питане за сушилня термопомпа или не

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Още повече ще заплета темата.
                          Чисто теоретично най-смисленото използване на хладилната машина е сушенето. КПД е перфектно.
                          Водата се изпарява на топлата и кондензира на студената.
                          Проблем е цената
                          Другите са по евтини, при по висока температура. Ако извадиш дрехите веднага заради температурата и влагата е достатъчно да ги изпънеш или сложиш на закачалка и все едно са перфектно изгладени. Буквално като извадя ризата слагам я на закачалка и след 5 мин все едно я е гладил професионалист
                          Именно.
                          Все едно да сушиш влажна мухлясала стая с духалка или влагоуловител с компресор
                          Аз съм прекалено беден да купувам от евтиното.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питане за сушилня термопомпа или не

                            Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                            Използвам темата:
                            Пералня със сушилня. Отделни уреди не са вариант.Трябва да я купя утре сутринта.
                            Ако имаме човек в сферата на бяла техника,или просто продавач в такъв магазин-да посъветва марка и модел. Бюджета е до 1000лв.
                            Понеже нямам място за два отделни уреда си взех това:
                            http://www.electrolux.bg/Products/%D...B8/EWW1686HDW/

                            Много съм доволен. Суши прилично, ако не я претовариш вади дрехите не много намачкани.

                            Като недостатък отне и около 4 месеца да изчезне една миризма на гума, но ние не ползваме сушилнята много често.

                            Поздрави и успех.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питане за сушилня термопомпа или не

                              Поради същата причина експлоатираме от десеттина години комбиниран Електролукс (1800об/мин) със стандартна сушилня... Да, при сушене консумира доста вода и ток, но пък сушенето не го ползваме често...

                              От друга страна на приятел с ресторант и къща за гости взех преди две години термопомпена самостоятелна сушилня БОШ полупрофесионалната серия (и към нея - две перални Сименс - също желязна работа)... 8кг сушене...
                              ГоУем дзвер е, и се е изплатил вече - на ден се пуска поне два пъти... Хората са доволни... Само в началото им направи проблем докато не разберат как се чисти филтъра на външният топлообменник на термопомпата (сушилнята си пишеше какъв и е проблема, че и някакви песнички пееше )...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Питане за сушилня термопомпа или не

                                Естествено се оаках отново. Някво лг с директ драйв мотор, пара,кирии с телефон,4 по 4, ръчни хъбове...
                                Ще го видим що за стока е.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X