Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за беседка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпроси за беседка

    Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
    Според вас, какъв е начинът да се пренесе без да се повреди, как трябва да се подхване ?

    Трябва да се направи една дървена скара под беседката с която тя да се повдигне и транспортира. Но скарата трябва да е много здрава за да не позволява усукване на беседката при повдигането за да не се разпадне , а това означава материал колкото половин беседка. Другият вариант е , някой да преработи на място беседката , така , че преработката да позволява демонтирането на покрива цял и двете страници на лява и дясна. Така или иначе , в момента конструкцията е много нестабилна , трите хоризонтални греди които държат покрива вече са поддали от тежестта. И при монтажа на място дървото трябва да е отделено от основата , защото ще изгние много бързо.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси за беседка

      Ако си дал 100-150лв. капаро, го прежалвай и другият път обмисли нещата по-добре. Това ми се струва най-евтиният вариант, освен ако продавача не предлага поне безплатно да ти я разглоби до състояние да се побере във висок бус. Ако го предлага - давай по предложението на Джартов и после се подготви да си покриеш покрива наново.

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси за беседка

        Затова и пуснах темата, за да дадете акъл, дали си заслужава хамалогията. Разгледах некви примерни сайтове, където подобна беседка струваше доста повече пари. Въпросът е как да се договорим с човека, така че хем аз да съм доволен - хем той
        Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси за беседка

          Първоначално публикуван от Vitku Преглед на мнение
          Ако си дал 100-150лв. капаро, го прежалвай и другият път обмисли нещата по-добре. Това ми се струва най-евтиният вариант, освен ако продавача не предлага поне безплатно да ти я разглоби до състояние да се побере във висок бус. Ако го предлага - давай по предложението на Джартов и после се подготви да си покриеш покрива наново.
          Това според мен е най-разумно. Лично аз бих си я построил сам, но не всеки е длъжен да може.

          Коментар


          • #20
            От: Въпроси за беседка

            Транспорт в този вид-сложно и скъпо мероприятие, което не си заслужава. Разглобяване по предварително изготвена схема, с номерация на всечки греди и др.елементи. След това сглобяването не е сложно. И нова покривна изолация.
            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси за беседка

              Много лесно се предавате.Обзалагам се че за три дена бесдката ще е на новото място.
              Само трябва желание и малко техн мисъл.
              Тази беседка няма да можете да и купите само материала за толкова пари.

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси за беседка

                Странно, като поръчваш нещо такова едрогабаритно, нали няма да го ползваш в "магазина" дето си го купил, т.е. би следвало да се разберете как аджеба ще се занесе на мястото където трябва това съоръжение.

                Това не сте ли го обсъдили при поръчката и преди да дадеш капаро ?!?!
                Все си мисля, че фирмата след като се занимава с такива изделия, би трябвало да е предвидила как ще стигне изделието там където трябва.
                Най-добре питай тях.
                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                Коментар


                • #23
                  От: Въпроси за беседка

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Много лесно се предавате.Обзалагам се че за три дена бесдката ще е на новото място.
                  Само трябва желание и малко техн мисъл.
                  Тази беседка няма да можете да и купите само материала за толкова пари.
                  Един кубик български дъб може да се купи за 900-1000лв. , един кубик чам е 450лв. от сушилня , в тази беседка има около 0.6-0.7 куб.м. чам с неясен произход.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси за беседка

                    Човека, който я продава я ползва за мостра - това е и причината цената да е такава. Все още не съм обсъждал нищо с него, само я запазих да не я продава.
                    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпроси за беседка

                      На снимките не се вижда с пирони ли е кована или е с винтове. Ако е с пирони и трябва да се разкове внимателно, не е ясно колко детайли ще се повредят. Иначе - както по-горе вече е предложено, номерация и отбелязване ориентацията на всеки детайл преди развалянето, после транспорт и обратно сглобяване, повредените детайли се изработват наново. Ако няма да го правиш сам, искай оферта за тая работа и като видиш цената, вземи решение дали да не си поръчаш нова с доставка и монтаж. Или се спазари на по-ниска цена с продавача.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпроси за беседка

                        Човека не беше от "наще" и трудно му вървеше приказката - за съжаление при пазарлъка аз отстъпих и остана варианта ние да си я прекарваме с кран. Каза само, че ще я укрепи на входа с малко дъски и ми гарантира, че няма да се счупи - ако се счупи при качването ми връща парите. Беседката е широка 2.60 и е дълга 3 метра, като стрехата стърчи по 50 см на страна. Чудя се минимум колко голям трябва да е борда на камиона ?

                        OFF: Съжалявам за малоумните въпроси, но това ми е първият сблъсък с такова изпитание
                        Последно редактирано от Mortos; 12-04-16, 15:26.
                        Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпроси за беседка

                          И 4 метров камион ще ти свърши работа, ама с тия 2,6 е извънгабаритен. Ако няма постове на ДАЙ, нямаш проблеми. Ама това си го пазари с превозвача, той да се оправя ако се навие. Зависи къде са тия 50 км.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпроси за беседка

                            Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                            Човека не беше от "наще" и трудно му вървеше приказката - за съжаление при пазарлъка аз отстъпих и остана варианта ние да си я прекарваме с кран. Каза само, че ще я укрепи на входа с малко дъски и ми гарантира, че няма да се счупи - ако се счупи при качването ми връща парите. Беседката е широка 2.60 и е дълга 3 метра, като стрехата стърчи по 50 см на страна. Чудя се минимум колко голям трябва да е борда на камиона ?

                            OFF: Съжалявам за малоумните въпроси, но това ми е първият сблъсък с такова изпитание

                            Колега, ако я закарате тази беседка цяла и я позиционирате.......имаш от мен бутилка Jack Daniel's

                            Като седнете да я полеете да си кажеш с кеф "Ей всички ме разубеждаваха....,ама все пак успях"

                            Успех!
                            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
                            BMW Е46 330d 04

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпроси за беседка

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              И 4 метров камион ще ти свърши работа, ама с тия 2,6 е извънгабаритен. Ако няма постове на ДАЙ, нямаш проблеми. Ама това си го пазари с превозвача, той да се оправя ако се навие. Зависи къде са тия 50 км.
                              За съжаление не може да се разглоби забита е с пирони. Тръгваме от София - дестинацията е Радомир.
                              Последно редактирано от Mortos; 12-04-16, 16:27.
                              Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпроси за беседка

                                Предполагам ще я вдигате през покрива , но се уверете , че е здраво закрепен надолу . Най добре би било да има разпорки в долната част да я фиксират да не се разпадне и с две дълги греди под тях да се вдига от долната част , ама ще е повече подготовката . Ако се вдига през покрива вероятно ще е по-добре сапаните да минават надлъжно ... И покривът да е стегнат към разпорките , които ще бъдат поставени в долната част . Може и една гредичка да се ковне където сапаните опират в челните дъски


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:406.1 КБ
ID:5710561

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X