Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за пълнене на слънчева система?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помпа за пълнене на слънчева система?

    При мен системата е на 2 атм. и работи така вече 7 години.Налягането не се е променяло и за тези години не съм я доливал.Обезвъдушаването го правих от обезвъздушителя в помпената група в началото.Разширителния съд също се помпи.
    Николай Папазов

    Коментар


    • #17
      От: Помпа за пълнене на слънчева система?

      На моята соларна система за повишаване на налягането съм монтирал една малка водна помпа с максимално налягане 4 бара която засмуква етилен гликол от една 10 литрова пласмасова туба .
      Между помпата и соларната система имам кран който нормално е затворен.
      Когато трябва да повиша налягането в системата просто включвам помпата и плавно отварям крана като следя манометъра,при достигане на необходимото налягане плавно затварям крана и спирам помпата.

      Първоначално бях монтирал китайска помпа Райдър за 45-50, лева тогава но за 4-5 години и изгни пружинката на фибъра и протече и сега съм със същата като модел но италиянска.

      Моята инсталация на вилата е с ПЕХ тръби тия белите за парно и понеже когато соларната система работи през лятото температурата се колебае от 60-70 градуса денем до 20 градуса вечер и връзките постоянно прокапват от някъде и ми се налага 2 - 3 пъти годишно да доливам по около литър течност.

      Бойлера ми е в мазата а панелите са на покрива и се събират около 12 метра денивелация и само с ел помпа става доливане лесно,отначало и аз пробвах с разни ръчни помпи но резултата не ме впечатли ставаше бавно и с двама човека .

      Скоро правихме соларна система на един приятел и я изпълнихме с ППР тръби със стъкловлакна.
      Стана перфектно и няма никакъв теч вече цяло лято.
      Последно редактирано от Николай Колев; 19-11-16, 19:30.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #18
        От: Помпа за пълнене на слънчева система?

        Здравейте, в системата се слага антифриз с вода в определено съотношение и според мен винаги ще има изпарение на водата и трябва доливане на един етап. Може да бъркам, но като сложих системата само на вода сякаш КПД и се вдигна говоря за лятото бойлера държи по висока температура.

        Коментар


        • #19
          От: Помпа за пълнене на слънчева система?

          8 години ползвах системата с антифриз но от 2 години преминах на гликол и определено с него има по голямо КПД бойлера сега достига по-висока температура.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #20
            От: Помпа за пълнене на слънчева система?

            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
            8 години ползвах системата с антифриз но от 2 години преминах на гликол и определено с него има по голямо КПД бойлера сега достига по-висока температура.
            И това как стана?

            Коментар


            • #21
              От: Помпа за пълнене на слънчева система?

              Имам помпа, мога да услужа при нужда на колега.И аз така един път съм я ползвал дига до 2,5бара.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #22
                От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                И това как стана?
                Koe? Как разбрах че , се е повишила температурата ли ?

                Ами виждам я нагледно на дисплея на диференциалния термостат който управлява помпата която цикулира течността на системата.
                След подмяната има доста повече топла вода когато се ползва,със 150 литра бойлер се къпят трима души без проблем а преди
                още за втория къпещ се се налагаше да запаля аварийния газов бойлер който съм свързал за употреба при нужда.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #23
                  От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                  Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                  Koe? Как разбрах че , се е повишила температурата ли ?

                  Ами виждам я нагледно на дисплея на диференциалния термостат който управлява помпата която цикулира течността на системата.
                  След подмяната има доста повече топла вода когато се ползва,със 150 литра бойлер се къпят трима души без проблем а преди
                  още за втория къпещ се се налагаше да запаля аварийния газов бойлер който съм свързал за употреба при нужда.
                  Това не ще да е от смяната на течността. По-скоро си обезвъздушил по-добре.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                    Или слънцето е станало по силно.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                      То постепенно се засилва ама все се надявах че по-бавничко.

                      Коментар


                      • #26
                        Помпа за пълнене на слънчева система?

                        Ако искаш да държи налягането автоматично, един хидрофор и резервоар с гликол. Ако искаш ръчно, ръчна помпа ( бояджииска примерно, градинска, но май налгането няма да е достатъчно) и кран към системата. Напомпваш на по-високо налягане, отваряш и после помпиш до нужното и затваряш.

                        Разширителен съд имаш ли? Той напомпан ли е?

                        Това което си показал на линка, се полза за далеч по-сериозни операции - хидравлични тестове на котли примерно. Все пак вдига до 60бара.
                        Последно редактирано от Jimi; 20-11-16, 11:42.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                          Със 60 бара (че и с 20) можеш да спукаш такава инсталация безгрижно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                            На моята соларна система за повишаване на налягането съм монтирал една малка водна помпа с максимално налягане 4 бара която засмуква етилен гликол от една 10 литрова пласмасова туба .
                            Между помпата и соларната система имам кран който нормално е затворен.
                            Когато трябва да повиша налягането в системата просто включвам помпата и плавно отварям крана като следя манометъра,при достигане на необходимото налягане плавно затварям крана и спирам помпата.

                            Първоначално бях монтирал китайска помпа Райдър за 45-50, лева тогава но за 4-5 години и изгни пружинката на фибъра и протече и сега съм със същата като модел но италиянска.
                            Така изглежда таблото за управление на соларната ми система.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0166.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5735024

                            Вътре в него монтирах и диференциалните термостати за управление на соларната система и за управление на ел. задвижката която движи крана за постъпващата топла вода от котела на парното към бойлера.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0167.jpg
Прегледи:1
Размер:84.0 КБ
ID:5735025

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0168.jpg
Прегледи:1
Размер:75.0 КБ
ID:5735026

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0169.jpg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5735027

                            А така съм разположил разширителния съд и помпата за соларната система.


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0170.jpg
Прегледи:1
Размер:67.1 КБ
ID:5735028


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0171.jpg
Прегледи:1
Размер:53.9 КБ
ID:5735029
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                              Разширителния съд също се помпи.[/QUOTE]
                              От къде и защо?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помпа за пълнене на слънчева система?

                                Зависи от разширителния съд. Тия които се помпят се помпят с въздух.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X