Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за беседка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Въпроси за беседка

    Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
    Честно казано стана с пазарлък, нямам много информация за човека, който я закара - един приятел ми уреди превоза. Надявам се това "великолепно" не го казвате с ирония
    Аз - не. Казвам го, защото организацията по това мероприятие не е чак толкова проста. Аз лично бих си направил беседка, защото другото от моя гледна точка е безмислен труд. Но след като си се наел по далеч по-сложния път и като резултат всичко е наред, то определено си се справил великолепно.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #62
      От: Въпроси за беседка

      Ок, имам още два въпроса:
      1. Воалита на покрива е доста стар и искам да сложа битумни керемиди директно върху него без да го махам. Може ли да се получат някакви негативни последствия от това ?
      2. Искам да покрия площадката с някаква настилка, бихте ли препоръчали нещо подходящо, освен естествен камък - нещо по-елементарно, което да мога да си го поставя сам, без да са ми необходими особени умения
      Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

      Коментар


      • #63
        От: Въпроси за беседка

        И каква стана тя..?!

        1. Стара беседка - 900 лв.
        2. Транспорт + кран - 450 лв.
        3. Битумни кермиди + капак - 120 лв.
        4. Грунд на основата - 15 лв.
        5. Труд за сваляне и поставяне - 100 лв./мин/
        1585 лв.

        От цялата работа виждам 15 лв. отстъпка за нещо втора употреба + време и нерви. Бонус дървената масичка...
        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

        Коментар


        • #64
          От: Въпроси за беседка

          Ей, еша ни няма да правим сметка на парите на другите...
          Към автора на темата - по принцип може отгоре да сложиш шиндли, изчисти добре ако има ронеща се посипка, застраховай се като приковеш воалита по периферията и застъпките. Бих използвал шиндли с по-голяма лепилна площ, като ги приковаваш с гвоздеи за целта, поцинковани с широка глава. Съобрази и дължината им, че да не се показват отдолу.
          За настилка, най лесно и бързо с готови плочи от гумени? частици или изкуствена трева, нещо като мокет за външно ползване.
          Иначе приляга едно газонче, но ще си иска косене, поливане

          Коментар


          • #65
            От: Въпроси за беседка

            Беседката е 850 лв, труд не слагам, тъй като освежаването е моя прищявка, мога и така да я оставя. След освежаването - става като нова. Като цяло, направих грешка, че не съм преценил предварително нещата, но здраве да е, все пак излезнах от ситуацията

            @гоше, много благодаря, идеята за гумени плочи ми допада
            Последно редактирано от Mortos; 30-08-16, 18:13.
            Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

            Коментар


            • #66
              От: Въпроси за беседка

              Колега Mortos, къде да се видим в София да си се издължа с бутилката Джак Даниелс?
              Обещанието си е обещание!
              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
              BMW Е46 330d 04

              Коментар


              • #67
                От: Въпроси за беседка

                Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                ... След освежаването - става като нова. ...
                Това лято се наложи да правя две подобни неща:
                1. Първия сачак го изшкурих, минах го за декорация с горелката и му нанесох антисептичен грунд на Садолин. После две ръце безцветен лак пак на същата фирма. - Дървеният материал на гредите явно беше по-суров и гледам, че за два месеца има нацепено тук-там. Визуалния ефект е добър /поне за мен/, но не отличен.
                2. За втория сачак търсих слепени греди, но сроковете на доставка и цените не ми харесаха, за това взех някакви австрийски - сухи, абсолютно прави и много твърди. Изравняването на гредичките за покрива беше направо приключение - много трудно се реже. Тук нямах време да се занимавам много и след подготовката директно го изплющях с лак за дърво на ДУФА /бор/ две ръце. Малко жълтее, но вече една седмица го гледам и все повече ми харесва как се получи.

                Твоята беседка е на двора и ще я лазят буболечки всякакви. Ако имаш възможност нанеси и един грунд против гадини, но ако е дошла вече лакирана няма как... На снимките не видях дали си я вдигнал от основата на някакви планки или стъпки, че ако стъпва директно долу започва да гние доста бързо. А бе, в крайна сметка не е къща, а беседка - колкото и да изкара все е добре.
                Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                Коментар


                • #68
                  От: Въпроси за беседка

                  Първоначално публикуван от Hito Преглед на мнение
                  Колега Mortos, къде да се видим в София да си се издължа с бутилката Джак Даниелс?
                  Обещанието си е обещание!
                  E как къде - на беседката ! хахаха Попринцип работя в THE MALL, но в случая аз трябва да почерпя, така че не се притеснявай, самото предложение ми е достатъчно.

                  Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                  Това лято се наложи да правя две подобни неща:
                  1. Първия сачак го изшкурих, минах го за декорация с горелката и му нанесох антисептичен грунд на Садолин. После две ръце безцветен лак пак на същата фирма. - Дървеният материал на гредите явно беше по-суров и гледам, че за два месеца има нацепено тук-там. Визуалния ефект е добър /поне за мен/, но не отличен.
                  2. За втория сачак търсих слепени греди, но сроковете на доставка и цените не ми харесаха, за това взех някакви австрийски - сухи, абсолютно прави и много твърди. Изравняването на гредичките за покрива беше направо приключение - много трудно се реже. Тук нямах време да се занимавам много и след подготовката директно го изплющях с лак за дърво на ДУФА /бор/ две ръце. Малко жълтее, но вече една седмица го гледам и все повече ми харесва как се получи.

                  Твоята беседка е на двора и ще я лазят буболечки всякакви. Ако имаш възможност нанеси и един грунд против гадини, но ако е дошла вече лакирана няма как... На снимките не видях дали си я вдигнал от основата на някакви планки или стъпки, че ако стъпва директно долу започва да гние доста бързо. А бе, в крайна сметка не е къща, а беседка - колкото и да изкара все е добре.
                  Благодаря за мнението, като цяло моята идея е да изшлайфам стария лак и да нанеса безир и отгоре безцветен яхтен лак. Това с горелката не съм го правил, по-добър вариант ли е от шлайфането ? Беседката ляга директно на бетоновата площадка, мислиш ли че от бетона ще изгние ? Проблема е, че няма как да я дигна на планки освен ако не махна най-долните летви, тъй като самите страни си лягат дирекно на летвите. Дали ще стане ако под летвите подпъхна нещо, което да не позволява да гние ?
                  Последно редактирано от Mortos; 31-08-16, 11:20.
                  Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                  Коментар


                  • #69
                    От: Въпроси за беседка

                    При мен не си личаха добре шарките на дървото и така ги подсилих, един вид за фаца. Това с горелката го правих преди лак. Ако има вече нанесен, мисля, че няма да стане - или ще гори или ще прави мехури, т.е. няма да те улесни за свалянето на стария лак. Кофти, ама ще се наложи да шкуриш.

                    Като ляга на цимента, гредата задържа влага и си заминава. Трябва да се отича влагата и да съхне по-бързо. Имам предвид нещо, което изглежда като тези http://www.bgfix.eu/2014/11/fiksiran...-za-gredi.html /не съм им дистрибутор, и т.н./. Тези, които аз сложих са две подвижни профилни срещуположни планки на всяка греда... а бе, май най-добре като се прибера да снимам...
                    Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                    Коментар


                    • #70
                      От: Въпроси за беседка

                      Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                      E как къде - на беседката ! хахаха Попринцип работя в THE MALL, но в случая аз трябва да почерпя, така че не се притеснявай, самото предложение ми е достатъчно.



                      Благодаря за мнението, като цяло моята идея е да изшлайфам стария лак и да нанеса безир и отгоре безцветен яхтен лак. Това с горелката не съм го правил, по-добър вариант ли е от шлайфането ? Беседката ляга директно на бетоновата площадка, мислиш ли че от бетона ще изгние ? Проблема е, че няма как да я дигна на планки освен ако не махна най-долните летви, тъй като самите страни си лягат дирекно на летвите. Дали ще стане ако под летвите подпъхна нещо, което да не позволява да гние ?
                      Колега, ако ти се разхожда до кв. Борово - звънни да се разберем как да ти покажа някои изпълнени идеи.
                      Щото с писане и снимки не е същото.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Въпроси за беседка

                        Така изглежда поизшкурена стара дървения с две ръце на Дуфа-та:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160831_175951.jpg
Прегледи:1
Размер:142.1 КБ
ID:5726035

                        Така изглежда новото дърво:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160831_180107.jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5726036Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160831_180055.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5726037

                        За такива планки говорех:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160831_180009.jpg
Прегледи:1
Размер:87.0 КБ
ID:5726038Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160831_180001.jpg
Прегледи:1
Размер:116.0 КБ
ID:5726039 още не съм изрязал анкерите и не съм ги боядисал, ама и това ще стане...

                        Другия сачак с по-кофти дървения материал с импрегнант и безцветен лак, който преди намазване "пърлих" с горелката /само гредите/ изглежда така:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160831_145351.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5726040Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160831_145439.jpg
Прегледи:1
Размер:67.4 КБ
ID:5726041Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160831_145309.jpg
Прегледи:1
Размер:93.5 КБ
ID:5726042
                        Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                        Коментар


                        • #72
                          От: Въпроси за беседка

                          Общ вид на цвета на чама с две ръце Дуфа бор - дават го най-светлото след безцветния лак:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160831_180118.jpg
Прегледи:1
Размер:148.7 КБ
ID:5726043
                          Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                          Коментар


                          • #73
                            От: Въпроси за беседка

                            Супер е станало при теб, мерси за снимките
                            Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X