Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за пълнене на слънчева система?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпа за пълнене на слънчева система?

    Здравейте колеги, тъй като от фирмата която ми монтираха слънчевите панели се оказаха несериозни за поддръжка, може би това да дойдат за едно напомпване е незначително като печалба за тях и аз си седя без да мога да ползвам соларите, защото налягането ми е един бар и малко реших да търся варианти да се справям сам. Да ама една помпа от тия дето ползват е към 300лв минимум та въпроса ми е някой да знае за алтернатива на тези професионалните помпи?

  • #2
    От: Помпа за пълнене на слънчева система?

    Какво им се помпа на тия неща?

    Коментар


    • #3
      От: Помпа за пълнене на слънчева система?

      Системата е пълна със пропилен-гликол (вид антифриз) който обаче трябва да е под налягане и да няма въздух. Та тоя антифриз не се налива а се нагнетява в тръбите през един кран за пълнене, със помпа ей такава http://www.shop.bg-maistor.com/rems-...lyagane-detail

      Коментар


      • #4
        От: Помпа за пълнене на слънчева система?

        Ако имаш сгодна височина алтернативата е маркуч който да пълниш отвисоко.

        Коментар


        • #5
          От: Помпа за пълнене на слънчева система?

          То и с такламит можеш да вдигнеш налягането или да си преработиш хидравличен крик.
          Пък и с най-обикновенна крачна помпа и шише от кока кола.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            От: Помпа за пълнене на слънчева система?

            Е и аз това мислех дали със шприц за масло няма да стане примерно ама трябва да е чистичък. А това със шишето как точно?

            Коментар


            • #7
              От: Помпа за пълнене на слънчева система?

              Два щуцера,пълниш бутилката с пропилен гликол и помпиш.Налягането ще вкара течността в системата.Единия цуцер по средата на дъното(там е много дебело) другия на капачката.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                И аз да ти кажа как постъпвам в този случай-имам соларна система с два панела.Някъде ти се губи налягането-Първо си провери системата за теч, после ми кажи под обезвъздушителя имаш ли кран?Ако няма трябва да сложиш-обикновенно го пропускат.Аз си напомпвам системата от водопровода, три метра маркуч прозрачен с бързи връзки-пълня маркуча с оцветен(с боя за яйца) пропилен гликол, свързвам към системата и към водопровода и отварям крана на водата и гледам оцветеният гликол да влезе-следя и манометъра да е около 1,5атм.
                УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                Коментар


                • #9
                  От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                  Освен с водопровода може с помпа за гуми. Отпада оцветяването.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                    Здравейте, колега с пожарникарска кофпомпа ми пълниха системата при монтажа и аз като допълвах с антифриз също ползвах от приятел. Колко са ти казали да бъде налягането при теб. При мен ми казаха да е 2 атм. , заради монтажа на панела към 7 метра от серпентината. При мен системата вече си в пълна само с вода и зимния период се източва с голям зор. Миналата събота взех една бутилка со2 и чрез нея продухах системата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                      Рaботно нaлягaне 1.5-2.0 bar.,въпреки че в къщи рaботи и нa под 1,вaжното е дa нямa въздух.Сутрин 1 ,кaто нaпече отивa до 1.8 и тaкa си рaботи. С нaлягaне от водопроводa го помпaм и aз ,нaй-бързо и лесно е ,въпреки че имaме в рaботaтa помпи .
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                        Първоначално публикуван от dragon_hifi Преглед на мнение
                        И аз да ти кажа как постъпвам в този случай-имам соларна система с два панела.Някъде ти се губи налягането-Първо си провери системата за теч, после ми кажи под обезвъздушителя имаш ли кран?Ако няма трябва да сложиш-обикновенно го пропускат.Аз си напомпвам системата от водопровода, три метра маркуч прозрачен с бързи връзки-пълня маркуча с оцветен(с боя за яйца) пропилен гликол, свързвам към системата и към водопровода и отварям крана на водата и гледам оцветеният гликол да влезе-следя и манометъра да е около 1,5атм.
                        Ако става въпрос за обезвъздушителя при панелите, няма кран. Лошото при мен с водата е ченалягането от водопровода не може да го направи на 2,5 бара както трябва да е а теч няма, опитвах на слънце да обезвъздушавам, като отдолу се подава вода за да охлади и да излезе само въздуха, но така падна налягането щото водопровода може1.5само да направи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                          Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                          Здравейте, колега с пожарникарска кофпомпа ми пълниха системата при монтажа и аз като допълвах с антифриз също ползвах от приятел. Колко са ти казали да бъде налягането при теб. При мен ми казаха да е 2 атм. , заради монтажа на панела към 7 метра от серпентината. При мен системата вече си в пълна само с вода и зимния период се източва с голям зор. Миналата събота взех една бутилка со2 и чрез нея продухах системата.
                          При мен панелите са на 11 метра от бойлера.
                          П.П.Това с кофпомпата е добро!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                            Пропиленгликола в отоплителната система го вкарах с помощта на една 5 литрова градинска пръскачка.Само се маха разпръсквача.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                              По принцип налягането варира с температурата.Повечето затворени системи работят на 1.5 -2.0 атмосфери.Ако системата е с вода се слага автоматична пълначка с настроено желано налягане,при гликола системата е подобна ,но с допълнителна помпа за налягане и резервоар.Периодично налягането в тези системи пада ,което не е свързано с теч и трябва да се припомпват,но по принцип работят и с минимално налягане под 1 атм.,стига наистина да няма въздух в системата,падането на налягане не означава теч .Има ли въздух обаче значи ,че отнякъде е влязъл и трябва да се ревизира за теч!
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X