Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за беседка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпроси за беседка

    Местата, които си отбелязъл са точно тези, които предложи и продавача, каза че ще закове по една дъска напречно на двата входа. Само не разбрах как ще се прекарат въжетата през стрехата - няма ли да я повредят ?

    P.S. Няма ли някой добър човечец от форума, който да ми услужи с платформа и акъл срещу съответното заплащане ?
    Последно редактирано от Mortos; 12-04-16, 17:47.
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

    Коментар


    • #32
      От: Въпроси за беседка

      Щом нещо е сглобено, няма начин да не може да се разглоби! Хората цели къщи разглобяват и преместват, та едва ли половин кубик дъски биха затруднили средно грамотен майстор.

      Коментар


      • #33
        От: Въпроси за беседка

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Един кубик български дъб може да се купи за 900-1000лв. , един кубик чам е 450лв. от сушилня , в тази беседка има около 0.6-0.7 куб.м. чам с неясен произход.
        Колега,тоя чам от сушилнята докато стане беседка минава през едни манипулации,ама предполагам си наясно.Нали не твърдиш,че тая беседка струва колкото материала вложен в нея.Ти на каква цена би я произвел и монтирал със все масата и пейките и лака и лакирането и покривния материал и ламперията.Според мен цената е изгодна и ако колегата намери доволно безболезнен начин да я транспортира си струва отвсякъде.

        Коментар


        • #34
          От: Въпроси за беседка

          Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
          Колега,тоя чам от сушилнята докато стане беседка минава през едни манипулации,ама предполагам си наясно.Нали не твърдиш,че тая беседка струва колкото материала вложен в нея.Ти на каква цена би я произвел и монтирал със все масата и пейките и лака и лакирането и покривния материал и ламперията.Според мен цената е изгодна и ако колегата намери доволно безболезнен начин да я транспортира си струва отвсякъде.

          +1
          По добре късно от колкото никога .
          Нула89781нула019

          Коментар


          • #35
            От: Въпроси за беседка

            Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
            Местата, които си отбелязъл са точно тези, които предложи и продавача, каза че ще закове по една дъска напречно на двата входа. Само не разбрах как ще се прекарат въжетата през стрехата - няма ли да я повредят ?

            ?
            По добре с колани . Понеже стрехата стърчи ,сапаните ще я притискат , затова предполагам една гредичка под тях ще предпази челните дъски и покрива от смачкване . И мисля само с 2 дъски заковани долу няма да е достатъчно . Две греди( разпорки ) от вътрешна страна заковани през страничните и челните страни ще е по-добре. Ако има по две дъски излишни може да се кованат по диагонал на входовете . И ако покривът не е стабилен -да се привърже към разпорките долу.Ако кранът има някаква рамка или греда , която да държи сапаните успоредни , а не да ги събира в една точка на кука е по-добре , но ме съмнява да има такова нещо .

            Коментар


            • #36
              Re: Въпроси за беседка

              Две дълги греди 15х15под покрива надълговъв (ъглите между колоните и контрафорсите) да надстърчат пополовин метър да не омачкате тавана на тях закачете сапаните и дигайте смело с крана щом ширината не ви е проблем. Няма да се скърши. Не вярвам да тежи повече 600-650кила.

              Коментар


              • #37
                От: Въпроси за беседка

                Кран при товарене - 80 лв минимум, кран при разтоварване - още толкова, врътня на хора при товарене и разтоварване, транспорт на нещо с ширина при основата 2,6 м и при стрехата 3,6 м, височината не я знам, добави още 1,1 м към нея за борда на камиона на 50 км около София, по трасе, пълно с хищници от ДАИ и КАТ - ??? лв, поправка на евентуални повреди при транспорта и товаренето - ??? лв....... истинско приключение с неясна цена за една беседка, спазарена на пръв поглед изгодно. Аз бих я развалил и построил наново след пренасянето. Присъединявам се към мнението на колегата Джартов за трите дена.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #38
                  От: Въпроси за беседка

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Един кубик български дъб може да се купи за 900-1000лв. , един кубик чам е 450лв. от сушилня , в тази беседка има около 0.6-0.7 куб.м. чам с неясен произход.
                  Ами не вярвам че върху един кубик дъски би могъл да седнеш на сухо и да си пиеш пиенето с кеф !
                  Което му трябва на човека,и за което си е вързал здравия пръст.
                  Да ти докарам 25 греди 10/10 за една такава беседка.Точно са кубик.
                  Не знам каъв си майстор ама ако ти се работи без пари заповядай !!!
                  Ще ти намеря работа колкото щеш,дано да ме разбираш.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпроси за беседка

                    Ако говоря с някой майстор да я разкове и да я закове наново, мислите ли че след като е забита с пирони, ще се спукат гредите ?
                    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпроси за беседка

                      Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                      Ако говоря с някой майстор да я разкове и да я закове наново, мислите ли че след като е забита с пирони, ще се спукат гредите ?
                      Гредите няма да се спукат, но със сигурност ще останат доста грозни следи от разглобяването.
                      Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 02
                      BMW Е46 330d 04

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпроси за беседка

                        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                        Ами не вярвам че върху един кубик дъски би могъл да седнеш на сухо и да си пиеш пиенето с кеф !
                        Което му трябва на човека,и за което си е вързал здравия пръст.
                        Да ти докарам 25 греди 10/10 за една такава беседка.Точно са кубик.
                        Не знам каъв си майстор ама ако ти се работи без пари заповядай !!!
                        Ще ти намеря работа колкото щеш,дано да ме разбираш.
                        Ама ти казваш , че само материала струва колкото беседката , а кубик греди знаеш колко струва. Казваш и , че за три дни се разглобява и сглобява. Тези три дни не струват ли пари , защото тази беседка аз мога да я направя нова за три дни. Та както и да го смяташ , разглобяване , транспорт , сглобяване , .... ще дойде по-скъпо от нова беседка , и крайният резултат е беседка втора употреба.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпроси за беседка

                          Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                          Колега,тоя чам от сушилнята докато стане беседка минава през едни манипулации,ама предполагам си наясно.Нали не твърдиш,че тая беседка струва колкото материала вложен в нея.Ти на каква цена би я произвел и монтирал със все масата и пейките и лака и лакирането и покривния материал и ламперията.Според мен цената е изгодна и ако колегата намери доволно безболезнен начин да я транспортира си струва отвсякъде.
                          Цената е изгодна ако намери безплатен начин за транспортиране и беседката остане цяла.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпроси за беседка

                            Риска да стане беля е голям.Накрая ще излезе по скъпо.
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпроси за беседка

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Ама ти казваш , че само материала струва колкото беседката , а кубик греди знаеш колко струва. Казваш и , че за три дни се разглобява и сглобява. Тези три дни не струват ли пари , защото тази беседка аз мога да я направя нова за три дни. Та както и да го смяташ , разглобяване , транспорт , сглобяване , .... ще дойде по-скъпо от нова беседка , и крайният резултат е беседка втора употреба.
                              Питах продавача, каза че нова струва 1600 лева без масата - цената включва монтаж на място.
                              Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпроси за беседка

                                Мострите не ги сглобяват като постоянните. Би трябвало да се разглоби сравнително лесно и без много загуби. А цената е добра.
                                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X