Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща , или проект за 2 години !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къща , или проект за 2 години !

    Получава се.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • От: Къща , или проект за 2 години !

      Следя темата от началото, няма такъв мерак и кадърност. Поздрави за което и пожелания за успешен проект.
      Без да е по темата, ма все пак да попитам. Защо са толкова стръмни покривите на къщите в този регион, сняг ли или нешо друго?

      Коментар


      • От: Къща , или проект за 2 години !

        Мисля че им е наследство от миналото , когато е имало повече снегове . Няма вече такава необходимост, заради промяната в климата. При нови строежи вече забелязвам покриви , както ги правим и при нас.

        Коментар


        • От: Къща , или проект за 2 години !

          Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
          Мисля че им е наследство от миналото , когато е имало повече снегове . Няма вече такава необходимост, заради промяната в климата. При нови строежи вече забелязвам покриви , както ги правим и при нас.
          Другите причини са че когато са по-стръмни покривите , сеченията на материала е по-малки заради по-малките натоварвания и от там цените и разходите по-ниски . Следващата причина е че всички подпокривни пространства са обитаеми и лесни за изпълнение .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: Къща , или проект за 2 години !

            Още малко напредък . Приключих с дъските , поставих и водобранните лайсни . Ред е на черната хартия , вижда му се финала .
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1600.jpg
Прегледи:1
Размер:778.4 КБ
ID:5788793 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1602.jpg
Прегледи:1
Размер:612.1 КБ
ID:5788794 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1601.jpg
Прегледи:1
Размер:716.1 КБ
ID:5788795

            Коментар


            • От: Къща , или проект за 2 години !

              Чак сега виждам тази тема !! Пропуснал съм я явно , защото се работи в нея

              Шапка ти свалям за мерака и уменията

              Коментар


              • От: Къща , или проект за 2 години !

                И аз от време на време хвърлям по един поглед. Много добре се получава.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Къща , или проект за 2 години !

                  Много добре се получава!
                  Поздравления за майсторлъка!
                  0осем9осем7шест0осем7едно
                  Миро

                  Коментар


                  • От: Къща , или проект за 2 години !

                    Имам един въпрос относно как сте заковали дъските. Наковали сте ги без застъпване - така както са на лявата схема. Имате някаква причина да не ги направите разминати, както са на дясната схема?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Naves_darven_2.jpg
Прегледи:1
Размер:57.5 КБ
ID:5789068
                    Ако са разминати е по-пипкаво, но пък се получава доста по-здраво. След като ползвате дъски с нут и перо, разминати биха работили като цялостна плоскост. Това би позволило даже да се ползва навеса като тераса.
                    Един съвет от мен - преди да слагата хартия, мушама или воалит, ликвидирайте всякакви издатинки, ръбчета, вдълбнатинки и други места, където може да се получи натрупване на напрежение. Повърхността трябва да е гладка.

                    Коментар


                    • От: Къща , или проект за 2 години !

                      Към Александър.
                      Извинявам се на автора на темата , че отговарям вместо него и то само като предполагам. Имам подобно изпълнен гараж, където шведите са го изпълнили по дясната схема и резултата е , че на няколко места е пропаднал и сега се чудя как да го оправям. Предполагам, че колегата го е направил така за да легне с цяла дъска върху носещата конструкция и внадките са върху носещите греди. И аз бих го изпълнил по този начин.
                      Поздрави от шведско.

                      Коментар


                      • От: Къща , или проект за 2 години !

                        Края на всяка дъска лежи върху ребро - греда . Става по здраво , няма шанс да провисне някоя заради измятане . Визуалният ефект отдолу също е по добър , никъде не се вижда съединението . Хартията вече я поставих , на две ръце . Първата лепих и ковах с пирони , втория слой с горелката и пирони само в застъпената част . Остана само да обиколя периферията допълнително със смола . Поставих и осветление и контакти , утре го обявявам за завършен .

                        Коментар


                        • От: Къща , или проект за 2 години !

                          Евала, много бачкаш и добре се получава. Значи съм познал причината.
                          Чудя се металната водобранна лайсна по края не се ли слага върху или между двата слоя хартия а не директно върху дъските. Към улукът май трябва да е между двата слоя хартия. Не че съм правил нещо подобно но ми предстои и събирам информация.

                          Коментар


                          • От: Къща , или проект за 2 години !

                            Тази която съм ползвал аз се слага под пластовете хартия . Има и такива които се слагат върху , техния край към хартията е обърнат нагоре за да образува канал да отвежда водата . При мен след първия слой , намазах ръба обилно с течна смола . При втория слой в горелката работеше по дълго при лайсната , за добро разтапяне и да залепне . Днес отново ще мажа по края със смола , и това ще му е .

                            Коментар


                            • Нещо ново за споделяне МАЙСТОРЕ ?

                              Коментар


                              • Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:76.8 КБ ID:6775146Натиснете снимката за да я уголемите  Име: Прегледи:0 Размер:116.6 КБ ID:6775147 Да сложим някоя снимка за звършек на отлежалата тема . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:132.1 КБ
ID:6775148Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:130.8 КБ
ID:6775149Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:118.9 КБ
ID:6775150Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:258.9 КБ
ID:6775151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:146.8 КБ
ID:6775152

                                Коментар


                                • BatGeorgeone
                                  BatGeorgeone коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Евала, германска работа, браво!

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X