Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща , или проект за 2 години !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Къща , или проект за 2 години !

    Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
    В Германия град Бремерхафен .
    Явно късмета за туите ми е бил сега . Днес минавам край един градински център , и гледам разпродават . Имаха същите туи смарагд като моите , и размера същия 80 -100 см . Понеже зимата наближава , ги пуснали по 1,50 евро . Нямаше как , отнесох 60 бройки . Ще ги сея след ден , два . Малко е късно вече , дано да се хванат .
    Поздравления! Супер е! Относно цветята, прочетете повече за подготовката преди саденето. Хубаво е да се сложи подходяща тор/почва, според местоположението. Със сигурност можете да обогатите повече в сенчестите места и да се хванат.
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #47
      От: Къща , или проект за 2 години !

      Поздравления за начинанието. Получава се супер, особенно с маниера на германците. На мен много ми хареса как им изглеждат къщите и дворовете. Беше писал, че напролет ще сееш останалия смарагд. Ако климата при теб е като във Франкфурт, можеш да бодеш и януари. Нищо няма да им стане на растенията.
      HONDA XL650

      Коментар


      • #48
        От: Къща , или проект за 2 години !

        Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
        Поздравления! Супер е! Относно цветята, прочетете повече за подготовката преди саденето. Хубаво е да се сложи подходяща тор/почва, според местоположението. Със сигурност можете да обогатите повече в сенчестите места и да се хванат.
        Туята не е цвете и расте спокойно в камениста почва. Виж тревата може да се натори, а с малко фантазия може и да се направи на квадрати шахмат, където е футболната врата само с помощта на тор...
        HONDA XL650

        Коментар


        • #49
          От: Къща , или проект за 2 години !

          Да , да виж предния пост . След два или три дни ще ги сея . Поръчах и някаква химия , немците много я хвалят . Блаукорн и казват , не знам що ще е по нашенски . Казах да слагам по 80 до 100 гр. на дръвче , растели по крепки и зелени . Ще ги боднем пък ще видим по късно резултата .

          Коментар


          • #50
            От: Къща , или проект за 2 години !

            И още 1 идея. Като косиш, бутай трквата в корена на живия плед. Ще забравиш да поливаш и ториш, а и боклук няма да изхвърляш(плащаш)
            HONDA XL650

            Коментар


            • #51
              От: Къща , или проект за 2 години !

              Онези 6 броя имаме две версии защо умряха . Моята е , че са в сянката на големия бор постоянно . А жена ми смята , че са изсъхнали заради липса на вода . Наистина под дървото рядко успява да ги намокри дъжда . Новите ще ги поливаме , и ще видим .
              Идеята не е лоша , но тук много духа . Бързо ще изчезне сухата трева . В момента ги покривам с мулч ( ситно нарязани дървета - трески ) Направих по рано тридесет бройки за проба , и наистина са по живи от другите . Мулча задържа влагата , и не дава да никне трева да ги задушава. Сега ще ги направя всичките така .

              Коментар


              • #52
                От: Къща , или проект за 2 години !

                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                Онези 6 броя имаме две версии защо умряха . Моята е , че са в сянката на големия бор постоянно . А жена ми смята , че са изсъхнали заради липса на вода . Наистина под дървото рядко успява да ги намокри дъжда . Новите ще ги поливаме , и ще видим .
                Идеята не е лоша , но тук много духа . Бързо ще изчезне сухата трева . В момента ги покривам с мулч ( ситно нарязани дървета - трески ) Направих по рано тридесет бройки за проба , и наистина са по живи от другите . Мулча задържа влагата , и не дава да никне трева да ги задушава. Сега ще ги направя всичките така .
                Аз бих сложил капково напояване.
                Успех!

                Коментар


                • #53
                  От: Къща , или проект за 2 години !

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Аз бих сложил капково напояване.
                  Успех!
                  Капковото е идея! Окосената трева работи като мулч. Вятъра няма да я издуха и изсушава, защото е в корена . Изпробван метод няколко години на морето
                  HONDA XL650

                  Коментар


                  • #54
                    От: Къща , или проект за 2 години !

                    Сега измерих кладенеца колко е дълбок . Оказа се , че има вода след петия метър . Общата му дълбочина е 16,5 метра . Представлява една стърчаща тръба от пода . Не е това което съм виждал и знам , варианта с потапяща помпа . Трябва да се вземе някаква външна помпа . Каква , идея си нямам . И тогава мога да помисля, как да направя капково поливане . Жена ми ги полива , ама тук водата е през кръста 6 еврака . Пък и е глупаво да има кладенец , а да поливаме от чешмата .
                    Ето го и него

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20161020_172453.jpg
Прегледи:1
Размер:567.9 КБ
ID:5731930
                    Последно редактирано от Пламен Атанасов; 20-10-16, 17:44. Причина: Добавяне снимка

                    Коментар


                    • #55
                      От: Къща , или проект за 2 години !

                      По спомен, една такава външна помпа можеше да смуче до 8 метра дълбочина някъде. Говорим за смучене ... Сега имаш вода на 5 метра, но одавна не е изпомпвана вода. Като почнеш да черпиш вода, вероятно нивото ще спадне, водата ти може да спадне под 8 метра и няма да можеш да ползваш пълния капацитет на кладенеца.

                      Докато потопяемите помпи тласкат водата нагоре и работят до 50 метра дълбочина (и повече).

                      Та какъв е диаметърът на тази тръба? Има потопяеми помпи с диаметър 100 мм за сондажи. Особено тия по 300-400 лв имат голям дебит и те са правилните за поливане от сондаж/кладенец.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #56
                        От: Къща , или проект за 2 години !

                        Един съсед по вила има туи. Не знам какъв вид са точно, но преди 8 години бяха по метър, сега са по 6-7 и му закриват гледката. А и сянката им е плътна, покрай тях и тревата не вирее добре. Ама сигурно си го мислил.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • #57
                          От: Къща , или проект за 2 години !

                          Дават им растеж около 40 см. годишно . Това е идеята ,парцела е голям . Искам като пораснат да не се вижда нищо от пътя . Ще ги подрязвам , ще ги държа около 2 - 2,5 метра . На голямо отстояние са от къщата , и няма да пречат .
                          А тръбата няма шанс за помпа , не съм я мерил но не е повече от ф60 .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Къща , или проект за 2 години !

                            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                            Сега измерих кладенеца колко е дълбок . Оказа се , че има вода след петия метър . Общата му дълбочина е 16,5 метра . Представлява една стърчаща тръба от пода . Не е това което съм виждал и знам , варианта с потапяща помпа . Трябва да се вземе някаква външна помпа . Каква , идея си нямам . И тогава мога да помисля, как да направя капково поливане . Жена ми ги полива , ама тук водата е през кръста 6 еврака . Пък и е глупаво да има кладенец , а да поливаме от чешмата .
                            Ето го и него
                            За какво ти е външна помпа при тези параметри?
                            Слагай потопяема с хидрофорче и може да продаваш на комшиите.
                            А капковото го пускаш през Гардена кранче, дето си мери в влагата в почвата и слънчевото греене.... и кеф...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Къща , или проект за 2 години !

                              Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                              Дават им растеж около 40 см. годишно . Това е идеята ,парцела е голям . Искам като пораснат да не се вижда нищо от пътя . Ще ги подрязвам , ще ги държа около 2 - 2,5 метра . На голямо отстояние са от къщата , и няма да пречат .
                              А тръбата няма шанс за помпа , не съм я мерил но не е повече от ф60 .
                              Туите ги режек както искаш, това да не те притеснява. Ощеповече, че със смарагда няма да имаш ядове, защото в широчина расте до 60-80см, а источната туя например до около 2-2.5м.
                              Тръбата до дъното ли е ф60 или до някъде? Аз имам такава тръба, в която е била ръчна помпа, като едно време
                              HONDA XL650

                              Коментар


                              • #60
                                От: Къща , или проект за 2 години !

                                Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
                                Дават им растеж около 40 см. годишно . Това е идеята ,парцела е голям . Искам като пораснат да не се вижда нищо от пътя . Ще ги подрязвам , ще ги държа около 2 - 2,5 метра . На голямо отстояние са от къщата , и няма да пречат .
                                А тръбата няма шанс за помпа , не съм я мерил но не е повече от ф60 .
                                Туите ги режек както искаш, това да не те притеснява. Ощеповече, че със смарагда няма да имаш ядове, защото в широчина расте до 60-80см, а источната туя например до около 2-2.5м.
                                Тръбата до дъното ли е ф60 или до някъде? Аз имам такава тръба, в която е била ръчна помпа, като едно време. Там дебита е малък за електрическа, ако не минава река отдолу.
                                HONDA XL650

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X